Gdzie szukać partnera po 60-ce

Inspiracje

Październik 13, 2018
Gdzie szukać partnera po 60-ce

Duży odsetek kobiet w wieku 60+ odczuwa samotność. Uczucie to budzi lęk i nie ulega wątpliwości, że nie jest dobre. Jednak nie zawsze bycie samemu oznacza samotność, a bycie samotnym nie musi oznaczać, że jest się samemu. Możesz czuć się samotna w gronie znajomych, przyjaciół, a nawet rodziny. Jeżeli towarzystwo, w którym przebywasz czy partner, z którym jesteś, nie odpowiada ci, to nie tkwij w tej relacji, tylko dlatego, że nie chcesz zostać sama, bo związek taki nie ma przyszłości. Takie postępowanie przeszkadza w poszukiwaniu bardziej satysfakcjonujących relacji, być może miłości, która niezależnie od wieku sprawi, że poczujesz się dla kogoś wyjątkowa i może dostarczyć ci niezapomnianych wrażeń.

Filozof Erich Fromm uważał, że miłość jest sztuką i aby nauczyć się kochać należy najpierw poznać teorię a później przejść do części praktycznej.
Miłość pojawiająca się w wieku dojrzałym często budzi zdziwienie, nie tylko otoczenia, ale również w nas samych. Może zdarzyć się w każdym wieku i o każdej porze, bez względu na to, kim jesteś. Badania dowiodły, że miłość potrafi zwalczyć stres i przedłuża życie. Bywa, że przychodzi sama, nieraz jednak musimy ją odnaleźć. Zawieranie nowych znajomości, w klubach seniora, uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych czy wypad na wieczorek taneczny dla samotnych, to znakomite rozwiązania. Wspaniałych ludzi, poszukujących tego, co ty jest naprawdę wielu.
Duże możliwości w znalezieniu bratniej duszy daje Internet, jeżeli jeszcze nie opanowałaś tajników jego użytkowania, koniecznie skorzystaj z kursów komputerowych, które są proponowane w większości mniejszych i większych miast oraz gmin. Zajęcia te są za darmo i są skierowane do seniorów. Internetowe portale randkowe dają możliwość zawarcia znajomości z ludźmi w różnym wieku, co może być wstępem do dojrzałego związku. „Nigdy nie wiadomo czy miłość pierwsza jest ostatnią, czy ostatnia pierwszą” - pisał ksiądz Jan Twardowski.

Dlaczego warto skorzystać z portali randkowych?

Często towarzyszy nam strach przed miłością, zaangażowaniem się, a nawet flirtem i wtedy właśnie portale randkowe przychodzą z pomocą. Rejestracja w serwisie internetowym polega na stworzeniu profilu poprzez podanie swoich danych, zamieszczeniu zdjęcia, napisaniu kilku słów o swoich pasjach, zainteresowaniach i oczekiwaniach w stosunku do nowych znajomych. Określając, czego oczekujesz, możesz uniknąć rozczarowań. Obecnie portale randkowe są bardzo popularne, a ich liczba wzrasta. Wyszukaj w Internecie listę porównawczą i wybierz ten, który ci odpowiada. Korzystając z portali internetowych, zyskujesz na czasie, możesz spokojnie bez pośpiechu przeanalizować wszystkie za i przeciw. Nie musisz od razu umawiać się na spotkanie, możesz zaproponować konwersację (czat online), która pozwoli ci bliżej poznać daną osobę, możesz również wymienić się adresem e-mail, numerem telefonu czy porozmawiać za pomocą komunikatora - skype, po czym spotkać się w tzw. realu — prawdziwym życiu.

Jak wybrać najlepszy portal randkowy po 60 -ce?

Do najlepszych portali randkowych zalicza się te, z których korzysta najwięcej osób, a znajomość kończy się trwałym związkiem. Na podstawie statystyk i przeprowadzonych testów powstają rankingi portali randkowych, z których dowiesz się, który serwis najlepiej dopasowuje potencjalnych partnerów. Jeżeli skorzystasz, z tej formy poznawania ludzi z pewnością będzie ci towarzyszyć obawa, kogo spotkasz. Pierwsze randki bywają stresujące i niejednokrotnie kończą się niepowodzeniem. Nie zrażaj się, próbuj ponownie lub wybierz inny portal, np. taki, który dobiera ludzi w pary na podstawie testów osobowościowych. Niektóre z portali podają wskazówki ułatwiające pierwsze spotkania. Szukając poważnego związku, ważne jest, żeby pokazać siebie z prawdziwej strony i dobierać partnera na podstawie podobieństw, podawać rzetelne i prawdziwe informacje na swój temat. Należy również uzbroić się w cierpliwość, ponieważ liczba zarejestrowanych osób jest duża.


Jak stworzyć udany związek.

Jeżeli uda ci się znaleźć tego jedynego, musisz zatroszczyć się o stworzenie związku. Nic w życiu nie przychodzi samo, a szczególnie udana relacja z drugą osobą. Związek, żeby przetrwał, musi być podgrzewany emocjami, troska o niego to zadanie dla obojga partnerów. Nie staraj się więc na siłę budować związku opartego na jednostronnym uczuciu. Nie zapominaj o zdrowiu, codziennym ruchu czy gimnastyce. Pojawienie się problemów zdrowotnych nie sprzyja rozwijaniu nowych relacji partnerskich.

Radość z seksu.

Istotnym element bycia razem jest współżycie seksualne. Istnieje stereotyp, że seks jest dla pięknych i młodych. I świetnie, że to tylko stereotyp. Znana amerykańska aktorka Jane Fonda powiedziała, że najlepszy seks miała dopiero po sześćdziesiątce. Seksualność człowieka jest wrodzona, spełnia funkcję fizjologiczną, podobnie jak: jedzenie, spanie, czy inne potrzeby. Tak jak zmienia się z wiekiem zapotrzebowanie na kalorie, czy ilość snu, tak też zmienia się seksualność. Nie istnieje granica wieku dla uprawiania seksu ani normy określające co możemy i kiedy robić. Możemy wszystko, na co my, jako para mamy ochotę i na co pozwala nam zdrowie. Nie wierz w to, że los, horoskopy, przypadek czy pieniądze mają wpływ na uczucie między dwojgiem ludzi. Kluczem do zadowolenia seksualnego jest codzienna intymność, namiętność i zaangażowanie. Namiętność, czyli dotyk, przytulanie, czułość, to elementy, które są najlepszą grą wstępną. Żeby podsycać uniesienia seksualne, pamiętaj o nastroju: świecach, olejkach do masażu, odpowiedniej bieliźnie, w myśl zasady -"mężczyzna patrzy a kobieta słucha”. Nie bój się rozmów o seksie i o ewentualnych problemach z nim związanych, skończyła się era tematów tabu. Dzisiaj wszystko można zobaczyć w prasie, w Internecie i wydaje się, że wszystko wiemy o seksie, a przecież tak nie jest. Więc mówmy, czytajmy odpowiednie czasopisma, podręczniki, radźmy się fachowców.

Jak radzić sobie z problemami natury seksualnej po 60 - ce

Do gabinetu seksuologa przychodzą ludzie w różnym wieku, również w parach, prosząc o pomoc. Starsi często pytają, czy normalne jest to, że mają jeszcze ochotę na seks, na czułość na dotyk. Oczywiście, że to normalne i piękne, że ludzie bez względu na wiek potrzebują siebie.
Kobiety po 60 - ce, w większości doświadczają zmian, odeszły z pracy, straciły partnera, rozwiodły się, więc nowa znajomość motywuje do życia, daje napęd, sprzyja zdrowiu i uszczęśliwia. Nie jest, to jednak czas pozbawiony trosk, mogą pojawić się problemy w pożyciu seksualnym, np. suchość pochwy czy zaburzenia erekcji u mężczyzn. Poprawę relacji między dwojgiem ludzi zagwarantuje wizyta u lekarza. Jeśli jesteście dla siebie ważni i wiecie, że ten krok wpłynie pozytywnie na jakość waszego życia, nie tylko w sferze seksualnej. Satysfakcja z seksu wzmacnia związek, dając radość w każdej innej sferze życia.

Zofia Klasik

Październik 13, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły