Mimo choroby chcę żyć pełnią życia! Z cyklu „Kobiece historie mają moc!”

Z życia wzięte

Wrzesień 24, 2022
Mimo choroby chcę żyć pełnią życia! Z cyklu „Kobiece historie mają moc!”

Duże zmiany w naszym życiu determinują sposób podejścia do rzeczywistości. Dopiero gdy tracimy zdrowie, zaczynamy doceniać każdy dzień. Tak jest w przypadku Kamili, która dzieli się z nami swoimi przemyśleniami. Poznajcie kolejną opowieść z cyklu „Kobiece historie mają moc!”.

 

Od dziecka byłam silną kobietą. Wysportowana sylwetka, wysoka i smukła postawa – myślałam, że zawojuję świat. Gdy inni chorowali, ja zawsze byłam podporą. Sama unikałam przychodni i szpitali. 

 

Wydawało mi się, że tak będzie zawsze. Przyszedł jednak dzień, kiedy i mnie dopadła słabość. Nagle w pracy osunęłam się na ziemię i straciłam przytomność. Myślałam, że to koniec.

To był jednak początek mojej długiej drogi. Zdiagnozowano u mnie przewlekłą białaczkę. Byłam zdruzgotana słowami lekarzy. Chciałam umrzeć tu i teraz, ale kiedy emocje trochę opadły, obrałam inny kierunek.

 

Postanowiłam walczyć o siebie. Przeszłam chemię. Jedna, druga, trzecią… Mimo cierpienia chcę żyć pełnią życia. Celebrować każdy dzień, pielęgnować rodzinne relacje. Na nowo poukładałam sobie wszystko w głowie. 

Dopiero teraz wiem, co jest najważniejsze. Po pięciu latach walki z chorobą nauczyłam się z nią żyć. Już nie walczę, jestem wdzięczna i doceniam każdą chwilę, którą daje mi los. Nie tracę nadziei i chcę ją dać innym kobietom. Dlatego podzieliłam się z Wami swoją historią. Może zmieni ona czyjeś życie?

 

Artykuł powstał w ramach cyklu „Kobiece historie mają moc” kierowanego przez Barbarę Górnicką-Naszkiewicz, red. naczelną kobietapo60.pl.

Chcesz się podzielić swoją historią? Napisz na barbara_gornicka@op.pl  

 

Fot. freepik

dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Wrzesień 24, 2022

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły