Perfumy a woda toaletowa - czym się różnią?

Porady

Marzec 20, 2020
Perfumy a woda toaletowa - czym się różnią?

Perfumy a woda toaletowa to dwie różne historie, wiele osób nadal jednak myli te dwa rodzaje zapachów. Warto jednak znać różnice i świadomie kupować piękne wonie zamknięte w szklanych buteleczkach. Zobacz, jaka jest różnica między perfumami a wodą toaletową? Jaki typ zapachu lepiej kupić?

Czym są perfumy?

Perfumy właściwe należą do zapachów, które zawierają najmniejsze stężenie olejków eterycznych. Perfumy są nimi nasycone od 20 do 40%. Dzięki temu pachną one intensywnie i najdłużej ze wszystkich pachnideł. Zaledwie jedna kropla perfum sprawia, że zapach utrzymuje się na ciele przez cały dzień. Nasycenie olejkami eterycznymi oznacza również, że perfumy to zapachy wytworne i drogie. W drogeriach i perfumeria są więc dostępne w niewielkich flakonikach. Właściwe perfumy znaleźć można w ofercie takich marek jak Hermes czy Bohoboco.

Czym jest woda perfumowana?

Zapachami, które najczęściej znajdują się w ofercie perfumerii, są wody perfumowane, których oficjalna nazwa brzmi eau de parfum. Wodę perfumowana proponuje wiele domów perfumeryjnych. Przykład tego rodzaju zapachu stanowią perfumy Cerruti 1881, które dostępne są na https://www.perfumeria.pl/products/cerruti-1881-woda-toaletowa-spray. Każda woda perfumowana również ta marki Cerruti charakteryzuje się tym, że stężenie olejków eterycznych wynosi od 10 do 15%. Dzięki temu może ona zapewnić silny i intensywny zapach utrzymujący się na skórze przez wiele godzin. Wody perfumowane cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika ona przede wszystkim z tego, że stosunek jakości do ceny eau de perfum jest bardzo dobry. Niewygórowane ceny pozwalają zakupić wody perfumowane nawet znanych marek nawet poniżej 100 złotych.

Jeszcze niższe stężenie olejków eterycznych niż w wodzie perfumowanej znaleźć można w wodach toaletowych, kolońskich, mgiełkach do ciała i wodach odświeżających. Oznacza to, że te zapachy są mniej trwałe, a przez to też tańsze.

Woda toaletowa czy perfumy – co wybrać?

Decyzje, czy wybrać wodę perfumowaną, czy perfumy należy podjąć, nie tylko biorąc pod uwagę zasobność swojego portfela. Wybierając zapach, warto pamiętać o ich właściwościach. Perfumy będą idealnym wyborem dla osób lubiących mocne i niezwykle trwałe zapachy. Sprawdzają się one przede wszystkim na wieczorne wyjścia i ważne okazje. Woda perfumowana jest znacznie lepszym rozwiązaniem na co dzień. Można jej używać zarówno w dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Oczywiście najlepszym wyjściem jest posiadanie i perfum i wody perfumowanej i stosowania ich w zależności od okazji. Warto pamiętać, że niektóre domy perfumeryjne proponują zarówno wody perfumowane, jak i perfumy w tej samej linii zapachowej.

Redakcja

Marzec 20, 2020

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły