Po nitce do młodszego wyglądu, czyli zabieg nićmi liftingującymi

Porady

Luty 16, 2021
Po nitce do młodszego wyglądu, czyli zabieg nićmi liftingującymi

Jak działają nici liftingujące?

Lifting, np. w Klinice Miracki Warszawa, z użyciem nici to jedna z najbezpieczniejszych metod redukcji zmarszczek i odmładzania skóry twarzy. Zabieg jest mało inwazyjny, bezpieczny i nie powoduje efektu sztuczności. Nici liftingujące nie tylko tworzą pod skórą swoiste rusztowanie dla opadających tkanek, ale też inicjują procesy regeneracyjne – stymulują powstawanie nowego kolagenu i elastyny, co wzmacnia strukturę skóry, a także zwiększa jej nawilżenie.

Lifting nićmi ma wszechstronne działanie:

 • poprawia jędrność skóry,
 • reguluje owal twarzy i zaburzone rysy twarzy,
 • podnosi opadające brwi i policzki,
 • redukuje zmarszczki,
 • koryguje asymetrię twarzy.

Jakie nici na zmarszczki?

Istnieje wiele rodzajów nici liftingujących. Na szczególną uwagę zasługują wchłanialne nici Aptos, rekomendowane m.in. przez lekarzy medycyny estetycznej z Kliniki Miracki. Wykonane są z kwasu polimlekowego i kaprolaktanu, które odpowiadają za procesy wpływające na młody wygląd skóry. Utrzymują się w skórze przez około półtora roku. Występują trzy warianty tych nici:

 • Aptos Nano – nici bez wypustów, podwójnie skręcone w kształt warkocza. Najbardziej delikatne i najmniej inwazyjne. Zapewniają podwójny efekt – liftingu oraz biorewitalizacji. Po zabiegu powierzchnia skóry staje się równa i gładka.
 • Aptos Excellence – nici szczególnie polecane przy pierwszych oznakach starzenia. Często stosowane w obrębie czoła – wówczas linia ich wprowadzenia przebiega przy linii włosów, dzięki czemu miejsce wkłucia jest niewidoczne. Dodają skórze elastyczności i gładkości. Wyraźnie odmładzają twarz i spowalniają efekt starzenia.
 • Aptos Light Lift – najmocniejsze spośród prezentowanych nici liftingujących – tworzą silnie podtrzymujący szkielet, dzięki czemu doskonale utrzymują tkanki w ich pierwotnym położeniu. Wysokie stężenie kwasów zawartych w tych niciach aktywuje intensywną rewitalizację skóry.

Lifting nićmi – przebieg zabiegu

Lifting twarzy nićmi trwa od kilkudziesięciu minut do godziny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Nici liftingujące wprowadzane są precyzyjnie pod skórę specjalnymi, bardzo cienkimi igłami. Posiadają mikrowypusty, które umożliwiają stabilne umiejscowienie ich w skórze. Nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe miejsca. W ten sposób powstaje podskórny stelaż, który chroni skórę przed opadaniem.

Pierwsze efekty widoczne są po około 2–3 tygodniach, a na ostateczne rezultaty trzeba poczekać do 8 tygodni, kiedy nici ułożą się pod skórą, a procesy regeneracyjne się zakończą. Trwałość liftingu nićmi wynosi do dwóch lat.

Zalety nici liftingujących

 • Nici liftingujące podnoszą opadające struktury, takie jak wiotka skóra na szyi, pośladkach, piersiach czy ramionach;
 • Stwarzają efekt naturalnie napiętej skóry;
 • Nie zmieniają rysów twarzy;
 • Redukują zmarszczki i odmładzają;
 • Poprawiają jakość skóry;
 • Przeznaczone są dla osób w każdym wieku, które mają problem z opadającymi tkankami czy asymetrią twarzy, a w szczególności dla osób w wieku 30–65 lat, zmagających się z oznakami starzenia.

Więcej informacji na temat liftingu przy użyciu nici poznasz, kontaktując się z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Redakcja

Luty 16, 2021

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły