6 najczęściej popełnianych makijażowych wpadek i porady jak ich uniknąć.

Porady

Listopad 26, 2018
6 najczęściej popełnianych makijażowych wpadek i porady jak ich uniknąć.

Jak często zdarza Ci się, że po nałożeniu makijażu wyglądasz gorzej niż przed. Czy wiesz, jakie makijażowe błędy najczęściej popełniają kobiety ? Poniżej przedstawiamy 6 najczęściej popełnianych makijażowych wpadek i porady jak ich uniknąć.

1 Zła kolejność aplikacji kosmetyków.

Wstępem do każdego makijażu jest właściwa pielęgnacja cery. Zacznij zatem od mleczka lub toniku, który wyrównuje koloryt skóry i usuwa zanieczyszczenia. Nałożeniu kremu zapewni odpowiednią pielęgnację cery pod makijażem przez cały dzień. Tylko dobrze nawilżona i odżywiona skóra będzie wyglądała naturalnie i promiennie. Pamiętaj, by odczekać chwilę aż do całkowitego wchłonięcia kremu przed wykonaniem kolejnego etapu.

2 Źle dobrany podkład. 

Podkład, fluid, puder w kremie to produkty wyrównujące koloryt cery, matujące i maskujące wszelkie niedoskonałości. Jednym z najczęściej popełnianych grzechów w makijażu to źle dobrany kolor fluidu. Zanim wykonasz na twarzy dodającą lat „maskę”, przeprowadź test podkładu. W tym celu wystarczy nanieść na wewnętrzną część nadgarstka odrobinę produktu i rozcierać podobnie jak to na twarzy. Jeśli umalowana część dłoni wyraźnie się odznacza, to kosmetyk ma niewłaściwy kolor.

3 Nieprawidłowa aplikacja pudru. 

Większość z nas nabiera puder sypki albo w kamieniu na pędzel lub specjalną gąbkę i wciera w twarz. To poważny błąd, puder wklepujemy w skórę, dzięki temu unikniemy rozmazania wcześniej naniesionych produktów.

4 Nieprawidłowa aplikacja różu. 

Zdaniem makijażystek to właśnie ten produkt przysparza kobietom najwięcej problemów. Większość pań wykonuje na policzkach coś rodzaju koła z różu, inne kreślą na twarzy skośną linię, która zaczyna się za wysoko i kończy zbyt nisko. Najbardziej naturalny i odmładzający sposób nakładania różu, to wykonanie podwójnego C, lub trójki na twarzy. Górną część naszych „kolorków” rozpoczynamy od skroni i łukowym ruchem dojeżdżamy pod kości policzkowe, potem wracamy, rysując dolną część odwróconej „3” i kończąc na linii żuchwy.

5 Zbyt gruba kreska wokół oka.

 Wiele kobiet uważa, że mocno obrysowane rzęsy otwierają oko, przywracając mu młodzieńczy wygląd. Jednak zbyt gruba kreska obciąży spojrzenie, a Ty będziesz wyglądać na zmęczoną.

6 Posklejane rzęsy.

 Od kilku sezonów większość kobiet uległa modzie na długie gęste rzęsy. Część pań regularnie poddaje się zabiegowi zagęszczania rzęs, inne próbują ten sam efekt osiągnąć za pomocą mascary. Niestety nałożenie zbyt dużej ilości tuszu najczęściej skleja rzęsy i nie wygląda dobrze. Jeśli jesteście posiadaczkami naprawdę delikatnej oprawy oka, warto zdecydować się na przyklejenie sztucznych rzęs. Takie zagęszczanie rzęs możecie wykonać samodzielnie za pomocą gotowych zestawów. Sztuczne rzęsy można również dociąć przed aplikacją, by wyglądały naturalnie.

Pamiętajcie makijaż dla dojrzałej kobiety, powinien opierać się na zasadzie mniej, znaczy więcej.

Patrycja Deja

Listopad 26, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły