Jak zrobić paznokcie żelowe i jaki żel wybrać?

Porady

Czerwiec 28, 2019
Jak zrobić paznokcie żelowe i jaki żel wybrać?

Każda kobieta ma inny kształt paznokci, inną płytkę, a już na pewno odmienne oczekiwania. Wiedza na temat doboru odpowiedniego żelu jest niezwykle ważna. Pozwoli to każdej z pań wybrać taki żel, któremu na lata pozostanie wierna. Jednak jest kilka podstawowych zasad, którymi warto się kierować selekcjonując dostępny na rynku asortyment – dziś właśnie o nich powiemy.

Czym w ogóle są paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe jest to metoda oparta na wzmacnianiu i przedłużaniu naturalnej płytki paznokcia. Daje szereg możliwości i swobodę modelowania rożnych kształtów. Dzięki wykorzystaniu i utwardzeniu pod lampą UV żelu do paznokci, manicure żelowy jest piękny i trwały.

Paznokcie żelowe można zrobić w profesjonalnym salonie kosmetycznym, u manicurzystki, stylistki paznokci, lub samemu w domu.

Aby jednak samodzielnie zrobić paznokcie żelowe trzeba mieć odpowiedni sprzęt i odpowiednio dobrane żele. Ważna jest ich jakość i konsystencja. O tym, jakie żele do paznokci wybrać powiemy w dalszej części artykułu.

Co na początek?

Jeśli stawiasz pierwsze kroki związane z żelowymi paznokciami, wybierz żel jednofazowy. Jest on średnio gesty, co znacznie ułatwia jego aplikację.Ponadto zastosować go możesz na wszystkie warstwy. Stosując żel średniej gęstości możesz także samodzielnie stwierdzić, czy konsystencja jakiej używasz jest wystarczająca, czy może wygodniejsza będzie w jeszcze gęstszym wydaniu, bądź istotnie rzadszym. Ostateczny wybór jest indywidualna kwestią.

Jesteś początkująca? Lepiej sięgnij po mniejszą pojemność żelu. Próbując dopiero swoich sił w pracy nad żelowymi paznokciami, nie masz pewności czy żel, który wybrałaś przypadnie Ci do gustu. A po co przepłacać? Mniejsze pojemności są tańsze. Chociaż patrząc na ceny między takimi samymi pojemnościami, nie wybieraj najtańszych produktów. Ważna jest jakoś żelu jaki wybierzesz. Dobre żele do paznokci, które trwałe i bezpieczne dla paznokci, mogą kosztować kilka złotych więcej, ale zapewniamy - nie warto na nich oszczędzać. Doprowadzenie zniszczonych przez słabej jakości żel paznokci do zadowalającej formy raz, że pochłonie sporo czasu, to i niebagatelną ilość pieniędzy. Ponadto te bardzo tanie gatunki żeli, istotnie różnią się od tych profesjonalnych.

Na https://www.dobrarada.com.pl/zele-uv-led.html znajdziesz ofertę dobrych żeli do paznokci.

Robisz paznokcie żelowe? Zwróć uwagę na konsystencję

Rynek oferuje wiele gatunków żeli do paznokci. Różnią się one między sobą  konsystencją, ale nie tylko. Jednak to dość istotny wskaźnik różnicy. Możemy nabyć żele bardzo rzadkie, a także mocno gęste, w których opornie rusza się pędzelkiem. Żele o bardzo gęstej konsystencji najlepiej sprawdzą się podczas przedłużania paznokci metodą żelową na formie. Średnio gęste i rzadkie także nadadzą się do przedłużania, jednak radzimy wykorzystywać je bezpośrednio na tipsie. Dobór żelu powinien być uzależniony od techniki na jakiej pracujemy.

Zestaw akcesoriów do paznokci żelowych

Manicure żelowe cieszy się ogromną popularnością. Coraz więcej kobiet pragnie samodzielnie robić go w domu. Aby skutecznie i szybko zrobić wymarzone paznokcie powinnaś mieć zestaw do paznokci w skład, którego wchodzą między innymi:

 • pilnik;
 • kostka do polerowania paznokci;
 • elastyczne szablony z folii lub tipsy;
 • jeśli używasz tipsów to także klej do nich, a także gilotynę;
 • preparat do odtłuszczania płytki – cleaner;
 • baza;
 • żel jednofazowy lub trzyfazowy;
 • pędzelek do nakładania warstw żelu;
 • lampa UV;
 • płyn do dezynfekcji;
 • nawilżająca oliwka do skórek.

Jak modelować paznokcie żelem?

Chcąc wymodelować paznokcie żelem lepiej zastosować trzy warstwy:

 • pierwsza – jest to warstwa podkładowa;
 • druga – budująca;
 • i trzecia – wykańczająca całość.

Można wybrać żel jednofazowy albo trójfazowy. Czym one się różnią?

Otóż żel jednofazowy ma średnio gęstą konsystencję i można go zastosować na każdej z poszczególnych trzech warstw. Natomiast w przypadku żelu trójfazowego musimy do każdej z warstw zastosować inny rodzaj żelu – bazę, żel budujący i nabłyszczacz.

Zalety paznokci żelowych

Popularność paznokci żelowy od kilku lat nie słabnie. Mają szereg zalet:

 • przede wszystkim prostota pracy;
 • szybkość wykonania zadowalającego manicure;
 • naturalny wygląd paznokci;
 • możliwość zdobienia paznokci ozdobami do paznokci;

Żelowe paznokcie wyglądają pięknie i naturalnie, a wybierając żelowe manicure mamy ogromne pole manewru. Szereg stylizacyjnych możliwości i kombinacji, pozwala każdej z pań wybrać to co się jej podoba.

Aktualnie rządzą kolory pastelowe i rożnego rodzaju wzory geometryczne. Kobiety odważne stawiają na drapieżne kształty i mocne kolor, co jest równie piękne i fantazyjne.

Jak usunąć paznokcie żelowe?

Do usunięcia paznokci żelowych nie trzeba używać acetonu. Usunięcie ich nie należy do najtrudniejszych zadań. Paznokcie żelowe z powodzeniem można usunąć metodą mechaniczną. Gruboziarnisty pilnik lub specjalna frezarka będą najlepszym rozwiązaniem. Radzimy jednak, aby bez doświadczenia w tej kwestii nie zabierać się do samodzielnego ściągania żelowych paznokci. Jeśli jesteśmy amatorami, poprośmy o pomoc wykwalifikowaną osobie. Po ściągnięciu żelu zalecamy zadbać o płytkę paznokci i ją regenerować. Pomocne będą nawilżające olejki – na przykład arganowy lub migdałowy.

Źródła:

 

Redakcja

Czerwiec 28, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły