Tęsknię każdego dnia. Z cyklu „Kobiece historie mają moc”

Z życia wzięte

Sierpień 27, 2022
Tęsknię każdego dnia. Z cyklu „Kobiece historie mają moc”

Samotność dotyka coraz więcej osób dojrzałych i starszych. Jak pokonać poczucie osamotnienia? O tym pisze nasza czytelniczka Zofia. Poznajcie kolejną opowieść z cyklu „Kobiece historię mają moc”.

Jeszcze nie tak dawno nasz dom tętnił życiem. Troje dzieci i mąż na głowie – taka gromada zawsze wymagała zaangażowania i pracy. Ale dzieci dorosły szybciej nim się obejrzałam i z mężem zostaliśmy sami. 

Kasia na stałe osiadła w Warszawie, Antek zamieszkał w Berlinie. Wszystkie wnuki są daleko… Jedynie Marysia przyjeżdża czasem ze studiów, ale dosłownie wlatuje i wylatuje.

Tęsknię każdego dnia. Czekam nieustannie na telefon. Każdy dzwonek do drzwi budzi we mnie nadzieję, że to właśnie oni. W myślach witam dzieci, ściskam wnuki. Ale to tylko moje pobożne życzenie. Młodzi mają swój świat - bardzo odległy od naszego. Już nie jest i nigdy nie będzie nam po drodze.

Mój mąż chyba wyczuł moje „nastroje”. Kupił dziką działkę za miastem, która wymaga ogromu pracy. Mógłby tam spędzać całe dnie. A ja? Biegam tam i z powrotem, krzątam się, by zająć sobie czymś głowę. I łapie się na tym, że mnie to wciągnęło. 

Wspólnie z mężem znaleźliśmy pasję – nasze antidotum na starość. Działka daje nam radość i pomimo przeciwności pozwala cieszyć się życiem na emeryturze. Wierzę, że kiedy zrobimy z niej cudo, zagości na niej śmiech i radość naszej całej rodziny. 

 

Artykuł powstał w ramach cyklu „Kobiece historie mają moc” kierowanego przez Barbarę Górnicką-Naszkiewicz, red. naczelną kobietapo60.pl.

Chcesz się podzielić swoją historią? Napisz na barbara_gornicka@op.pl  

Fot. freepik

dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Sierpień 27, 2022

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły