Zabieg odmładzający włosy- Infuzja tlenowa na porost włosów i odmłodzenie cebulek

Porady

Lipiec 21, 2018
Zabieg odmładzający włosy- Infuzja tlenowa na porost włosów i odmłodzenie cebulek

Kiedy mówimy o wypadaniu włosów w granicach normy i czy w ogóle to zjawisko jest normalne ? Większość kobiet uważa wypadanie włosów za niepokojący sygnał. Jednak w okresie menopauzy i po przebytym klimakterium duży odsetek pań zmaga się z tym problemem. A co najgorsze część z nich cierpi w ukryciu uważając ten proces za wstydliwy. Tymczasem zarówno lekarze ginekolodzy, endokrynolodzy, a także fryzjerzy i trycholodzy doskonale wiedzą jak zaradzić nadmiernemu wypadaniu włosów. Czy Ty też masz problem z wypadaniem włosów ?

Wypadanie włosów w trakcie i po menopauzie jest związane z burzą hormonalną porównywalną do tej podczas okresu dojrzewania, w przed i w trakcie miesiączki. Bezpośrednim powodem wypadania włosów jest niski poziom estrogenu. Łysienie spowodowane huśtawką hormonalną może przybrać formę łysienia męskiego, które jest niezwykle problematyczne, gdyż dotyczy tylko wybranych miejsc. O ile u mężczyzn łyse, lub prawie łyse zakola i czubek głowy nie wywołują rozpaczy, to w przypadku kobiet jest to poważny problem. Nie zawsze jednak łysienie jest stanem chorobowym. Zdaniem dermatologów po 40 roku życia, czyli w czasie kiedy organizm większości kobiet przygotowuje się do klimakterium włosy zaczynają wypadać. Powodem do niepokoju powinien być natomiast ubytek większy niż 150 włosów w ciągu 24 godzin. W tym wypadku konieczne jest zastosowanie terapii hormonalnej, polegającej na wyrównaniu poziomu estrogenu. Podanie hormonów powinno powstrzymać wypadanie włosów i przywrócić aktywność organizmu z przed klimakterium. Oczywiście taka terapia jest skuteczna i jak najbardziej wskazana, gdyż nadmierne wypadnie włosów to tylko jedna z dokuczliwych dolegliwości związanych z okresem przekwitania. Niestety w większości przypadków samo poddanie się hormonalnej terapii zastępczej nie spowoduje szybkiego odzyskania dawnej gęstości włosów.

Łysienie kobiet kiedyś i dziś

Łysienie kobiet to problem stary jak świat. Kiedyś starsze panie, co na przełomie lat jest pojęciem bardzo względnym. Przypomnijmy, że 100 lat temu kobiety rodziły w wieku  kilkunastu, maksymalnie 20 lat pierwsze dziecko. Zaraz po okresie menopauzy uważano je za kobiety dojrzałe, które nosiły stateczne koki na czubku głowy, warkocze i korony z warkoczy itp.. Potem w wieku mniej więcej 40 -50 lat same zostawały babciami, które nie wiedzieć czemu czy w pogodni za babciną modą, czy też w celu zamaskowania przerzedzonych włosów zakrywały głowę kwiecistymi, lub pasiastymi chustami wiązanymi z tyłu głowy, lub pod szyją. Panie o wyższym statusie społecznym z zamiłowaniem nosiły kapelusze, również nie pokazując miejsc, które najczęściej łysieją po menopauzie. Przed wiekami łysiejące kobiety miały kapelusze i chusty, a dziś mamy produkty kosmetyczne zwiększające objętość włosów i infuzję tlenową.

Infuzja tlenowa na skórę głowy – zabieg na porost włosów

Zastępcza terapia hormonalna to bardzo powolny proces, szczególnie jeśli chcemy nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale też odzyskać zdrowe gęste włosy. W przypadku kobiet cierpiących na męskie łysienie same maski i odżywki do włosów to zdaniem fryzjerów i dermatologów za mało. Niewiele kosmetyków ma tak silne działanie, by pobudzić na nowo skórę głowy i proces odrastania włosów. Idealnym uzupełnieniem terapii hormonalnej jest zabieg infuzji tlenowej na skórę głowy, który działa bezpośrednio w miejscu problemu. Hormony dostarczane do organizmu rozkładają się po całym ciele i są bodźcem do przywrócenia prawidłowych procesów organizmu. Natomiast aktywny tlen działa na skórę głowy, cebulki i same włosy.

Na czym polega Infuzja tlenowa na skórę głowy

Infuzja tlenowa na skórę głowy to zabieg wykonywany w profesjonalnej klinice, lub gabinecie trychologicznym polegający na aplikacji aktywnego, hiperbarycznego i bardzo skoncentrowanego tlenu na skórę głowy.  Tlen w takiej postaci pobudza proces odnowy cebulek włosa, programuje organizm do wytwarzania nowych cebulek, a tym samym przyspiesza proces odrastania włosów. Zabieg powinien być wykonywany przez specjalnie przeszkolone osoby, dlatego zawsze warto sprawdzić, czy gabinet do którego się udajemy posiada odpowiednie uprawnienia. Zabieg jest wykonywany w trzech etapach. Pierwszy to badanie, rozpoznanie problemu i diagnoza. Jak podkreśla nasz ekspert Pani Joanna Krysztofiak z Sochaczewskiego Centrum Trychologii „Trafnie postawiona diagnoza to klucz do sukcesu. Tylko odpowiednie rozpoznanie problemu zapewnia szybką i skuteczną terapię”, „ Przez lata nie docenialiśmy w Polsce możliwości jakie daje trychologia, szczególnie wśród osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Kobiety w trakcie i po menopauzie bardzo często uważają, że wypadania włosów nie da się powstrzymać, szczególnie jeśli mowa o paniach, które ten sam problem obserwowały u starszych kobiet w swojej rodzinie”. „ Trychologia, to nauka, która wciąż się rozwija, ale już teraz jesteśmy w stanie nie tylko zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów, ale też pobudzić skórę głowy do produkcji nowych cebulek, a więc pomóc pacjentom w odzyskaniu dawnych gęstych włosów”.Infuzja tlenowa na skórę głowy jest wykonywana za pomocą dedykowanego urządzenia, wyposażonego w dyszę. Pierwszy etap  rozprowadzanie aktywnego, skoncentrowanego 96 % tlenu, który powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dysza do rozprowadzająca tlen po wcześniejszym rozpoznaniu przyczyny wypadania włosów przez trychologa może działać w zakresie: 

  • wzmocnienia naczyń krwionośnych,    w ten sposób zostają wzmocnione cebulki włosa i poprawione    ukrwienie skóry głowy

        
  • przywrócić wytwarzanie łojotoku    na prawidłowym poziomie, co jest szczególnie ważne u osób    borykających się z łojotokowym zapaleniem skóry.

Drugi etap aplikacja chlorku sodu, czyli soli fizjologicznej, która jest w 100 % obojętna i bezpieczna dla organizmu.  Aplikacja chlorku sodu ma za zadanie abrazję, czyli złuszczenie zrogowaciałych partii naskórka. W ten sposób zostają usunięte ze skóry głowy złogi keratoliczne. Dobrze wykonany zabieg infuzji tlenowej powinien poprawić chłonność skóry głowy na produkty pielęgnacyjne ( jest doskonałym przygotowaniem skóry do wszystkich zabiegów trychologicznych opartych na aplikacji produktów bezpośrednio na skórę głowy), a także wzmacnia istniejące cebulki włosa i przyspiesza, proces produkcji nowych cebulek. Aktywny tlen jest cząsteczką biorącą bezpośredni udział w procesie porostu i odnowy włosów.

Komu jest szczególnie polecany zabieg tlenowej infuzji na skórę głowy ?

Jak mówi Pani Joanna z Sochaczewskiego Centrum Trychologii :” Najczęściej zabieg ten wykonujemy  u osób cierpiących na :

  • nadmierne wypadnie włosów,    

  • kobietom w okresie menopauzy, lub    po przebytym klimakterium, które cierpią na „ męskie łysienie”    

  • chorym na łojotokowe zapalenie    skóry    

  • cierpiącym na nadmierną keratylizację skóry    

  • osobom żyjącym w długotrwałym    stresie, który jest bezpośrednią przyczyną wypadania włosów”

Infuzja tlenowa alternatywą dla przeszczepu włosów


Ze względu na bardzo dobre wyniki u wyżej podanej grupy pacjentów, coraz częściej Infuzja Tlenowa na Skórę Głowy jest alternatywą dla przeszczepu włosów. Szczególnie u osób, u których porost utraconych włosów jest możliwy i wystarczy go pobudzić i przyspieszyć. Tym bardziej, że zabieg jest w 100% nieinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg jest wykonywany przez cały rok, a pacjent w czasie leczenia nie podlega żadnym ograniczeniom.

 

Patrycja Deja

Lipiec 21, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły