Długość kolejek do lekarzy specjalistów

Porady

Maj 25, 2020
Długość kolejek do lekarzy specjalistów

Wizyta u lekarza spe cjalisty już na samą myśl kojarzy się z długą, niekończącą się kolejką przed gabinetem.

Szczególnie rehabilitacja na NFZ to często miesiące oczekiwania. Całe szczęście są sposoby, aby uniknąć takich problemów i korzystać w wygodny sposób z usług medycznych. Wybór prywatnych placówek jest niekoniecznie jedynym rozwiązaniem. Dzięki postępującej pracy informatyzacji NFZ kolejki są coraz mniejsze, a zapisywanie staje się łatwe i sprawne.

Specjaliści online

Podstawową przyczyną tworzenia się kolejek na wizyty do specjalistów, jest zbyt skomplikowana papierologia. Wspomniany wcześniej proces informatyzacji umożliwia optymalizację wszystkich systemów. Do najważniejszych usprawnień należą zapisy online. Działają one znacznie sprawniej i pozwalają na ułożeniu planu wizyt, który nie generuje żadnych kolejek. 

Dzięki zastosowaniu odpowiednich algorytmów można obliczyć jaką ilość pacjentów dany lekarz jest w stanie obsłużyć w ciągu dnia. Ponadto jest to duże ułatwienie dla młodych ludzi, którzy mogą zapisać się za pomocą kilku kliknięć w telefonie aniżeli poprzez osobiste wstawienie się do placówki.

Prywatne placówki

Proces informatyzacji i zapisów online dosięgnął mistrzostwa w przypadku placówek prywatnych. W zasadzie odeszły one już od standardowych zapisów. Przychodnie tego typu cieszą się popularnością nie tylko z tego powodu. Przede wszystkim mają one specjalistów z praktycznie każdej dziedziny, od alergologów po kardiologów czy internistów. Dlatego też nie ma potrzeby, aby przemieszczać się pomiędzy nimi. Jeden abonament pozwoli na zaopiekowanie się naszym zdrowiem kompleksowo. Wykwalifikowani lekarzy budzą w nasz szacunek i zaufanie. Najnowsze statystyki podają, że ponad dwa miliony Polaków, korzysta z prywatnej opieki medycznej.

Leczenie za granicą

Jeżeli sytuacja jest znacznie poważniejsza i kolejka do zabiegu, który może uratować życie, jest zbyt długa, warto rozważyć wyjazd do placówki zagranicznej. Już w Czechach jesteśmy w stanie odnaleźć szpitale o bardzo wysokiej klasie, które przyjmą nas w o wiele krótszym terminie. 

Mimo iż jest to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie, wiele ludzi nie może sobie na nie pozwolić. Barierą są tutaj pieniądze i wysokie opłaty za leczenie poza granicami kraju. Na szczęście istnieję europejskie ubezpieczenia, których posiadanie umożliwia pobyt w takich placówkach. 

Trzeba oczywiście dokładnie przeczytać regulamin takiego pośrednika i sprawdzić, czy ubezpieczenie pokrywa wszystkie koszty leczenia w danym kraju. Jest to niekiedy ogromna pomoc na wagę życia.

Pomimo iż, temat kolejek do specjalistów był niejednokrotnie poruszany, wciąż nie został w pełni rozwiązany. Proces informatyzacji przebiega dość powoli, aby odczuć zauważalne skutki dzisiaj. Oczywiście sytuacja wygląda lepiej niż kilka lat temu. Jest zauważalna poprawa. Być może wynika to, iż coraz częściej decydujemy się na poradnie prywatne. Odpływ ludzi z placówek NFZ zwalnia miejsce innym osobom. 

Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby unikać kolejek i warto wybrać dla siebie odpowiedni, żeby nie tracić cennego czasu.

Redakcja

Maj 25, 2020

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły