Wysiłkowe nietrzymanie moczu – MonaLisa Touch i HIFU Ultravera

Porady

Marzec 20, 2020
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – MonaLisa Touch i HIFU Ultravera

Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyczy co czwartej kobiety powyżej 45. roku życia. Jest to problem krępujący i utrudniający codzienne funkcjonowanie, który dwukrotnie częściej dotyka też kobiet niż mężczyzn. Co gorsza – nasila się z wiekiem i nie jest możliwy do wyleczenia domowymi sposobami. Udanie się do lekarza w celu podjęcia leczenia wymaga odwagi i przezwyciężenia wstydu, jednak osoby, które się na to zdecydowały, nie żałują swojej decyzji.

Popuszczanie moczu – jak mu przeciwdziałać?

Nietrzymanie moczu może być objawem osłabienia naturalnych odruchów i mięśni. Często jest to spowodowane brakiem ruchu oraz siedzącym trybem życia (m.in. wykonywaniem pracy biurowej). Bywa zatem, że wystarczającym sposobem przeciwdziałania wysiłkowemu nietrzymaniu moczu jest wprowadzenie do swojej codziennej rutyny kilkunastominutowego zestawu ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Są one odpowiedzialne za kontrolowanie ujścia pęcherza, a w konsekwencji za prawidłowe utrzymywanie moczu.

Jeżeli problem z nietrzymaniem moczu wynika z innych niż ogólny tryb funkcjonowania czynników zewnętrznych, należy podjąć działania zmierzające ku wyeliminowaniu ich ze swojego życia. Do takich elementów należą przede wszystkim nadwaga lub otyłość, palenie papierosów oraz chroniczne zaparcia. W wielu wypadkach podjęcie aktywności fizycznej samoczynnie powoduje pozbycie się takich dolegliwości, a w konsekwencji także wyeliminowanie problemu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Jeżeli nietrzymanie moczu jest problemem w nasilonym stadium, leczenie może polegać na wdrożeniu odpowiedniej farmakologii. Jest ona zwykle przepisywana przez lekarza i niekiedy wystarcza, aby wstydliwy problem zmniejszył się lub całkowicie zaniknął. W sytuacji, gdy taka forma nieinwazyjnego leczenia nie przynosi pożądanych rezultatów, warto udać się do gabinetu ginekologii estetycznej.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Laseroterapia stanowi dzisiaj niezwykle skuteczną i stosunkowo mało inwazyjną procedurę medyczną. Rekomendują ją m.in. lekarze z renomowanej kliniki medycyny estetycznej Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, gdzie wysiłkowe nietrzymanie moczu jest leczone za pomocą innowacyjnych urządzeń laserowych typu MonaLisa Touch. Ta innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w ginekologii estetycznej, a także maksymalne skrócenie okresu rekonwalescencji.

Drugim nowoczesnym sposobem na powstrzymanie wysiłkowego nietrzymania moczu jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia HIFU Ultravera, które również jest wykorzystywane w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które są rozprowadzane po komórkach pacjenta za pomocą anatomicznej głowicy o wysokiej skuteczności działania. Impulsy ultradźwiękowe wpływają na tkanki, obkurczając je i dokonując zmian w ich strukturze. Oprócz wysiłkowego nietrzymania moczu, zabiegi HIFU i MonaLisa Touch pomagają w takich problemach medycznych, jak:

  • luźność pochwy po porodzie,
  • utrata jędrności narządów płciowych w okresie menopauzy,
  • deformacje narządów rodnych,
  • blizny poporodowe,
  • suchość pochwy,
  • asymetria warg sromowych.

Zarówno MonaLisa Touch, jak i HIFU Ultravera to innowacyjne urządzenia, które emitują wiązki laserowe i fale ultradźwiękowe o różnych długościach. Zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie wywołują bólu ani dyskomfortu u pacjentek.

Redakcja

Marzec 20, 2020

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły