Kobieta 60 lat i miłość po sześćdziesiątce jak wybrać portal randkowy dla kobiet dojrzałych ?

Inspiracje

Listopad 16, 2018
Kobieta 60 lat i miłość po sześćdziesiątce jak wybrać portal randkowy dla kobiet dojrzałych ?

Miłość to najważniejszy aspekt naszego życia. Każda z nas, niezależnie od wieku, statusu społecznego, sytuacji życiowej, pragnie jej tak samo mocno. Jednak czy poszukując partnera na życie, można rezygnować z własnych zasad, priorytetów, aspiracji, planów i marzeń w myśl zasady „nieważne jaki, byleby był”? Kiedy warto skorzystać z pomocy biura, które pomoże odnaleźć się dwóm sercom, którym razem będzie po prostu „po drodze”?

Miłość to motor napędowy naszego życia. Żadna z nas nie wyobraża sobie bez niej życia. Jesteśmy szczęśliwe, gdy otacza nas z każdej strony, gdy możemy czuć ją od rodziny, przyjaciół, a od ludzi, z którymi się spotykamy, otrzymujemy życzliwość. Nie będziemy się oszukiwać, jeśli przyznamy, że najbardziej tęsknimy za tą romantyczną – między kobietą a mężczyzną. I jeśli brakuje nam jej na co dzień, chcemy jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy. Jednak czy jest to takie proste? Jak szukać tego jedynego? Starannie planując projekt „szukam partnera” oddać się w wir randkowania, kierować się zdrowym rozsądkiem? A może trzeba obniżyć poprzeczkę w myśl zasady „nieważne jaki, byleby nosił spodnie”? Kiedy odpowiemy sobie na te pytania, pojawią się następne: gdzie mądrze szukać partnera? Razem z internetowym biurem matrymonialnym MyDwoje.pl postaramy się odpowiedzieć na nie wszystkie.

Czy jesteś gotowa na wyrzeczenia — jak odnaleźć miłość i ułożyć na nowo życie intymne po 60?

Kiedy długo byłaś samotna, pragniesz być w związku z mężczyzną jak najszybciej, często kosztem własnych pragnień i priorytetów. Przestajesz trzeźwo oceniać sytuację. Może będziesz chciała znaleźć partnera tu i teraz, szybko – tylko po to, żeby był. To zrozumiałe, masz dość samotności. Zapisujesz się do serwisów randkowych i cieszysz się, bo jesteś zasypywana górą ofert: tylko przebierać! Kiedy kolejni panowie chętnie piszą, ale już niekoniecznie chcą przejść na kontakt telefoniczny i umówić się na spotkanie, zaczynasz coś podejrzewać. Zrażasz się również, gdy kolejni z nich podsyłają erotyczne fotki, są zbyt bezpośredni w konwersacji, jasno deklarują, że oczekują raczej chwilowych uniesień niż czegoś na stałe. Innym zbyt bardzo się spieszy, nie dają sobie czasu na poznanie, od razu przechodzą „do rzeczy”. Zastanawiasz się, co z Tobą jest nie tak, że trafiasz na samych „dziwnych facetów”. W końcu uznajesz to za normę i zaczynasz myśleć, że żeby znaleźć miłość po sześćdziesiątce, trzeba przecedzić to całe sito. Na poznanych mężczyzn, którzy są, choć „trochę normalni”, patrzysz przez różowe okulary. Uważasz, że trzeba szybko „zaklepać” tę znajomość, bo nikt lepszy się nie trafi... To nic, że Ty uwielbiasz czytać, a on uznał to za stratę czasu, a w jego listach roi się od błędów każdego kalibru. Co z tego, że Ty lubisz aktywnie spędzać wolny czas, a szczytem ekspresji Twojej sympatii jest przerzucanie kanałów w telewizorze, a jedynym sportem, który trenuje, jest podnoszenie do ust puszki z zimnym piwem, które mu podasz. Nie poddasz się, nawet gdy Wasze grono znajomych zupełnie do siebie nie pasuje, a wybranek traci kolejne zatrudnienie w tym roku, bo „szuka czegoś lepszego”, a na przeczekanie chętnie pożyłby na Twój koszt. Spróbujesz szczęścia nawet z panem, który umawia się jeszcze z kilkoma innymi, bo nie jest pewny swojego wyboru albo takim, który zapomniał Ci powiedzieć, że w domu z obiadem czeka żona. Czy tak zawsze musi być? Czy naprawdę nie istnieje lepszy sposób na odnalezienie kogoś właśnie dla Ciebie — bez wyrzeczeń, dziwnej wymuszonej tolerancji i rezygnacji z własnych pragnień?

Nie rezygnuj z własnych pragnień — walcz o szczęśliwe życie po 60 tce

No właśnie, nie zawsze musi być tak trudno. To zależy tylko od Twojego wyboru na początku tej drogi. Może, zamiast decydować się na serwisy randkowe po 60-ce, które zasypują Cię stertą niesprawdzonych, niedopasowanych i fałszywych ofert, postaw na jakość. Zanim zdecydujesz się na poszukiwania, sprawdź, co dany portal ma do zaoferowania. Czy sprosta Twoim oczekiwaniom? Czy podejdzie indywidualnie, przygotowując listę kojarzenia właśnie dla Ciebie? Wybierz mądrze portal randkowy dla kobiet, który dopasuje oferty do Twoich oczekiwań. Taki, gdzie panowie nie tylko będą spełniać szereg wyznaczonych przez Ciebie kryteriów, np. tych dotyczących wykształcenia, miejsca zamieszkania czy stosunku do używek, ale również będą dobrze pasować do Ciebie pod względem osobowości, życiowych wartości, planów, dążeń, granic tolerancji i charakteru. Gdy otrzymasz kilkanaście właśnie takich ofert, będzie to o wiele cenniejsze niż sto zupełnie przypadkowych i nierzeczywistych, prawda? Pamiętaj, że w związku po 60-ce, który chcesz zbudować, potrzebne są solidne fundamenty. Ważne, żebyś mogła w formie opisowej i graficznej porównać Wasze dopasowanie i zrozumieć, co cennego może wyniknąć z Waszej relacji. A kiedy to wszystko zostanie spełnione, zupełnie bez stresu będziesz mogła skupić się na pozostałych kwestiach, np. na stronie wizualnej, nawiązaniu znajomości i zwyczajnie zobaczyć, jak Wam jest ze sobą. Pamiętaj, masz gwarancję, że już na początku znajomości coś Was łączy, że nie zabraknie tematów, a jeśli nawet serce nie zabije mocniej, to nie będzie znajomość, której będziesz żałowała. W końcu posiadanie fajnego kolegi to też wartość dodana.

Raz, dwa, trzy, wybierasz Ty! Jak znaleźć partnera po 60-ce

Na co więc zwracać uwagę? Jak mądrze poszukiwać partnera online? Zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii:

- Sprawdź, czy serwis do poszukiwania partnera podchodzi rzetelnie. Czy przygotowując się do własnej aktywności jesteś proszona o wypełnienie testu psychologicznego — na podstawie, którego prezentowane Ci oferty będą dopasowane właśnie do Ciebie pod względem osobowości oraz kryteriów doboru ofert, które pozwolą Ci na sprecyzowanie własnych minimalnych oczekiwań względem mężczyzny, którego chcesz poznać, tak by poszukiwania mieściły się w Twojej strefie komfortu i byś nie musiała „przymykać oka” i zmuszać się do podjęcia próby, poznając nowych panów?

- Wybierz serwis, w którym pierwszy etap poznania przebiega dość anonimowo. Zwróć uwagę na to, czy nie jesteś ponaglana lub zmuszana do zbytniej otwartości, nie musisz wszystkim pokazywać swoich zdjęć, a możesz indywidualnie je odsłaniać. Jeśli nie chcesz od razu podawać swojego numeru telefonu lub pokazywać zdjęć, serwis powinien pozwolić na wstępną fazę poznania bez tego. Swoje fotki możesz odsłaniać tylko wybranym Użytkownikom, a dane kontaktowe podawać wyłącznie wtedy, gdy sama uznasz to za stosowne. Jeśli zaś jesteś otwarta i masz ochotę potencjalnym partnerom pokazać swój wizerunek na poziomie wyboru ofert, musisz mieć pewność, że zobaczą go tylko sami zainteresowani, którzy wcześniej zalogują się w serwisie, a nie przypadkowe osoby trafiające tam zupełnie niechcący lub ze zwykłej, niczym nie popartej, ciekawości.

- Nie decyduj się na portal, który obsługuje wyłącznie mechaniczny system. Tylko prawdziwy człowiek może właściwie ocenić wizytówkę czy zdjęcia i ustrzec Cię przed ofertami oszustów, oglądaniem pornografii, obraźliwych symboli. Wybieraj więc serwisy, w których profesjonalni Moderatorzy pomogą uniknąć Ci niemiłych niespodzianek. Ważne też jest to, że wówczas masz pewność, iż prezentowane oferty są rzeczywiste i nie masz do czynienia ze „zautomatyzowanymi Użytkownikami”, którzy napędzają ruch i dają poczucie nagłego zainteresowania Twoim profilem, pozwalając Ci na złudne nadzieje i bolesne rozczarowania.

- Niech wszystko będzie jasne. Powinnaś widzieć daty ostatnich logowań prezentowanych profili i otrzymywać wyłącznie aktualne oferty. Oczekuj informacji o zainteresowaniu Swoim profilem, o przeczytaniu wiadomości czy powiadomień na skrzynkę prywatną dotyczących interesujących Cię reakcji Użytkowników.

- Sprawdź też, czy serwis posiada BOK i czy na Twoje wiadomości odpowiadają faktycznie doświadczeni pracownicy, którzy szybko reagują w przypadku niewłaściwego podejścia Użytkowników lub próby oszustwa. To ustrzeże Cię przed stratami nie tylko materialnymi, ale przede wszystkim emocjonalnymi.

Redakcja

Listopad 16, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły