Aktywizacja seniorów online! Uniwersytet Trzeciego Wieku - UTW APS

Hobby i pasje

Wrzesień 8, 2022
Aktywizacja seniorów online! Uniwersytet Trzeciego Wieku - UTW APS

Nie możesz dojeżdżać  do siedziby UTW? Uniwersytet w twoim mieście ma wąską ofertę? Chcesz być bardziej aktywny/a i uczyć się języków? Uniwersytet Trzeciego Wieku - UTW APS Online  zaprasza. Jego głównym celem jest rozwój intelektualny seniorów, poprzez wykłady i warsztaty o różnej tematyce.

 

Od czego się zaczęło?

Uniwersytet Trzeciego Wieku - UTW APS (dawniej Akademia Prądnicki Senior) powstał w 2015 roku jako pierwszy dzielnicowy UTW w Krakowie. UTW APS działa w ramach Stowarzyszenia PRO-AGE. Założeniem było zaktywizowanie seniorów bliżej ich miejsca zamieszkania. UTW APS działał korzystając z gościnności Domu Kultury i pobliskiego  liceum. I nagle w marcu 2020 roku przyszła pandemia i odmieniła naszą rzeczywistość. Zostaliśmy “bezdomni”.

Wówczas pewien młody człowiek wziął stery w swoje ręce i zorganizował całą infrastrukturę techniczną do prowadzenia zajęć przez Internet. UTW APS online ruszył już miesiąc później. Była to alternatywa dla seniorów odizolowanych w domach i źródło zajęcia umysłów i rozwoju intelektualnego. Jest to niezwykle potrzebne, ponieważ, jak ustalili lekarze, Covid pozostawia wiele zmian w organizmach człowieka, a izolacja i samotność je pogłębiają. Jest to również alternatywa dla osób, które w swoich miejscowościach nie mają organizacji senioralnych lub mają trudności z dotarciem do nich. UTW APS ciągle jest udoskonalane, żeby Słuchacze mogli się rozwijać w wybranym przez siebie zakresie.

 

Co dokładnie oferuje UTW APS?

Z zajęć UTW APS korzystają Słuchacze z całej Polski i z zagranicy. W ofercie w ramach dwóch semestrów, w każdy czwartek odbywają się interesujące wykłady o przeróżnej tematyce, w tym m.in. medyczne, prezentacje sławnych malarzy i wystaw muzealnych, ciekawych miejsc w Polsce i na świecie.  W środy natomiast proponujemy ciekawe warsztaty m.in. dietetyczne, finansowe, komputerowe. Ponadto po zapisie Słuchacz otrzymuję dostęp do Platformy UTW APS, jest w niej mnóstwo ciekawych informacji i zadań, które można rozwiązywać samodzielnie. Na UTW APS można znaleźć również „Kawiarenkę seniora”, w której Słuchacze mogą się spotkać po każdym wykładzie i wyrazić swoje zdanie, ale też poznać innych słuchaczy.

 

Nauka języka obcego to najlepszy sposób na rozwój!

Dużym działem UTW APS są zajęcia językowe. Dotychczasowe doświadczenie dowiodło, że seniorzy świetnie sobie radzą w nauce online i w szybkim czasie rozwijają swoje umiejętności.

 

Jakich języków można uczyć się w UTW APS?

 

Jakie są zalety zajęć online?

  • Brak dojazdów! Wystarczy laptop lub tablet. Wszystko odbywa się za pomocą przeglądarki, czyli nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, jest bardzo łatwe w obsłudze.
  • Wizyta u lekarza lub ważne spotkanie? Jeśli w czasie trwania zajęć nie możesz wziąć w nich udziału, to nic straconego, ponieważ wszystkie zajęcia są nagrywane.
  • Nigdy nie zapomnisz o zajęciach! Masz gwarancję otrzymywania informacji za pomocą SMS-ów.
     

Jak można się zapisać?

Zapisy do UTW APS trwają cały rok, wśród bogatej oferty Uniwersytetu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź i ciesz się aktywnym życiem przez długi czas.

 

Wypełnij formularz na tej stronie, zaznacz zajęcia w jakich chcesz uczestniczyć, wybierz formę płatności: przelew zwykły, przekaz pocztowy lub płatność online, opłać wszystkie opłaty w ciągu 3 dni roboczych. Gotowe, właśnie zostałeś Słuchaczem UTW APS!

 

Jak można się skontaktować z UTW APS?

Strona internetowa: www.utwpolska.pl

Infolinia: 12 312 53 28

Email: utw@pro-age.pl

 

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00.

 

UTW

UTW APS zaprasza do zapisu!

dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Wrzesień 8, 2022

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły