Modne paznokcie 2019

Porady

Styczeń 11, 2019
Modne paznokcie 2019

Każdy zapewne wie, że wygląd dłoni mówi bardzo wiele o człowieku, w szczególności o jego wieku. W wypadku kobiet dużą uwagę zwraca się również na paznokcie. Te zadbane oraz „ubrane” w piękny kolor sprawiają, że panie czują się pewniejsze siebie. Podczas ich wykonywania, na fotelu u kosmetyczki mają czas tylko dla siebie, na chwilę odpoczynku. Jakie trendy panować będą w nadchodzącym 2019 roku?

W roku 2018 królowały paznokcie w kolorach „nude”. Są to jasne i naturalne odcienie takie jak: beże, kremy, brudne róże czy jasne brązy. Czy ten trend utrzyma się również w roku 2019? A może modne będą wyraziste kolory i bogate zdobienia? Wszystko z czasem może się zmienić, jednak już teraz możemy spekulować, co będzie na topie w nadchodzącym roku.

Kolor

Wcześniej wspomniane kolory „nude” są opcją ponadczasową i pasują do kobiet w każdym wieku. Panie po sześćdziesiątce decydujące się na wszelkiego rodzaju beże i delikatne róże powinny zdawać sobie sprawę, że te barwy świetnie odmładzają dłonie - nadają im lekkości i naturalności i wyglądają doskonale niezależnie od okoliczności. Stanowią idealne uzupełnienie sukni wieczorowej, jak i codziennej stylizacji.

Jako kolor roku 2019 według PANTONE wybrany został „living koral”, co w tłumaczeniu oznacza „żywy koral”. Jest to mieszanka różu i pomarańczy z domieszką złotego odcienia. Kolor, który ożywia, energetyzuje oraz ociepla otoczenie. Skąd ten wybór? Rozwój technologii jest zbyt duży, czego konsekwencją jest zły wpływ na człowieka. Potrzebujemy więcej autentycznych doświadczeń, a ten kolor ma za zadanie pobudzić nasze bodźce i zachęcić do kontaktów między ludźmi w świecie realnym. Idąc tym tropem, możemy wywnioskować, że w roku 2019 na paznokciach kobiet na całym świecie będą królować żywe i energiczne barwy. Szczególnie pożądane staną się etniczne i folkowe wzory. Taka kolorystyka z pewnością będzie górować w sezonie wiosna/lato. Zatem czego możemy spodziewać się zimą oraz jesienią? Po noworocznym szaleństwie i dużej ilości brokatów do łask powrócą ciemne i wyraziste kolory, takie jak: czerwień, kolor wina, bordo, butelkowa zieleń, czy głęboki granat. Nadają one dłoniom szlachetności i są idealne dla kobiet świadomych swojego wieku i pewnych siebie.

Kształt

Kształt paznokcia powinien być dobrany w zależności od szerokości i długości płytki oraz długości palców. Istnieje zasada, która mówi, że im krótsze palce, tym dłuższe paznokcie. Dlaczego? Ponieważ dłuższe paznokcie optycznie wysmuklają palce i je „wyciągają”. Najpopularniejszym kształtem jest owal. Ma zaokrąglone brzegi, nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności i jest odporny na uszkodzenia. Następnie możemy mówić o migdale, który jest najmodniejszym kształtem niezależnie od sezonu (będzie królował również w roku 2019). Jest to zaostrzony owal, który najlepiej ze wszystkich wysmukla paznokcie oraz palce. Kwadrat idealnie nadaje się do zdobień, jednak panie z szeroką płytką nie będą się w nim dobrze czuły. Bardzo łatwo ulega uszkodzeniu, wymaga precyzji w wykonywaniu. Szpic jest najbardziej niepraktyczny względem pozostałych propozycji, ponieważ jest ostry, dobrze wygląda tylko na smukłych paznokciach, szybko ulega uszkodzeniu oraz może utrudniać wykonywanie różnych prac domowych. Jest to kształt dla odważnych i przebojowych kobiet.

Długość

Dobranie długości paznokci jest dość indywidualną sprawą. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę pracę jaką wykonujemy, to w czym się  najlepiej czujemy oraz co wizualnie najbardziej nam się podoba. Najmodniejsza w roku 2019 będzie średnia długość paznokci, czyli taka która wychodzi lekko za opuszek i pozwala na łatwe uzyskanie pożądanego kształtu. Jest praktyczna i wygląda pięknie. Wysmukla palce, jest odporna na uszkodzenia, ale też nie przeszkadza w wykonywaniu różnych czynności.

Zdobienia

W roku 2019 panie będą chętnie sięgały po zdobienia etniczne, kwiatowe oraz folkowe. Ważne jest, aby stylizacja była wyrazista i mocna. Połączenie żywego koralu z czarnym lub białym geometrycznym wzorem będzie bardzo nowoczesne i stylowe. Jeśli panie wolą delikatnie kolory to warto dodać akcent w postaci kwiatów na jeden paznokieć. Przy wyrazistych kolorach można łączyć je za pomocą kolorowych pasów lub trójkątów, jednak to jest wybór dla osób bardzo energicznych - będzie to doskonałym odzwierciedleniem osobowości. Warto pamiętać o zachowaniu umiaru, gdyż przesyt dekoracji bardzo obciąża dłonie, wygląda nieestetycznie i nie tworzy spójnej całości. Wybór wzorów jest tak ogromny, że jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i możliwości techniczne osoby wykonującej manicure.

Wygląd paznokci, na który składa się kolor, kształt i długość jest rzeczą indywidualną dla każdej kobiety. Zawsze powinno się kierować własnym gustem oraz wygodą i stawiać to na pierwszym miejscu, niezależnie od tego, co jest modne w danym momencie. Najważniejsze jest, aby dobrze się czuć z tym co mamy na paznokciach. Dobry manicure powinien sprawić, że kobieta czuje się pewniejsza siebie, bardziej kobieca i zadbana. 

Dominika Zięba

Styczeń 11, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły