Jak zwiększyć objętość włosów

Porady

Lipiec 14, 2018
Jak zwiększyć objętość włosów

Bujne włosy od zarania dziejów są powodem do dumy, już małe dziewczynki marzą o długim, grubym warkoczu. Szczególny problem z uzyskaniem efektu gęstych włosów mają kobiety po 60, które przeszły już menopauzę, a ta pozostawiła na włosach swoje piętno. Na przełomie lat wypróbowano setki, a nawet tysiące i miliony najróżniejszych metod na zwiększenie objętości włosów. Kiedyś panie o wysokim statusie społecznym kazały sobie wypełniać koki, by te wyglądały na wykonane z bardzo gęstych włosów. Potem nadeszła era tapirowanych i mocno lakierowanych upięć pokaźnych rozmiarów, których pozbyć się można było tylko podczas mycia głowy. Po niej nastąpiła epoka trwałej ondulacji, jedne panie wykonywały ją by mieć tysiące małych loczków, inne właśnie w celu poprawienia objętości włosów. W sprzedaży są najróżniejsze wypełniacze koków również i dziś. Ale co zrobić jeśli chcemy mieć bujną fryzurę na rozpuszczonych włosach?

Zdrowe gęste włosy – hot trend 2018

Wśród modowych trendów 2018 znalazły się zdrowe, gęste włosy, fryzury wiatrem czesane, piękne bujne loki i luźne sploty, a także koki na czubku głowy wykonane niby od niechcenia. Najmodniejsze cięcia tego roku to bob we wszystkich długościach od bardzo krótkiego po tego sięgającego ramion, a także wariacje z dobrze znaną fryzurą pixie. Niestety jak już pewnie zauważyłyście wszystkie te propozycje najlepiej wyglądają na gęstych, zdrowych włosach. Tymczasem ponad połowa Polek, szczególnie pań po menopauzie narzeka na zbyt rzadkie i cienkie włosy. Przedstawicielki płci pięknej w celu zwiększenia objętości włosa nazbyt często i długo modelują włosy, nakładają za dużo kosmetyków modelujących i utrwalających włosy, a te zamiast zamierzonego efektu najczęściej tylko obciążają cienkie włosy, niszcząc je. Ponadto fryzura wykonana ze zbyt dużą ilością produktów do stylizacji i utrwalenia nie wygląda ani lekko, ani naturalnie. Włosy za bardzo obciążone przylegają do skóry i nie wyglądają estetycznie. Jeszcze kilka lat temu panie w celu uzyskania efektu większej objętości włosa tapirowały włosy na niższych warstwach. Jednak od kilku sezonów ta metoda to totalny objaw kiczu i raczej się jej unika. Kilkanaście lat temu sposobem powszechnie stosowanym w celu zwiększenia objętości włosów była trwała ondulacja. Trend ten nie przetrwał zbyt długo przede wszystkim ze względu na szkodliwe działanie tradycyjnego płynu do trwałej i utrwalacza, które paliły włosy i przyczyniały się do ich kruszenia, rozdwajania i łamania. Obecnie najpopularniejszą metodą na uniesienie włosów od nasady jest trwała headlines. A co jeśli nie chcecie używać trwałych metod i raz cieszyć się pięknie wygładzonymi włosami, a innym razem bujnymi, niesfornymi puklami, nad którymi trudno zapanować?

Nowoczesne fryzjerstwo

Nowoczesne fryzjerstwo jest odpowiedzią na większość problemów, z którymi borykają się kobiety 60+. Oprócz całej gamy kosmetyków do pielęgnacji włosów, a także zabiegów poprawiających ogólną kondycję włosów. Od pewnego czasu na rynku są dostępne produkty zwiększające objętość włosów w sposób nie inwazyjny. Ich główną zaletą jest łatwość nałożenia produktu, a także długotrwały efekt bez względu na warunki atmosferyczne i prowadzony tryb życia.

Profesjonalne kosmetyki zwiększające objętość włosów

Do najpopularniejszych i najłatwiejszych w aplikacji należą pudry na bazie mikrowłókien, a wśród nich Majik  profesjonalny produkt stosowany w salonach fryzjerskich, opracowany przez specjalistów trychologów. Puder sprawiający, że w kilka sekund włosy stają gęste, zachowując naturalny wygląd. Puder zwiększający objętość włosów jest dostępny w kilku barwach co odróżnia go od większości kosmetyków tego typu dostępnych w drogeriach. Obecnie Majik jest dostępny w 9 kolorach: czarny, ciemny brąz, średni brąz, jasny brąz, średni blond, jasny blond, kasztanowy, siwy i biały. Trzeba przyznać, że tak szeroka gama kolorystyczna sprawia, że każda z pań z pewnością znajdzie kolor odpowiadający jej potrzebom. Kolejny produkt na bazie mikrowłókien dzięki któremu możecie powiększyć w kilka sekund objętość włosów to spray, który jest równie skuteczny jak wspomniany wyżej puder i różni się jedynie sposobem aplikacji. Oba produkty najpierw aplikujemy na włosy, a następnie przeczesujemy je, lub stylizujemy fryzurę palcami. Na rynku dostępne są również produkty zwiększające objętość włosów na bazie olei roślinnych, jednak wśród fryzjerów największą popularnością cieszą się kosmetyki z microwłóknami, które utrzymują efekt bujnych włosów nawet podczas deszczu, mrozu i wiatru, także podczas wysiłku fizycznego. Produkt pozostaje na włosach nawet przez kilka dni, jest również łatwy do usunięcia podczas normalnego mycia włosów.

Jak działają microwłókna ?

Mikrowłókna kreatynowe utrzymują się na włosach dzięki temu, że są naładowane elektrostatycznie, dlatego w naturalny sposób przyczepiają się do włosa pogrubiając go. Włos po nałożeniu pudru zwiększającego objętość wygląda pod mikroskopem jak gałązka choinki pokryta od góry do dołu igłami, przed nałożeniem jest zupełnie gładki. Puder jest przeznaczony dla osób, którym prześwituje skóra głowy, jednak zachowały około 30 -25 % swoich włosów. W przypadku większych ubytków lepiej sprawdzi się spray zagęszczający włosy, gdyż puder u osób prawie łysych może osiąść na skórze głowy nie na włosach. W tym wypadku optymalny efekt można uzyskać stosując najpierw spray, a potem puder. Dla utrwalenia efektu można spryskać włosy lakierem do włosów, jednak z odległości nie mniejszej niż wskazana przez producenta.

Gęste włosy po 60

 

Gęste włosy po 60 przestały być jedynie marzeniem kobiet 60+, a stały się rzeczywistością. Dzięki nowoczesnym produktom każda dojrzała kobieta może mieć bujną fryzurę na wyciągnięcie ręki. Ponadto wspomniane produkty można stosować równolegle z kuracjami przyspieszającymi porost włosów. Produkty na bazie microwłókien są polecane kobietom w trakcie zastępczej terapii hormonalnej, a także podczas korzystania z zabiegów infuzji tlenowej mającej na celu pobudzenie porostu włosów. Zarówno puder jak i spray może być stosowany przez osoby, które nie mają problemu z wypadaniem włosów, a chcą jednie zwiększyć ich objętość. Puder zwiększający objętość włosów doskonale sprawdza się podczas stylizacji długich włosów aplikowany na czubki głowy w celu podniesienia fryzury w tym jakże kłopotliwym miejscu.

 

 

Patrycja Deja

Lipiec 14, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły