Starsza kobieta i młodszy mężczyzna

Lęki i obawy

Czerwiec 18, 2018
Starsza kobieta i młodszy mężczyzna

Czyżby sytuacja się odwróciła? Do niedawna to panowie zostawiali swoje wieloletnie partnerki, kobiety, które im urodziły dzieci dla znacznie młodszych. Taki związek choć nie jest pochwalany przez otoczenie, znacznie łatwiej go zaakceptować. Nadal żyjemy w społeczeństwie, w którym mężczyzna ma większe przyzwolenie społeczne na przekraczanie granic. Facet, który wiąże się z młodszą kobietą w męskim środowisku jest podziwiany. Dlaczego więc związek dojrzałej kobiety z młodszym mężczyzną nadal jest postrzegany jako nieobyczajny i niesmaczny? A bez względu na to, które z partnerów jest starsze i bardziej doświadczone układ przybiera jedną z utartych form.

Związki kobiet po 60 – ce i młodszych mężczyzn, niejednokrotnie o 10, 20, 30, a nawet 40 lat do niedawna budziły wiele kontrowersji. Jednak współczesne, zadbane, pewne siebie, atrakcyjne, stabilne zawodowo i finansowo kobiety po 60 odważnie spełniają swoje zachcianki. Bardzo często młodszy mężczyzna jest jedną z nich. W Stanach Zjednoczonych związki dojrzałych kobiet z młodszymi mężczyznami stanowią ponad 40% . W Polsce takie pary spotykamy głównie w dużych miastach, w małych mieścinach związek dojrzałej kobiety i młodego mężczyzny jest niedopuszczalny.

Kobieta po 60 i młodszy mężczyzn

Jeszcze do niedawna taki związek był niemalże niemożliwy. Kobiety starzały się znacznie szybciej niż ich życiowi partnerzy. Obecny kult młodości propagowany w telewizji i prasie, a także cala masa kosmetyków i zabiegów kosmetologicznych, oraz tych zakresu chirurgii estetycznej sprawiły, że kobiety nawet te po 60 roku życia są atrakcyjne fizycznie. Czasem patrząc na zadbaną i „dobrze zrobioną" kobietę trudno jest odgadnąć jej wiek. Jeśli więc jest atrakcyjna, pociąga mężczyzn, to jej doświadczenie życiowe, a także seksualne dla większości młodych facetów może być pociągające. Ponadto jak wynika z licznych badań mężczyzna w wieku 18-22 lata ma największe potrzeby seksualne, które z roku na rok się zmniejszają.
Z tych samych badań wynika, że u kobiet prawdziwy apetyt na seks zaczyna się po 30 roku życia. Następnie słabnie w okresie menopauzy, a potem w głównej mierze jest uzależniony od atrakcyjności partnera. Bardzo młodzi mężczyźnie nie wykazują cech opiekuńczych, których wymagają od nich rówieśniczki. Kobieta dojrzała po 40, 50, czy 60 roku życia, nie szuka opiekuna, drugiego ojca, a przystojnego macho, który nie tylko zapewni jej udane życie intymne, ale też będzie maskotką, którą można się pochwalić przed koleżankami

Kobieta po 60 i młodszy mężczyzna – Co on w niej widzi

Jeśli kobieta jest zadbana, ma stabilną sytuację zawodową i finansową, jej wiek nie ma znaczenia dla młodego mężczyzny. A co w starszej partnerce widzą 20 i 30 latkowie? Mądrość, wszechstronność, ich rówieśniczki w wolnym czasie przeglądają kolorowe czasopisma i spędzają długie godziny na portalach społecznościowych. Dojrzałe kobiety np. ich matki i ciotki w wolnych chwilach czytają książki, interesują się kinem, czy polityką. Jak twierdzą seksuolodzy potrzeby kobiet i mężczyzn w podobnym wieku są diametralnie różne. Począwszy od intelektualnych, a na seksualnych kończąc. Dodatkowym plusem związku  młodego mężczyzny z dużo starszą kobietą jest jasny, czysty układ. Najczęściej taka partnerka już na początku znajomości otwarcie mówi czego oczekuje od partnera i co może dać w zamian. Nie koniecznie muszą to być korzyści materialne, większość panów, szczególnie tych przed trzydziestką ceni sobie wolność i niezależność. Ich rówieśniczki są natomiast na etapie szukania ojca dla swoich dzieci. Zadają pytania, oczekują bezwzględnej lojalności, troskliwości, stabilizacji. Kobieta po 60 ce w większości przypadków taki związek traktuje jako przygodę erotyczną, oczekuje tylko tego na co się wcześniej umówiła z młodszym mężczyznom. Nauczona doświadczeniem życiowym nie oczekuje, że kochanek będzie czytał w jej myślach, spełniał niewypowiedziane zachcianki. Dla mężczyzny, który jeszcze nie myśli o założeniu rodziny związek z dojrzałą kobietą jest znacznie mniej skomplikowany.

Starsza kobieta i młodszy mężczyzna – Co ona w nim widzi?

Dojrzałe kobiety posiadają tak zwaną mądrość życiową i doświadczenia z poprzednich związków z partnerami rówieśnikami, w których dopatrywały się rycerza na białym koniu, księcia z bajki i macho w jednej osobie. Jeśli dojrzała kobieta decyduje się na związek z młodszym mężczyznom najczęściej nie szuka w nim oparcia, czy partnera do dyskusji, a raczej atrakcyjności fizycznej i udanego życia erotycznego. Czasem starsza kobieta szuka młodszego partnera w celu potwierdzenia swojej atrakcyjności. 

Kobieta dojrzała i młody mężczyzna, czy to wypada?

Emancypacja i walka o równouprawnienie sprawiły, że kobiety coraz śmielej walczą o wysokie stanowiska i zarabiają znacznie więcej niż przed laty. W dużych miastach Polski np. w stolicy jest spory odsetek dojrzałych kobiet o ugruntowanej pozycji zawodowej i bardzo wysokich zarobkach, które zarzuciły życie prywatne na rzecz kariery. To właśnie one są najbardziej atrakcyjne dla młodych mężczyzn, którzy dopiero wkraczają w życie zawodowe. Inteligentna, atrakcyjna, dobrze zarabiająca, często pomagająca piąć się po szczeblach kariery, niewymagająca ślubu ani dzieci. Do tego utrzymująca dom i wspierająca finansowo młodszego partnera. Czy można chcieć więcej.

Kobieta po 60 i młodszy mężczyzna czy to miłość?

Czemu nie. Z naukowego punktu widzenia zanim pojawi się miłość, najpierw jest euforyczny stan zakochania, fascynacji fizycznej partnerem. Wówczas trudno mówić o zdrowym rozsądku, suchej kalkulacji, czy taki związek ma szansę na przetrwanie. Jest to okres od 6 miesięcy do nawet 4 lat, w czasie którego nasz organizm jest w nieustanej euforii. Stan ten wywołany jest całą gamą substancji chemicznych działających na mózg, pozbawiających zakochanego możliwości obiektywnej oceny partnera. Często, kiedy stan zakochania przemija zastanawiamy się jak to możliwe, że tak długo byliśmy razem. Jeśli więc kobieta po 60 ce i młodszy mężczyzna zakochają się i są wobec siebie w porządku istnieje duża szansa na to, że stworzą udany związek.

Należy jednak zaznaczyć, że większość starszych kobiet stara się nie zakochiwać w młodszych mężczyznach i mieć wszystko pod kontrolą. Same zainteresowane twierdzą, że czas romantycznych uniesień mają już za sobą, a teraz interesuje je wyłącznie fizyczność młodszego partnera. Z psychologicznego punktu widzenia, u dojrzałych kobiet włącza się mechanizm obronny wywołany lękiem przed utratą zdobytego faceta na rzecz młodej, atrakcyjnej i gotowej do założenia rodziny rówieśniczki młodszego kochanka.

Patrycja Deja

Czerwiec 18, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły