Dzieci wyprowadziły się? Twój dom jest za duży? Zamień dom murowany na dom z bali drewnianych!

Porady

Luty 6, 2019
Dzieci wyprowadziły się? Twój dom jest za duży? Zamień dom murowany na dom z bali drewnianych!

Kiedy budowaliście swój wymarzony dom, wydawało się, że lepiej zbudować dom większy. Pokoje dla gości, pokoje da dzieci, dodatkowe pomieszania... Teraz okazuje się, że większość pomieszczeń stoi pustych.Po drugie, Twój dom ma już swoje lata. Przestarzałe technologie, nieekonomiczne rozwiązania. To wszystko wpływa na wysokie koszty utrzymywania oraz mniejszy komfort dla użytkowników.

A może warto sprzedać dom i wybudować mniejszy z ekologicznych materiałów? Dom ciepły, nieduży i naturalny - dom z bali.

Dlaczego warto wybrać tą technologię.

 

1.  Ciepły. Drewno jest naturalnym izolatorem i bardzo skutecznie izoluje zimno i ciepło. Oznacza to oszczędność znacznej ilości energii w porównaniu z murowanymi domami. Poza tym, drewno jest również doskonałym środkiem tłumiącym hałas, dzięki czemu domy z drewna są ciepłe, relaksujące i spokojne.

2. Szybka budowa - dom ekonomicznie efektywny. Ze względu na sposób budowania tego typu budynków i staranne planowanie ich budowy, można je szybciej wybudować niż budynki wykonane z betonu czy ceramiki. Ta szybka kompilacja stanowi znaczącą oszczędność pieniężną.

3. Budujesz cały rok. Jedynie fundamenty wymagają dodatnich temperatur. Pozostałe prace można wykonać przez 12 m-cy w roku.

4. Przyjazny dla środowiska. Budynki wykonane z materiału trwałego, odnawialnego i wyprodukowane bez użycia paliw kopalnych, są nie tylko przyjazne dla środowiska, jeśli chodzi o skąd pochodzą i jak się tam dostają, ale co robią, gdy są budowane: konstrukcje drewniane aktywnie pomagają środowisku poprzez pochłanianie i magazynowanie atmosferycznego CO2.

5. Materiał naturalny. Żaden inny materiał nie jet tak bliski naturze.

6. Szeroki wybór projektów na rynku. Wiele pracowni oferuje gotowe projekty domów z bali. Stosunkowo nie drogie jest również wykonanie projektu indywidualnego. Już za około 6000zł otrzymacie pełnobranżowy projekt domu z bali. Zapraszamy na stronę biura projektowego www.projektydomowzbali.pl

Redakcja

Luty 6, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły