Naturalne olejki eteryczne w makijażu

Porady

Październik 8, 2019
Naturalne olejki eteryczne w makijażu

Używanie olejków eterycznych w makijażu jest potężnym odkryciem, które dobrze sprawdza się w przypadku chęci ukrycia niedoskonałości skóry i jednoczesnego wpływania na przyczynę złej kondycji cery. Naturalny olejek eteryczny może wzbogacić praktycznie każdy kosmetyk – począwszy od balsamu do ciała, żelu pod prysznic po podkład do twarzy! Aby zachować bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry – należy ufać wyłącznie w 100% naturalnym olejkom pozbawionym alkoholu i szkodliwych substancji chemicznych.

Makijaż, który leczy

Ciężko wyobrazić sobie makijaż, który nie tylko zakrywa i tuszuje wszelkie niedoskonałości, ale jednocześnie likwiduje źródło ich powstawania. Warto jednak pamiętać, że żaden kosmetyk, nawet olejki eteryczne, chociaż są potężną pomocą w niektórych stanach skóry, nie są lekarstwem na poważne choroby. Wiele zaawansowanych zmian na cerze wymaga konsultacji dermatologicznej. Niektóre olejki eteryczne są bardzo delikatne, a inne mogą być bardzo drażniące i powodować poważne uszkodzenia (jeśli są niewłaściwie stosowane). Ważne jest, aby wiedzieć, które olejki eteryczne można bezpiecznie stosować na twarz, szczególnie w okolicach oczu i w jakim stężeniu, a także dopasować do nich właściwy kosmetyk do makijażu.

Jakie są zalety dodawania olejków eterycznych do makijażu?

Aby ukryć wszelkie niedoskonałości, zmarszczki i zaczerwienienia często nie wystarczy jeden kosmetyk. Jeśli istotnym elementem wykonania makijażu, ma być efekt „no makeup” , zamiast podkładu warto wykorzystać kultowy produkt – wegański krem BB, który tuszuje drobne niedoskonałości i pozostawia skórę gładką i jedwabistą i połączyć go z dobrym korektorem na bazie roślinnych składników. Przed wybraniem docelowego olejku eterycznego, który ma być dodany do podkładu lub kremu BB, warto zwrócić uwagę na zawartość swojej kosmetyczki. Najlepszym wyborem w makijażu jest kosmetyk mineralny, który pozwala skórze oddychać, nie zatyka porów i nie obciąża cery. Mineralne kosmetyki mają trwałe i kryjące pigmenty – oprócz dobroczynnego działania na skórę, cechują się trwałością i intensywnością kolorów.

Relaks, czy energia?

Do aromatycznego makijażu wystarczy dosłownie kropla naturalnego olejku. Kosmetyk wymieszany z olejkiem np. z mandarynki lub szałwii dodadzą energii, poprawią samopoczucie i rozświetlą skórę. Niektóre olejki mają działanie antybakteryjne, antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Dzięki zastosowaniu olejków eterycznych, z którymi wymieszany jest kosmetyk do makijażu, skórę można ukoić i uspokoić a nawet zmniejszyć powstawanie nowych niedoskonałości. Naturalne olejki eteryczne mogą mieć również działanie regeneracyjne (np. rumianek, mirra), które wzmacnia i odbudowuje skórę. Kosmetyk do makijażu, który jest wzbogacony o kroplę olejku eterycznego nie tylko wpływa na wygląd skóry, ale również na samopoczucie psychiczne.

Dla zachowania bezpieczeństwa nie należy stosować olejków bezpośrednio pod oczy i w okolice ust. Chociaż naturalne olejki eteryczne są pozbawione drażniących substancji, wrażliwsze osoby mogą nie reagować pozytywnie na taką zmianę w makijażu. Aby sprawdzić jak skóra reaguje na działanie olejku, zanim wymiesza się kosmetyk do makijażu z kroplą esencji, warto przeprowadzić test i opuszkiem palca, na którym jest olejek potrzeć policzek. Jeśli w ciągu 24 godzin nie wystąpi niepożądana reakcja alergiczna, oznacza to, że można zacząć przygodę z aromatycznym makijażem. Dobry, mineralny kosmetyk kolorowy i kropla naturalnego olejku eterycznego to doskonały duet, który warto włączyć do swojej rutyny w makijażu. Prawdziwe olejki eteryczne można kupić w dobrym sklepie z wegańskimi kosmetykami (np. Naturalnie Włoskie).

Redakcja

Październik 8, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły