Jak sny mogą pomóc w świadomym życiu?

Porady

Sierpień 28, 2019
Jak sny mogą pomóc w świadomym życiu?

Obrazy i emocje widziane i odczuwane w snach bardzo często odzwierciedlają prawdziwe sytuacje w życiu na jawie. Istnieją różne teorie, które przypisują im szczególne znaczenie. Najprostszym i najpotężniejszym sposobem wykorzystania swoich marzeń, na co dzień jest interpretacja obrazu, który został stworzony we śnie. Może się okazać, że niektóre rzeczy mogą symbolizować chorobę, awans w pracy czy narodziny dziecka.

Uważa się, że sny są naturalnym sposobem na zrozumienie wszystkich doświadczeń, które człowiek nieświadomie absorbuje w ciągu całego swojego życia. Świadomość tego pozwala nie tylko wyciągać wnioski, ale przede wszystkim zadawać pytania na temat tego, co nas jeszcze spotka.

Marzenia senne a rzeczywistość

W tym przypadku warto posłużyć się konkretnym przykładem. Jeśli śni się nam drabina, to w realnym życiu może okazać się, że napotkamy sytuację związaną z tym elementem. Może to być bezpośrednie lub pośrednie skojarzenia. Już sama czynność wspinaczki po szczeblach drabiny można zinterpretować, jako osobiste ambicje dotyczące kariery zawodowej lub zajęcia wyższego stanowiska w pracy. Jednak sama interpretacja nie wystarczy. Świadomość to zaledwie jeden krok do zrealizowania celów. Marzenia skłaniają do myślenia, planowania i zastanowienia się na obecną sytuacją w życiu. Kontynuując przykład snu z drabiną, zazwyczaj pojawiające się pytania mogą brzmieć: „Dlaczego obecnie pracuję na niższym stanowisku niż powinienem być?” lub „Co uniemożliwia mi podjęcie kroków, które są mi potrzebne do osiągnięcia określonego celu?”. Używając takich pytań można uzyskać wgląd w niektóre z możliwych do napotkania problemów czy utrudnień w drodze do sukcesu. Innymi słowy pozwoli nam się przygotować i odpowiednio zareagować na kłopoty w codziennym działaniu.

Jednak trzeba pamiętać, że sen jest tylko snem, dopóki nie zostanie wprowadzony w życie, więc następnym etapem, w korzystaniu z marzeń, w życiu codziennym jest stworzenie deklaracji z pytań, które zrodziły się w snach. Symbol drabiny może być stwierdzeniem, że „zamierzam podjąć pewne kroki, aby wznieść się na wyższy poziom w zawodzie”. Tak więc, chociaż powtarzające się marzenie o drabinie może wydawać się początkowo po prostu przypadkowe i dziwne, ma o wiele głębszy sens i znaczenie, które można wykorzystać do realizacji życiowych celów. I choć nie ma się pewności, że marzenia senne odpowiadają założonym zadaniom, to i tak wpływają one pozytywnie na świadome życie. Motywują do działania i myślenia, które poprzez doświadczenia budują charakter każdego człowieka.

Siła snów a nauka

Sny nie od dzisiaj wydają się mało logiczne i realne. Co ciekawe, twórcy najbardziej racjonalnej na świecie rzeczy, doceniali wpływ marzeń sennych na człowieka. Mowa o komputerze, którego pomysłodawcy Charles Babbage i Ada Lovelace wykorzystali swoje nieświadome umysły do jego stworzenia. Babbage był profesorem matematyki na Uniwersytecie w Cambridge i często opowiadał o tym, jak drzemki pomagały mu w badaniach naukowych. Kiedy śnił, z głową pochyloną do przodu na drewnianym stole, jego umysł badał różne tabele. Były to tabele logarytmiczne, a jego marzenia pozwoliły mu opracować silnik różnicowy, który był prekursorem całego nowoczesnego sprzętu komputerowego.

Z kolei Ada Lovelace była angielską hrabiną, która pracowała z Charles Babbage nad Maszyną Analityczną, mogącą uruchamiać aplikacje komputerowe. Lovelace cierpiała na gorączkę, co często powodowało intensywne i żywe sny. Podczas tych snów zdała sobie sprawę, że liczby mogą być używane jako symbole, a Maszyna Analityczna może manipulować tymi symbolami w taki sam sposób, jak robi to śniący umysł. Lovelace wykorzystała to spostrzeżenie, aby opracować serię obliczeń, którą mogła uruchomić w maszynie. Obecnie jest uznawana za pierwszego na świecie programistę i autora oprogramowania komputerowego.

W 1895 r. Albert Einstein śnił, że zjeżdża po pokrytym śniegiem zboczu góry za pomocą wiązki światła gwiazd i wykorzystał tę inspirację do odkrycia Teorii Względności. Później zauważył, że dar snu oznacza dla niego więcej niż jego talent do absorbowania świadomej wiedzy. Używając swoich wizji do poszerzenia świadomego zrozumienia, Einstein stał się prawdziwym wizjonerem naukowym. Ci wizjonerzy, którzy byli otwarci na historie wyłaniające się z ich nieświadomości, dosłownie stoją za największymi wynalazkami i odkryciami naukowymi na świecie.

Wygoda spania

Warto jeszcze dodać, że by dobrze się wyspać i osiągnąć prawidłowy stan relaksacyjny umysłu, ważne jest podłoże na którym leżymy. I tak, jak drzemkę w ciągu dnia można sobie "uciąć" nawet na fotelu, tak nocne spanie po siedem godzin warto spędzić na materacu. Materace Koło np. to oferta dobrych materacy, które właściwie dobrane pod nas, zapewnią nam zdrowy i komfortowy sen. Materace lateksowe są szczególnie godne polecenia - ich wygodna, ekologiczna produkcja i wysoki komfort jaki dają, są bezcenne.

Redakcja

Sierpień 28, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły