[TOP 5] Sprawdzone sposoby na relaks i świetny masaż

Hobby i pasje

Lipiec 17, 2019
[TOP 5] Sprawdzone sposoby na relaks i świetny masaż

W dzisiejszych czasach za produkt luksusowy uznaje się wolny czas. W natłoku codziennych obowiązków i pracy bardzo często nie mamy nawet chwili na odpoczynek. To z kolei przekłada się na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Pracujemy mniej wydajnie, jesteśmy rozdrażnieni i przybici. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim warto wygospodarować, chociaż 30 minut w tygodniu na odrobinę przyjemności. Dobrym sposobem na relaks będą również masaże. Aby pomóc Wam w znalezieniu sposobu na odpowiedni odpoczynek, przygotowaliśmy dzisiejszym poradnik.

Najlepsze 5 sposobów na relaks i świetny masaż

O leczniczych właściwościach masażów można z pewnością napisać dodatkowy artykuł, jednak wśród najważniejszych z pewnością, warto wskazać:

  • usuwanie ze skóry obumarłych komórek naskórka dzięki czemu skóra staje się gładka i elastyczna,
  • lepsze oddychanie skóry,
  • poprawienie czynności gruczołów łojowych,
  • szybsze wydalanie produktów przemiany materii oraz 
  • zwiększenie zdolności mięśni do pracy.

Lato to również świetny sposób na to, aby relaksować się na świeżym powietrzy, dlatego coraz więcej osób decyduje się na hydromasaż, który również opisaliśmy w naszym rankingu. Wybraliśmy najlepszych pomysłów na świetny masaż i relaks, które opisujemy poniżej. 

SPOSÓB I - HYDROMASAŻ w domu 

Na basenach najczęściej musimy czekać w długich kolejkach do jacuzzi, ponieważ wiele osób ceni sobie masaże wodne. Hydromasaż poprawia samopoczucie, dodaje energii i pozwala cieszyć się dobrą formą. Podobnie, jak masaż, świetnie wpływa na naszą skórę i co najważniejsze łagodzi bóle głowy i rozluźnia napięte mięśnie. Gdzie wybrać się na hydromasaż? Coraz większą popularnością cieszy się Jacuzzi Ogrodowe Eva lub SPA Ogrodowe Adam, które pozwala naprawdę na wiele! Jest to pierwsze energooszczędne jacuzzi ogrodowe w Polsce, które zmieści nawet 5 osób!

Silny hydromasaż poprawia krążenie i rozmasowuje napięte partie ciała, które często spinają się pod wpływem nerwów. Ciężko wówczas takie partie ciała rozmasować klasycznym masażem 

SPOSÓB II - HYDROMASAŻ  na basenie 

Jeżeli posiadamy mieszkanie i nie mamy możliwości stworzenia ogrodowego SPA, dobrym pomysłem będzie wypad na basen. Warto jednak wybrać się do takiego ośrodka sportowego, który umożliwia rezerwację jacuzzi o określonych godzinach. 

SPOSÓB III - MASAŻ  twarzy

Każdy z nas powinien od czasu do czasu zapewnić sobie masaż twarzy. Oprócz właściwości zdrowotnych świetnie wpływa na uelastycznienie skóry, co często redukuje zmarszczki i sprawia, że twarz staje się rozświetlona.

SPOSÓB IV - MASAŻ wodno-powietrzny

Tego typu masaż, a w zasadzie hydromasaż ceni sobie wiele osób. Polega przede wszystkim na masowaniu naszego ciała wodą. Najczęściej w dyszach woda miesza się z pobieranym z zewnątrz powietrzem, co stanowi dodatkowy plus dla naszej skóry.

SPOSÓB V - HYDROMASAŻ ze znajomymi 

Wiele osób zakłada, że nie ma czasu na relaks w weekendy, ponieważ nadrabia zaległości z przyjaciółmi. Nic bardziej mylnego. Ogrodowe SPA to świetny pomysł na super zabawę i wspólne spędzenia czasu, które z pewnością dostarczy dopaminy.

Jak widać, sposobów na to, aby zrelaksować się po pracy jest wiele. Warto zadbać jednak o to, aby mieć je "pod ręką".

Redakcja

Lipiec 17, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły