Kobiece historie mają moc!

Z życia wzięte

Marzec 8, 2022
Kobiece historie mają moc!

Po sześćdziesiątce masz ogromny bagaż życiowych doświadczeń, które mogłyby być scenariuszem filmowego bestsellera. Najlepsze historie to te, które napisało samo życie. Teraz czas się nimi podzielić!

W Dzień Kobiet zapraszamy nasze Czytelniczki do udziału w projekcie „Kobiece historie mają moc” kierowanym przez  dr Barbarę Górnicką-Naszkiewicz, redaktor naczelną portalu kobietapo60.pl.

W ramach tego  projektu zostanie opublikowany cykl artykułów inspirowanych historiami przesłanymi przez dojrzałe kobiety z całej Polski. Również i Ty będziesz mogła je przekazać, ale również – jeśli zechcesz – spróbować swoich sił literackich.

– Musimy dostrzec potencjał życiowych doświadczeń, by czerpać z życia jak najwięcej. Wiek jest naszą siłą! – mówi dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, pomysłodawca i koordynator projektu. – Autentyczne historie kobiet mają motywować do działania, pokazać, że choć życie nas nie oszczędza, mamy w sobie siłę do pokonywania przeciwności – dodaje.

Podzielenie się własną historią ma aktywizować kobiety, ale równie ważny jest społeczny wymiar projektu. Redakcja chce zwrócić uwagę na ogromny potencjał kobiet po 60. roku życia oraz zachęcić  je do pokazania wewnętrznej siły szerszemu gronu odbiorców. Warto dodać, że opowiadanie osobistych przeżyć ma również wymiar terapeutyczny, m.in. pozwoli przepracować trudne doświadczenia. Ważna jest również motywacja do ekspresji literackiej, która dodaje nam skrzydeł.

Zachęcamy do dzielenia się swoją historią. Czekamy na Wasze opowiadania, wspomnienia, wiersze oraz inne formy literackie. Najciekawsze historie zostaną opublikowane w rubryce „Z życia wzięte” na portalu kobietapo60.pl.

Teksty należy wysyłać na adres mailowy koordynatora projektu: kobietapo60@gmail.com

dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Marzec 8, 2022

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły