Dlaczego powinnaś skorzystać z zabiegu usuwania naczynek?

Porady

Grudzień 3, 2020
Dlaczego powinnaś skorzystać z zabiegu usuwania naczynek?

Widoczne, rozszerzone naczynka na skórze to problem, który często trudno ukryć pod makijażem. Zmiany te, nieleczone lub wręcz ignorowane przez wiele lat, potrafią z czasem przerodzić się trądzik różowaty. Dlatego usuwanie naczynek to zabieg, który ma nie tylko właściwości estetyczne, ale w przyszłości zaoszczędzi Ci wiele komplikacji z cerą. Na czym polega? Wyjaśniamy!

Rozszerzone naczynka – dlaczego się pojawiają?

Pojawianie się takich rozszerzonych naczynek, czyli tzw. teleangiektazji często związane jest z nadmiernym poddawaniem skóry na działanie promieni UV oraz jeśli skóra narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych (jak np. wiatr, wahania temperatur). Takie naczynka mogą również pojawiać się w związku z uwarunkowaniami genetycznymi. Skóra jest wtedy cienka i delikatna, rozszerzone naczynka nie znikają (gdy mija rumieniec), tylko zostają z nami na stałe. Uwidocznienie naczynek to nieestetyczny problem, który z czasem może się powiększać. W pielęgnacji cery naczynkowej niezbędne są określone kosmetyki, aby wzmacniać naczynka. Niestety taka, nawet największa, troska niekiedy nie wystarcza. W tego typu przypadkach warto rozważyć zabieg laserowego usuwania naczynek.

Jak przebiega zabieg?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który sprawia, że energia emitowana przez laser, zostaje pochłonięta przez hemoglobinę (barwnik krwi). To podgrzanie krwi, powoduje zniszczenie ścianki naczynia krwionośnego od wewnątrz, a następnie jego stopniowe usunięcie z organizmu. W początkowej fazie zabiegu w gabinecie należy dokładnie oczyścić skórę, pacjent podczas wizyty otrzymuje specjalne okulary ochronne i następnie do jego skóry przykładana jest głowica lasera emitująca wiązkę promieniowania.

Laserowe usuwanie naczynek – jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Bezpośrednio po wykonanej procedurze w zależności od tego, jak rozległe były zmiany, pojawi się zaczerwienienie. Po zabiegu nie wolno wykonywać peelingu, ani stosować kosmetyków z alkoholem, odradzane jest również używanie mydła i pocieranie twarzy ręcznikiem. Efekty zabiegu są długotrwałe.

Poznaj przeciwsskazania do zabiegu

Zabieg laserowy usuwający rozszerzone naczynka nie jest polecany osobom z cukrzycą, epilepsją oraz tym, które przyjmują leki zmniejszające krzepliwość krwi. Naturalnym przeciwskazaniem będą również choroby nowotworowe, ciąża oraz okres karmienia piersią. Skóra poddana zabiegowi nie powinna być również opalona – w skutek działania słońca, po solarium oraz w wyniku stosowania samoopalaczy. Przed zabiegiem nie powinno się również stosować leków i ziół światłouczulających.

Redakcja

Grudzień 3, 2020

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły