Jak flirtować? 5 wskazówek dla dojrzałej kobiety po 60-tce

Inspiracje

Czerwiec 10, 2022
Jak flirtować? 5 wskazówek dla dojrzałej kobiety po 60-tce

Flirtowanie z reguły kojarzy się z osobami młodymi. Nic bardziej mylnego! Flirtować można przecież bez względu na metrykę. Sztuka uwodzenia w wieku dojrzałym powoli przestaje być tabu. Jak flirtować, gdy jest się dojrzałą kobietą? O tym w artykule.

Sztuka uwodzenia, czyli czym jest flirt dla kobiety dojrzałej?

Po 60. roku życia wiele kobiet rezygnuje z życia towarzyskiego i zamyka się na jakiekolwiek relacje damsko-męskie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w każdej chwili zacząć flirtować. Przecież flirt nie musi być krokiem do stworzenia związku, ale sposobem poznania się, zabawy i miłego spędzenia wolnego czasu.

Badania pokazują, że flirtowanie jest domeną kobiet. Z reguły to one jako pierwsze skracają dystans społeczny i przekraczają pewne normy, by nadać relacji bardziej intymny charakter.
Flirt to forma komunikacji, dzięki której kobieta dojrzała można się dowiedzieć czegoś więcej o sobie. Zanim jednak zaczniesz uwodzić mężczyznę, zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz od flirtu: czy chcesz się po prostu pobawić, czy może szukasz czegoś więcej? Dlatego też warto zwrócić uwagę, by nie flirtować ze wszystkimi i wszędzie. Lepiej skupić się na kilku osobach i miejscach, które naprawdę nas interesują. Nie zważaj na fakt, że jesteś po 60-tce, wiek tu nie gra roli! Bez względu na to, ile masz lat, masz prawo poznawać nowe osoby, dobrze się bawić i wchodzić w różne relacje, nie słuchając opinii innych. 

Jak flirtować? Co lubią mężczyźni? 5 wskazówek dla kobiety po 60-tce

Jeśli dotąd flirtowanie było Ci obce, musisz poznać najważniejsze zasady sztuki uwodzenia. Zastosowanie się do nich pozwoli Ci nabrać pewności siebie i czuć się swobodnie w relacji. Ważne, aby flirtowanie było to naturalne i przyjemne. Warto w praktyce je wykorzystać. Z pewnością masz kilka swój sztuczek, ale trzeba pamiętać o uniwersalnych zasadach, jakie obowiązują wszędzie. 

Kobieta dojrzała i flirt. Pokochaj siebie

Do flirtowania potrzebna jest wewnętrzna pewność siebie oraz akceptacja własnego ciała. Kobiety dojrzałe mają tendencję do krytykowania swojego wyglądu oraz porównywania się ze standardami młodości. Zaletą bycia sobą jest fakt, że możesz wyrażać siebie taką, jaką naprawdę jesteś. Samoakceptacja jest również dobra dla zdrowia psychicznego każdej kobiety po 60 – swoboda bycia sobą daje duże poczucie wolności i spełnienia. Obawa, że ktoś Cię odrzuci, nie może przyćmić Twojego celu. Pamiętaj, że flirt to nie tylko gesty czy słowa, ale przede wszystkim sposób, w jaki na kogoś patrzysz.

Bądź autentyczna

Flirtując, kobieta dojrzała musi czuć się pewnie i naturalnie. Kobiety dojrzałe powinny unikać sztuczności i przesadnej sztampy. Zamiast tego lepiej jest wykazać się pewnością siebie i elegancją. Pamiętaj, że uroda to nie tylko cera bez zmarszczek i idealna figura, ale osobowość i to ona przyciąga mężczyznę. Kobieta, która jest pewna siebie i ma swoje zdanie na temat życia, jest o wiele bardziej atrakcyjna niż ta, która udaje kogoś innego. Autentyczność to podstawa udanego związku, więc jeśli zależy Ci na tym, aby Twój partner cię pokochał, musisz pokazać mu, kim tak naprawdę jesteś. 

Wydobądź swoje piękno po 60-tce

Dla dojrzałej kobiety to czasem duże wyzwanie. Osoby starsze raczej nie przykładają tak dużej uwagi do ubioru, jak młodzież. Nie bież pod uwagę opinii innych i spróbuj przygotować na spotkanie z mężczyzną kobiecą stylizację. Ładna sukienka i modne buty dodadzą Ci pewności siebie. Nie bój się odważnych kolorów, takich jak róż i czerwień.  Bądź naturalna i pokaż mężczyznom, że jesteś kobietą dojrzałą godną ich uwagi. Zadbaj o siebie i o swoje ciało, ale nie przesadzaj – modny ubiór może Ci pomóc w tym, ale nie jest on przecież najważniejszy. Liczy się to, co masz do powiedzenia i co sobą reprezentujesz. I przede wszystkim – flirtując, zapomnij przynajmniej na chwilę ile masz lat!

Bądź odważna i otwarta

Tylko otwartość na nowe doświadczenia pozwoli Ci przeżyć coś ciekawego. Musisz być zatem odważna w rozmowie, śmiało dzielić się swoimi opiniami i poglądami. Mężczyźni chętniej otwierają się przy osobach, które są otwarte na dialog. Dlatego też bardzo ważne jest, abyś była otwarta i mogła się w pełni zaangażować w dyskusję. To pozwoli Ci pokazać swoje prawdziwe ja.

Kobieta po 60-tce gotowa się na flirt

Pamiętaj, że flirt to gra i musisz być gotowa na wszystko. Zanim więc zaczniesz, przygotuj się mentalnie: nastaw się na pozytywne rozmowy i uśmiechaj się dużo. Jeśli nie wiesz, jak flirtować, nie martw się! To normalne uczucie, że czasem czujesz w głowie pustkę. Bądź swobodna, a także ciekawa drugiej osoby. Nie bój się komplementować i być komplementowana. Flirt to zabawa, więc baw się dobrze!

Kobieta po 60 w letniej stylizacji pokazuje jak flirtować z mężczyzną mającym 65 lat w czasie randki

Tego unikaj! Czego nie robi kobieta po 60-tce podczas randki?

Czasami podczas flirtu możesz stracić pewność siebie z błahych powodów. Badania pokazują, że jest kilka zachowań, które najczęściej psują flirt. Obojętnie, ile masz lat, zawsze unikaj tych rzeczy:

 • zbyt krzykliwa stylizacja,
 • przesadna gestykulacja,
 • śmiech bez powodu,
 • nadmierne pocieranie osoby, z którą flirtujesz,
 • szeptanie, szczypanie, zaczepki,
 • dotykanie włosów,
 • uporczywe spojrzenia, 
 • krytyka byłego partnera, 
 • plotkowanie o wspólnych znajomych,
 • wyolbrzymione komplementy,
 • nieustanne przekomarzanie się,
 • prowokowanie do konfliktu,
 • opowiadanie nieodpowiednich dowcipów, 
 • zbyt szybkie przekraczanie granic drugiej osoby.

 

Podsumowanie

Kobieta po 60-tce nie powinna zważać na opinie innych, ale kierować się własnymi poglądami i korzystać z życia. Jeśli dotąd nie flirtowałaś, czas na zmiany. Niezależnie od wieku, każda kobieta musi dobrze czuć się dobrze sama ze sobą. Jak flirtować, by czerpać z tego przyjemność? Po prostu bądź sobą, postaw na naturalność, otwórz się na flirt. Nie zapomnij o dopasowanej stylizacji, modnej sukience i dobrym nastroju! To z pewnością zaowocuje sukcesem.

 

fot. freepik

dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Czerwiec 10, 2022

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły