Nienawidzisz siłowni? Proponujemy innych 8 rozwiązań!

Porady

Lipiec 22, 2019
Nienawidzisz siłowni? Proponujemy innych 8 rozwiązań!

Nie muszę Cię przekonywać, że ćwiczenia są niezbędnym składnikiem zdrowego starzenia się. Mogą obniżać ciśnienie krwi, poprawiać zdrowie układu sercowo-naczyniowego, zmniejszać ryzyko niektórych nowotworów i zapalenia stawów, zapobiegać osteoporozie i poprawiać energię, sen i metabolizm. Kiedy dorastałam, moja mama uważała, że jedynym powodem do ćwiczeń jest pomoc w schudnięciu. Rzadko ćwiczyła i miała zawał serca w wieku 63 lat. Stop wymówką! Najważniejsza jest systematyka!

Dla początkujących może to być tylko pięć minut dziennie, trzy dni w tygodniu. Kto nie może tego zrobić?
Tak wielu moich klientek mówi mi, że nie chcą chodzić na siłownię. Są onieśmielone przez maszyny lub dużych, nieokrzesanych facetów lub czują się niezręcznie, porównując się do młodych, dziarskich kobiet w strojach treningowych.
Inni po prostu nie lubią ćwiczyć z wieloma innymi ludźmi. Niektórzy nie mieszkają w pobliżu siłowni lub członkostwo jest po prostu za drogie.

Poznaj nasze propozycje innych ćwiczeń dla kobiet.
Warto pamiętać ćwicząc po 50, że najlepiej połączyć trzy elementy spośród wybranych ćwiczeń: 

- ćwiczenia sercowo-naczyniowe; budowanie siły (aby uniknąć utraty kości i mięśni) oraz rozciąganie i elastyczność.

Kiedy siłownia nie jest opcją
Oto kilka świetnych alternatyw do pójścia na siłownię, a wiele z nich jest bezpłatnych.

Tai Chi
Najpierw umieściłam Tai Chi, ponieważ korzyści dla seniorów były ostatnio w wiadomościach. Tai Chi skutecznie zwiększa siłę mięśni, czyniąc arterie bardziej elastycznymi. Zaletą jest również uznanie go za najlepsze ćwiczenie poprawiające równowagę i zmniejszające upadki u osób starszych.
Badania wykazały, że uprawianie Tai Chi poprawia objawy osób z zapaleniem stawów i chorobą Parkinsona. Jest także medytacyjny, więc działa uspokajająco na układ nerwowy.

Qigong
Qigong, ściśle związany z Tai Chi, obejmuje dość proste skoordynowane ruchy płynące, aby kultywować i balansować energię. Doskonale nadaje się do poprawy równowagi i koordynacji oraz pomaga uzyskać spokojny, medytacyjny stan umysłu. W sieci znajdziesz wiele stron i kanałów na Youtube, które opisują tą metodę i prezentują ćwiczenia Qigong np qigong.org.pl. Poszukaj w Twojej okolicy. Może w pobliżu znajdziesz grupę, z którą nauczysz się tą fantastyczną metodę na ruch i wyciszenie. 


Joga
Joga nie tylko zwiększa elastyczność, ale staniesz się silniejsza i bardziej zrelaksowana.

Spacery
Oczywistym wyborem dla wielu ludzi jest chodzenie. Uwielbiam wkładać moje trampki, wychodzić przez drzwi i chodzić w wielu pięknych miejscach w moim mieście na wybrzeżu Maine w USA.
Chodzenie pozwala mi poruszać ciałem, podczas gdy ja oczyszczam głowę. Jeśli potrzebujesz motywacji i lubisz towarzystwo podczas spaceru, zaplanuj spacer z przyjacielem lub dołącz do lokalnej grupy spacerowej.

Hula-hop
Czy byłaś dobra w hula-hopie, kiedy byłaś dzieckiem, kiedy nie myślałaś o tym jako o ćwiczeniu? Hula-hop to świetny trening, choć może być trudniejszy niż myślisz!  Aby to zrobić, potrzebujesz tylko jednego niedrogiego sprzętu. To świetny sposób na zabawę, spędzenie czasu i poprawę kondycji. A może uda Ci się namówić dzieci lub wnuki do wspólnej zabawy?

Jazda na rowerze
Jazda na rowerze to świetny trening aerobowy, który można wykonywać niemal wszędzie.

Filmy treningowe i taneczne

Warto mieć "w zanadrzu" na komputerze lub innym nośniku kilka filmów z treningu, do których wrócisz, gdy zła pogoda sprawi, że warunki na świeżym powietrzu nie są zbyt zachęcające. Oglądaj filmy taneczne z  łacińską salsą, Hip-Hop-em i innymi stylami  tańców.  Pamiętaj, że Bollywood pełne są niesamowitych układów i tanecznej muzyki!  Istnieje również wiele bezpłatnych filmów z ćwiczeniami online, w tym na YouTube. Z pewnością będzie coś, co pasuje do Twojego stylu i poziomu sprawności.

Narciarstwo w rakietach śnieżnych i nartach biegowych

Ta opcja jest dostępna tylko w zimie, ale  oferują doskonałe warunki aerobowe i spalają dużo kalorii, a jednocześnie masz kolejny powód aby wyjść na świeże powietrze!

Redakcja

Lipiec 22, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły