Dlaczego warto wyposażyć gabinet w jednorazowe wzierniki ginekologiczne?

Porady

Sierpień 4, 2021
Dlaczego warto wyposażyć gabinet w jednorazowe wzierniki ginekologiczne?

Zapewniają właściwą higienę podczas badań

Niewątpliwą zaletą wzierników jednorazowych jest ich wysoka higiena. To bardzo ważne zarówno z punktu widzenia pacjentek, jak i lekarza. Wykonane z wysokiej jakości certyfikowanych materiałów, są w pełni bezpieczne dla kobiet. Ponadto przechowywane są w szczelnie zamkniętych opakowaniach, co gwarantuje ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Stanowią też skuteczną barierę przed bakteryjnymi, grzybiczymi lub wirusowymi zakażeniami krzyżowymi. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się je  do jednorazowego badania. Po każdym są utylizowane. W związku z tym nie wymagają czasochłonnej sterylizacji, co znacznie wpływa na efektywność pracy.

 

Gwarantują komfortową i bezbolesną diagnostykę

Wzierniki jednorazowe to element budowy zaufania pacjentek. Dlatego warto stosować najwyższej jakości produkty, które zapewnią maksimum komfortu podczas badania. Z pomocą przychodzą jednorazowe wzierniki ginekologiczne z oferty sklepu Lumamed. Są proste w obsłudze, gotowe do użycia od zaraz i bardzo łatwe w utylizacji. Wykonane z przezroczystego tworzywa umożliwiają szybkie i skuteczne wykonanie badania. Różnorodność rozmiarów, od XXS do L, oraz opływowy kształt przyrządów pozwalają na dopasowanie ich do potrzeb każdej kobiety. Pozwala to zminimalizować dyskomfort oraz ewentualny ból w trakcie zabiegu.

Zachowują neutralną temperaturę

Jednorazowe wzierniki ginekologiczne są o wiele bardziej praktyczne niż tradycyjne przyrządy wielokrotnego użytku. Jedną z ich najważniejszych cech jest to, że zachowują stałą, neutralną temperaturę. W przeciwieństwie do tradycyjnych przyrządów nie jest więc konieczne ich ogrzanie przed badaniem. Dzięki temu można używać ich zaraz po wyjęciu z opakowania. To rozwiązanie znacznie skraca czas przygotowania do badania. Ponadto nie powoduje u kobiet niepożądanych reakcji, które mogą wpłynąć na jakość zabiegu. Styczność z zimnym metalem nierzadko wywoływała nerwowe napięcia oraz stres. Stosowanie jednorazowych wzierników ginekologicznych eliminuje to ryzyko.

Wzierniki jednorazowe to oszczędność czasu i pieniędzy

Nowoczesne wzierniki jednorazowe spełniają niewątpliwie szereg wymagań. Poza tym, że są przezroczyste, sterylne, samooporowe oraz jednorazowego użytku, mają jeszcze jedną ważną zaletę. Bardzo dużą korzyścią jest również ich niski koszt jednostkowy w porównaniu z produktami wielokrotnego użytku. Wpływa na to nie tylko materiał, z jakiego są wykonane. Również dezynfekcja wzierników może generować koszty. Z kolei sam proces ich oczyszczania wymaga czasu, potrzebnego na przygotowanie narzędzi do kolejnych badań. Stosowanie jednorazowych wzierników to z pewnością duża oszczędność dla specjalisty, który prowadzi swój gabinet.

Badania ginekologiczne są jednym z głównych elementów profilaktyki zdrowia kobiet. Dają możliwość szybkiej reakcji, kiedy okaże się, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Dlatego dobrze dobrany sprzęt nie tylko ułatwi badania, przekona też kobiety do ich regularnego wykonywania.

 

 

Redakcja

Sierpień 4, 2021

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły