Otyłość brzuszna- kiedy nadmiar tkanki tłuszczowej powinien Cię zaniepokoić cz. II

Porady

Listopad 28, 2018
Otyłość brzuszna- kiedy nadmiar tkanki tłuszczowej powinien Cię zaniepokoić cz. II

Otyłość brzuszna, oponka, boczki, odstający brzuch, tkanka tłuszczowa w talii — znasz te objawy? Czy zastanawiałaś się kiedyś jakie są przyczyny tego typu otyłości ? Jak pozbyć się brzucha ? Jak pozbyć się oponki i boczków ? Są to pytani nurtujące większość kobiet. Czy wiesz, że przyczyną może być nie tylko podjadanie lub zła dieta? Otyłość brzuszna i odkładanie się tkanki tłuszczowej w talii to może być sygnał, że twoja wątroba woła wymaga leczenia.

JAKIE CZYNNIKI LIPOTROPOWE – RATUJĄ WĄTROBĘ, POPRAWIAJĄ ZDROWIE I POPRAWIAJĄ FIGURĘ ?

W walce o przywrócenie prawidłowego funkcjonowania wątroby niezwykle ważną rolę odgrywają 3 czynniki lipotropowe, wspomagajcie metabolizm tłuszczu oraz pozostałe procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie.

Co to jest Metionina ?

METIONINA – występuje w rybach, mięsie, fasoli, grochu, brokułach, szpinaku, brukselce. Jest aminokwasem siarkowym z grupy niezbędnych w procesie metabolizmu aminokwasów egzogennych. Odpowiada za syntezę białek z łańcucha polipeptydów.Niestety nie jest wytwarzana w organizmie.

Działanie metioniny: hamuje odkładanie się w wątrobie złogów tłuszczowych, stymuluje wydzielanie żółci, dzięki której usuwane są z organizmu toksyny, bierze udział w produkcji cysteiny i chroniącego wątrobę glutationu, pośrednio dezaktywuje wolne rodniki i niektóre hormony. Zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby, hamując postęp jej otłuszczania, marskości i złuszczania, jest pomocna w zatruciach lekami i alkoholem. Bierze udział w keratynizacji naskórka, skóry właściwej, paznokci i włosów. Pomaga w przypadku cukrzycy i miażdżycy oraz w chorobie Parkinsona, w leczeniu zakażeń układu moczowego i żółciowego, w leczeniu depresji, a także w zwalczaniu alergii. Stosowana jest w profilaktyce kamicy żółciowej oraz w trakcie kuracji antybiotykami. Ponadto zwiększa wydolność fizyczną, pobudza oraz usprawnia procesy myślowe i z tego względu zalecana jest dla osób starszych. Przeciwwskazania: wirusowe zapalenie wątroby, kwasica metaboliczna

Co to jest Inozytol ?

INOZYTOL – występuje w pomarańczach, grapefruitach, mięsie, wątróbce, fasoli, orzechach, pszenicy pełnoziarnistej. Stanowi główny składnik lecytyny.

Działanie INOZYTOLU: zapobiega odkładaniu tłuszczu oraz cholesterolu, przeciwdziała detoksykacji wątroby i zaburzeniom produkcji żółci. Jest ważnym składnikiem błon komórek nerwowych, poprawia przewodzenie sygnałów nerwowych i ogólne funkcje umysłowe. Pomaga w leczeniu neuropatii cukrzycowej, leczeniu nerwicy natręctw, depresji,

Co to jest Cholina ?

CHOLINA -występuje w soi, wątróbce, jajach, mleku, kapuście, kalafiorze, orzechach ziemnych. Jest składnikiem fosfatydylocholiny – występuje w błonach komórkowych.

Działanie CHOLINYPrzeciwdziała odkładaniu tłuszczu i cholesterolu, wspomaga detoksykację wątroby oraz funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego. Wspomaga gromadzenie L-karnityny w tkankach, zmniejszając jednocześnie zawartość tłuszczu. Skutecznie chroni przed działaniem alkoholu, toksyn, niektórych leków i wirusów. Dodatkowo osłania układ sercowo naczyniowy, obniżając poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, zmniejsza agregację płytek krwi. Pełni ważną funkcję w ochronie i przewodzeniu komórek nerwowych, może wpływać na proces trawienia, oddziałując na perystaltykę jelit. Poprawia wydolność fizyczną, sprzyjając większym obciążeniom fizycznym.

ANALIZA DIETY

Analiza stosowanej diety, z punktu widzenia zawartości w niej wymienionych wyżej czynników lipotropowych, pomoże w jej skorygowaniu poprzez zwiększenie udziału poszczególnych produktów. Będzie to gwarancją, że wątroba otrzymuje wszystko, czego najbardziej potrzebuje. Właściwe odżywianie i codzienna porcja aktywności ruchowej, powinny być traktowane jako nieodłączne elementy mające na celu optymalizację stanu zdrowia. Im wcześniej wprowadzimy ten model w życie, tym lepszych efektów możemy oczekiwać. Jednocześnie pamiętać należy, że na wprowadzenie pozytywnych zmian i korzystnych dla zdrowia nawyków nigdy nie jest za późno — ani po przejściu na emeryturę, ani po pojawieniu się problemów zdrowotnych.Przedstawiony wyżej kierunek dbałości o zdrowie stanowi istotny aspekt filozofii Origin, który już wkrótce będzie realizowany w Centrum Origin Otwock, jako integralny element holistycznego programu opieki i rehabilitacji.

 

Redakcja

Listopad 28, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły