Na czym polega laminowanie brwi? Zapytaliśmy ekspertkę!

Porady

Październik 12, 2022
Na czym polega laminowanie brwi? Zapytaliśmy ekspertkę!

Laminowanie brwi w skrócie

Laminowanie brwi polega na nałożeniu na włoski specjalistycznych preparatów kosmetycznych. Efektem zabiegu jest uzyskanie naturalnego zagęszczenia włosków na łuku brwiowym. Po zabiegu brwi zostają na pożądanym miejscu, wyglądają pięknie, a włoski są odżywione. Zabieg doskonale podkreśla oprawę oka. W czasach, gdy naturalne brwi są szczególnie modne, laminacja to najczęściej wykorzystywana metoda stylizacji brwi. 

Jak wygląda zabieg laminowania brwi?

- Laminowanie brwi to zabieg, który zazwyczaj trwa około 60 minut. W tym czasie klientka może się zrelaksować i zapomnieć o otaczającym ją świecie, a profesjonalna stylistka zajmie się jej brwiami z najwyższą starannością - mówi kosmetolog z warszawskiego salonu Bodybar. Ekspertka zwraca uwagę na kolejne etapy zabiegu. Całość rozpoczyna się od dokładnego usunięcia wszelkich zanieczyszczeń z łuków brwiowych. Należą do nich przede wszystkim resztki makijażu czy sebum, które jest naturalnym wytworem naszej skóry. Następnie na włoski nakładany jest specjalny aktywator, który otwiera łuski włosowe. Po tym etapie następuje zwykle moment regulacji brwi - stylistka nadaje im odpowiedni kształt i usuwa nadmierne owłosienie. Kolejnym krokiem jest aplikacja fluidu, bogatego w keratynę i inne substancje odżywcze. Później na włoski nakładane są produkty nawilżające - zazwyczaj są to oleje roślinne. 

W naszym salonie używamy produktów JoLash BROWINATION do laminowania brwi. Dzięki temu mamy pewność, że każdy zabieg będzie bezpieczny i trwały - zapewnia ekspertka. Składniki aktywne z zaaplikowanych produktów są intensywnie wchłaniane i wypełniają spoiwo między włoskami. Dzięki temu brwi stają się wyraźniejsze i grubsze.

Laminowanie brwi można uzupełnić farbowaniem włosków lub botoxem, który dodatkowo je wzmocni. Dobrym dopełnieniem zabiegu jest także laminacja rzęs - efektem tej procedury są podkręcone, wydłużone i odżywione rzęsy bez konieczności doczepiania sztucznych kępek. 

- Bezpośrednio po zabiegu laminowania brwi zalecamy powstrzymanie się od wizyt na baesenie czy w saunie. Odradzamy też długie kąpiele, poniewąż keratyna, wykorzystana podczas laminacji, rozpuszcza się w wodzie. Po upływie 24 h można już wrócić do wszystkich aktywności - zaznacza stylistka z Bodybar.

Jak często wykonywać laminację brwi?

Laminacja brwi to zabieg, którego efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Po tym okresie warto ponownie poddać się procedurze. Po kilkukrotnej laminacji brwi możemy zaobserwować naturalne wzmocnienie i odżywienie włosków. 

Laminacja brwi - dla kogo?

Zabieg laminacji brwi polecany jest osobom, których naturalne włoski są cienkie i jasne. W takich przypadkach warto połączyć go z farbowaniem, by brwi stały się wyraźniejsze. Ponadto zabieg przeznaczony jest dla osób, mających trudności z ułożeniem włosków - niesforne brwi bywają sporym problemem. Po laminacji kłopot z układaniem brwi po prostu znika. 

Laminacja brwi jest zabiegiem bezpiecznym, jednak mimo to nie każdy może z niej skorzystać. Przeciwwskazaniami są: 

  • choroby wirusowe, np. HCV, HIV, 
  • infekcje bakteryjne, 
  • choroby nowotworowe i chemioterapia, 
  • otwarte rany oraz zmiany skórne w okolicach zabiegowych, 
  • atopowe zapalenie skóry, 
  • niedawno przebyta plastyka oczu, 
  • trądzik różowaty, 
  • alergia na którykolwiek ze składników preparatów, wykorzystywanych podczas zabiegu. 

Ile kosztuje laminacja brwi w Warszawie?

Koszty laminowania brwi zależą od ilości usług, na które się zdecydujemy. Możemy wykonać samą laminację lub połączyć ją z regulacją i henną brwi czy liftingiem rzęs. Cena samej laminacji rzęs w Warszawie to koszt około 100-130 zł. W salonie Bodybar zabieg wykonamy za 109 zł z Kartą Bodybar. W przypadku, gdy zdecydujemy się na laminowanie z koloryzacją i regulacją, cena wyniesie 169 zł z Kartą Bodybar.

 

 

Redakcja

Październik 12, 2022

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły