Micronakłucia - odmładzający zabieg

Porady

Czerwiec 5, 2018
Micronakłucia - odmładzający zabieg

Czy wiesz, że nawet niewielkie uszkodzenie skóry działa lepiej niż najlepszy krem przeciwzmarszczkowy? Kiedy skaleczysz się lub zakujesz, organizm radykalnie przyspiesza produkcję kolagenu, by jak najszybciej zagoić ranę. Czy metoda znana i stosowana od wieków przez Azjatki podbije Europę i stanie się antidotum na zmarszczki?

 

Zmarszczki na szyi i dekolcie

Skóra pokrywająca szyję i dekolt strukturą przypomina tę pod oczami, a jej wygląd nie jednej z nas spędza sen z powiek. Już małe dziewczynki wiedzą, że cera pod oczami wymaga specjalnego, iście królewskiego traktowania. Każdego dnia w skórę tuż pod oczami kobiety wklepują drogie super kosmetyki: serum odmładzające, kremy, żele itp. A czy w taki sam sposób traktujecie szyję i dekolt?  Niestety, jak pokazują statystyki o tę partię naszego ciała zaczynamy dbać dopiero kiedy pojawią się pierwsze zmarszczki. Nie bez powodu mówi się zatem, że to właśnie szyja i dekolt zacznie częściej niż twarz zdradzają prawdziwy wiek kobiety. 

Przez lata zaniedbywana skóra na szyi i dekolcie mniej więcej po 40- tce zaczyna wiotczeć i marszczyć się. Za jej złą kondycję bezpośrednia odpowiada spory deficyt kolagenu. Wówczas zewnętrzna pielęgnacja szybko nie zadziała. A gdyby tak zmusić organizm do produkcji tego jakże cennego białka? Azjatki robią to od wieków, a ich szyje i dekolty przez długie lata są piękne, jędrne i gładkie.

Jak przyspieszyć produkcję kolagenu?

Podobno najskuteczniejszą metodą przyspieszającą produkcję kolagenu jest niegroźne, powierzchniowe uszkodzenie skóry. Organizm chcąc jak najszybciej wygoić ranę pracuje na podwyższonych obrotach, by dostarczyć do chorego miejsce jak najwięcej białka,  które nie tylko przyspiesza zrastanie ran. Białko to zwane również białkiem młodości odbudowuje uszkodzone włókna kolagenowe, oraz jest budulcem dla nowych. To dzięki niemu skóra jest sprężysta  i gładka. Kiedy organizm spowalnia proces produkcji kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, wraz z rosnącym deficytem tego składnika, bruzd przybywa.

W Europie nowość – w Azji tradycja

Azjatki metodę mikrouszkodzeń skóry szyi i dekoltu stosują od wielu pokoleń w przeciwzmarszczkowej profilaktyce. Młode dziewczęta, tuż po rozpoczęciu miesiączkowania są uczone przez matki jak zapobiegać starzeniu się tej partii ciała. Za pomocą monety (im większa tym lepsza) każdego ranka wykonują dość specyficzny masaż szyi i dekoltu. Polega on na przesuwaniu dociśniętej do skóry monety od obojczyków do żuchwy. Następnie od mostka do obojczyków. W ten sposób Azjatki nie tylko pobudzają krążenie i zdzierają martwy naskórek. Sekretem gładkiej skóry są mikrouszkodzenia. W Europie zamiast ścierania, stosuje się nakłuwanie szyi i dekoltu, które wywołuje dokładnie taką samą reakcję, organizm chcąc zregenerować powstałe ubytki na skórze zwiększa produkcję kolagenu. A raz pobudzona produkcja białka młodości działa kompleksowo, nie wybierając jedynie miejsc po nakłuciach.

Jak wykonać mikro nakłucia w domu

Do niedawana tą metodę przeciwzmarszczkową stosowano jedynie w salonach i klinikach medycyny estetycznej. Wówczas lekarz, lub kosmetolog odkażali szyję, a w skrajnych przypadkach również twarz, a następnie wbijali w wybrane partie kilkaset drobniutkich igieł. Obecnie na rynku jest już dostępny przyrząd do samodzielnego mikro nakłuwania skóry. Jest to rolka na powierzchni której umieszczono niewielkie igły. Ilość igieł waha się od 250 sztuk do nawet 400 w zależności od rozmiaru rolki. Igły maja średnicę ludzkiego włosa i długość od 0,5 mm do 0,7 mm. Podobno zabieg nie jest bardzo bolesny, a ślady niewielkie. Dla uzyskania optymalnych efektów czynność należy powtarzać 2 razy w tygodniu. Rolkę przesuwamy w kierunku od obojczyków do żuchwy i od mostka do obojczyków, czyli identycznie jak Azjatki monetę. Pytanie tylko czy musimy tak cierpieć i znosić te wszystkie nakłucia, jeśli równie skuteczne jest pocieranie skóry monetą ? Niestety tak, jeżeli o szyję i dekolt zaczynamy dbać zbyt późno. Pamiętajmy, że kobiety w krajach azjatyckich zapobiegają powstawaniu zmarszczek i wiotczeniu skóry, jednym słowem od momentu dojrzałości płciowej regularnie zatrzymują proces starzenia szyi i dekoltu. My walczymy z już rozpoczętym starzeniem skóry i chcemy pozbyć się jego skutków, dlatego też metoda jest bardziej inwazyjna, a przez to mniej przyjemna.

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa szyi

Rolka pobudzająca produkcję kolagenu to jedna, lecz nie jedyna metoda odbudowująca strukturę szyi. Konieczne jest również stosowanie kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych, oraz tych z filtrem UV. Kosmetolodzy są zgodni, że na szyi i dekolcie najlepiej sprawdzi się krem pod oczy. Jednak w tak delikatnym i wymagającym miejscu jak szyja i dekolt nie tylko sam kosmetyk ma znaczenie. Bardzo ważna jest prawidłowa aplikacja produktu. Wszystkie kremy i maseczki odmładzające szyję i dekolt nakładamy dokładnie w tym samym kierunku, w którym wykonujemy odmładzający masaż rolką do mikro nakłuwania.  Pamiętajmy również o wklepywaniu, dzięki któremu produkt wniknie w głębsze warstwy skóry.

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji szyi

Aż chce się napisać, że najczęściej popełnianym błędem w pielęgnacji szyi jest brak pielęgnacji. Jak pokazują badania statystyczna Polka zaczyna nakładać kosmetyki na szyję i dekolt dopiero, gdy zobaczy pierwsze zmarszczki. Ponadto częsta ekspozycja szyi i dekoltu na słońce bez uprzedniego zabezpieczenia skóry filtrem UV to jeden z największych grzechów Polek. Stosujemy ten kosmetyk na twarzy, dekolcie, brzuchu, ramionach, plecach, nogach, a o szyi zapominamy. Kolejnym krokiem do szybszego pojawienia się zmarszczek w tych partiach ciała jest nakładanie kremów i balsamów w złym kierunki. Zamiast podnosić skórę do góry, nakładamy kosmetyki od żuchwy w dół, dodatkowo rozciągając skórę.

Jak wybrać odpowiedni kosmetyk przeciwzmarszczkowy na szyję i dekolt. 

Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na maleńkie kremy pod oczy, sprawdź ich skład. Większość składników ze wspomnianego kremu znajdziesz w innych produktach np. przeznaczonych do twarzy. Ponadto weź przykład z Włoszek i Hiszpanek, które niezależnie od stosowanych kosmetyków bardzo często wcierają w szyję i dekolt oliwę z oliwek, która jest również stałym składnikiem ich codziennej diety.

Lepiej zapobiegać niż wbijać igły

Codzienna aplikacja kremu przeciwzmarszczkowego dostosowana do twojej grypy wiekowej również nie dopuści do powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry. Pod warunkiem jednak, że będziesz kosmetyki stosowała zanim na szyi i dekolcie pojawią się pierwsze zmarszczki.

 

Redakcja

Czerwiec 5, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły