Czego pragnie dojrzała kobieta

Inspiracje

Czerwiec 21, 2018
Czego pragnie dojrzała kobieta

Według badań, umowna granica wieku, świadcząca o dojrzałości dla kobiet, to 32 lata, jednak dojrzewamy przez całe życie. Istotnymi składnikami dojrzałości, są wiedza i doświadczenie, których przybywa z wiekiem. Proces ten trwa do końca życia. Odpowiedzialność za siebie, za swoje czyny i słowa, oraz za swoich bliskich może być miernikiem dojrzałości.

Cechy dojrzałej kobiety

Dojrzewamy na wielu płaszczyznach, począwszy od biologicznej poprzez emocjonalną, społeczną i zawodową. Z roku na rok jesteśmy bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę. Jesteśmy wykształcone, mamy pracę, mamy gdzie mieszkać. Jesteśmy dojrzałe więc, panujemy nad swoimi emocjami, potrafimy konfrontować się z uczuciami innych i współodczuwać. Uznajemy własne błędy, przyznajemy się do nich, ponosząc za nie odpowiedzialność. Jesteśmy uczciwe, czyli potrafimy uznać, że czegoś doświadczamy, coś odczuwamy. Potrafimy nazwać uczucia, przyznać się do wątpliwości. Nie uciekamy przed problemami i ponosimy konsekwencje swoich decyzji. Kobieta dojrzała emocjonalnie potrafi podjąć decyzję o  założeniu rodziny, o macierzyństwie, wie czy to odpowiedni dla niej moment. Zdarzyć się może, że ta sfera życia nie jest dla niej ważna, więc, poświęca się karierze zawodowej, pracy społecznej, lub swoim pasjom.

Skrywane marzenia – miłość

Żeby odnieść sukces należy zaakceptować swój wiek, zrozumieć zmiany, jakie życie ze sobą niesie. Do tego należy psychicznie się przygotować. Gorsze samopoczucie może być związane z zawirowaniami hormonalnymi. Możesz mieć uderzenia gorąca, źle spać, nadmiernie się pocić, być bardziej wrażliwą. To prawdopodobnie pierwsze oznaki menopauzy. Najczęściej początek klimakterium to 45 - 50 rok życia. Menopauza to nie choroba, ale naturalne zmiany, które przechodzi każda kobieta. Zastosuj rozsądną terapię zaleconą przez lekarza, a będziesz dobrze się czuła i normalnie funkcjonowała. W chwilach zwątpienia powtarzaj sobie, że człowiek ma tyle lat, na ile się czuje. Dojrzałość ma swoje prawa, więc pora na marzenia, na robienie tego, na co wcześniej nie miałaś czasu. Dbaj o siebie, żyj w zgodzie ze sobą, zaakceptuj swój wygląd. Decydując się na związek, wierzysz, że miłość będzie trwała wiecznie, pokona przeszkody i przetrwa każdą burzę. Nie zawsze tak się dzieje, ale to nie znaczy, że przestajesz być kobietą wartościową, że nie masz prawa do marzeń. To nie znaczy, że, nie marzysz o wielkiej miłości, że nie tęsknisz za słowem „kocham”, że nie śnisz o kochanku będącym dżentelmenem, facecie z klasą, z którym mogłabyś uprawiać kosmiczny seks, bez zahamowań, w dowolnym miejscu.
O takim, który spełni twoje najskrytsze fantazje erotyczne.
Klasa mężczyzny przejawia się w jego sposobie bycia, wyglądzie. Marzymy o czułości i wrażliwości z jego strony. O mężczyźnie, który zapewni nam poczucie bezpieczeństwa, będzie męski a jednocześnie delikatny.

Jakiej miłości pragnie dojrzała kobieta ?

Dojrzałe kobiety chcą  kochać i być kochane. Miłość w każdym wieku jest cudownym uczuciem. Najlepsza jest ta niespodziewana i nieprzewidywalna. Jednak nic co ważne i piękne nie przychodzi łatwo i bez pracy. Miłość ewoluuje, nie jest dana raz na zawsze. Składa się na nią, namiętność, intymność i zaangażowanie. Kobiety dojrzałe są na to uczucie bardziej gotowe niż ktokolwiek inny. Z reguły sami mamy wpływ na to ile danego elementu będzie w związku. Kobiety po 50 czy 60 z racji swojego doświadczenia potrafią uczucie nakierować na właściwy tor. Jeśli trafią na niewłaściwego partnera szybciej niż ich córki i młodsze koleżanki zorientują się i w dyplomatyczny sposób pozbędą kłopotliwego adoratora.

Skrywane marzenia - seks

Seks jest bardzo istotną sferą życia każdej kobiety i występuje w większym, bądź mniejszym nasileniu w każdej fazie miłości. Jednak, tak jak wszystkiego, seksu trzeba się nauczyć. Należy umieć dawać i brać. Mówić bez skrępowania o swoich potrzebach, nie ukrywać fantazji seksualnych. Mówić co sprawia przyjemność, a czego nie lubimy.
Badania pokazują, że 67% kobiet jest zadowolona ze swojego życia intymnego. Seks umacnia relacje, zbliża partnerów do siebie, daje poczucie więzi, intymności, uspokaja. Zaspokaja naturalne potrzeby biologiczne, poprzez rozładowanie napięcia. Relaksuje i odpręża. Satysfakcjonujące życie seksualne dojrzałej kobiety, przekłada się, na zadowolenie, prawie w każdej sferze życia. Marzenia dojrzałych kobiet nie ograniczają się tylko do spraw męsko - damskich.


Dojrzałe kobiety marzą o kochanku z wiertarką 

Bywają też bardziej przyziemne marzenia, związane np. z nie psującymi się sprzętami kuchennymi, niebrudzącym domem, czy samo parkującym samochodem. Kobiety dojrzałe marzą o eliksirze młodości, pięknych włosach i nienagannej sylwetce, która po prostu jest, bez specjalnych wyrzeczeń, oraz o zdrowych i wyłącznie szczęśliwych dzieciach. Kobiety po 60 ce marzą o nieziemskim kochanku, który jest wirtuozem wiertarki i usuwa wszystkie awarie jeszcze zanim je zauważymy. Nieważne, ile masz lat, 32, 40, a może 60+, jeżeli dotychczas twoim celem był dom, a pragniesz zmian, albo najważniejsza była kariera, a tęsknisz za życiem rodzinnym, przyszła pora na zmiany. Zamiast frustrować się, dostosuj życie do aktualnych potrzeb. Nieszczęśliwa kobieta jest nie atrakcyjną żoną, nie jest najlepszą matką, jest złym szefem i nie najlepszym pracownikiem. Wychodź z domu, spotykaj się ze znajomymi, tańcz, uprawiaj jogę, ucz się języków, czytaj, maluj, spaceruj, lub biegaj. Poszukaj partnera, załóż własną firmę, zapisz się na studia, lub kursy doskonalące, albo rozejrzyj się za satysfakcjonującą pracą.

Kobieta dojrzała pragnie robić to co kocha

Jeżeli masz otwarty umysł i pozytywne nastawienie do życia, to możesz znaleźć pracę, która zaspokoi twoje ambicje i spełni oczekiwania. Specjaliści są wysoko cenieni na rynku pracy. Każda rzecz, którą przyswoisz, stanowi  twój dodatkowy atut. W przyszłości niektóre z zawodów przestaną istnieć. A zapotrzebowanie na inne, wzrośnie. Specjaliści IT, graficy komputerowi, są ciągle poszukiwani. Masz umiejętności pedagogiczne, znajdziesz pracę w branży zapewniającej rozrywkę, jako animator czasu wolnego. Poszukiwani są również okuliści, biochemicy czy community manager, zajmujący się utrzymywaniem dobrych relacji w firmie. Pracownicy branży kreatywnej, reklamowej i w mediach, również cieszą się dużym powodzeniem. Na zdobywanie wiedzy nigdy nie jest za późno. Rozwój nowoczesnych technologii zmienia rynek pracy, musisz więc być dobrze wykwalifikowana. Jako specjalistka masz większe perspektywy niż osoba dysponująca tylko wiedzą ogólną. Rozpieszczaj siebie spełniając  skrywane przez lata marzenia.

Zofia Klasik

Czerwiec 21, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły