Jak dobrać balsam do twojej skóry?

Porady

Marzec 9, 2022
Jak dobrać balsam do twojej skóry?

Kochasz piękne zapachy?

Jeżeli jesteś alergikiem lub osobą ze skłonnością do alergii, unikaj mocno pachnących balsamów, ponieważ zawarta w nich kompozycja zapachowa może powodować podrażnienia skóry i przyczyniać się do powstawania wysypki. Odradzamy zatem również aplikację takiego kosmetyku na całe ciało - jeśli już chcesz go zastosować, najlepiej zrób to na niewielkim obszarze skóry.

Mocznik

Masz bardzo suchą skórę na dłoniach, łokciach lub stopach? Użyj balsamu lub kremu zawierającego w składzie mocznik. Zmiękcza on naskórek, uelastycznia go i regeneruje. Efekt możesz zauważyć już po kilku aplikacjach, jednak pamiętaj, że może mieć różne stężenie w produktach i jest to istotne, ze względu na miejsce aplikacji oraz rezultaty.

Balsamy naturalne

Jak wiadomo, warto wybierać kosmetyki naturalne. Są wśród nich również balsamy. Ciekawą ofertę znajdziesz na stronie https://naturequeen.co/sklep/k/balsamy/. Zwróć uwagę na odpowiednie natłuszczenie - niech zawiera naturalne oleje i olejki. Jeśli chcesz nakładać go rano, na dzień, może być nieco lżejszy, natomiast na noc polecamy tłustsze konsystencje. Skóra seniorów często potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Oczywiście istotną rolę odgrywa również to, co robisz w ciągu dnia i czy wystawiasz ją na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wtedy warto zabezpieczyć ją kosmetykiem z wazeliną, która działa ochronnie. Chcesz, by Twoja skóra odzyskała swoją witalność? Zacznij stosować balsamy z witaminami, np. z witaminą C, która wykazuje działanie odmładzające.

Balsamy i twarz?

Nie smaruj twarzy balsamem do ciała. To zdecydowanie bardziej wrażliwa skóra niż na pozostałych częściach ciała i może dojść do jej podrażnienia. To samo dotyczy również mydeł oraz żeli myjących - do pielęgnacji i oczyszczania twarzy mamy osobne produkty.

Jak stosować?

Balsam najlepiej aplikować po kąpieli lub prysznicu. Oczywiście możesz również zrobić to w ciągu dnia, jeśli czujesz taką potrzebę. Jaka ilość będzie odpowiednia? Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i efektu, jaki zamierzasz uzyskać oraz czy masz czas na pozostawienie kosmetyku do wchłonięcia.

Redakcja

Marzec 9, 2022

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły