Czy Feng shui pomaga w problemach z bezsennością po sześćdziesiątce?

Dom

Luty 19, 2023
Czy Feng shui pomaga w problemach z bezsennością po sześćdziesiątce?

Wiele kobiet po 60 roku życia ma problemy ze snem. Możesz mieć trudności z zasypianiem lub budzić się w środku nocy i nie móc ponownie zasnąć.

A może po prostu budzisz się za wcześnie i leżysz, nie mając nic do roboty przez kilka godzin. Są to częste dolegliwości ludzi w naszym wieku i wydaje się, że nie ma znaczenia, czy nadal pracujesz, czy jesteś na emeryturze, czy dzielisz łóżko lub śpisz sama.

Po wypróbowaniu wszystkich konwencjonalnych porad na bezsenność, które pamiętasz z młodości, możesz zdecydować, że jest to po prostu nieunikniona część starzenia się. jest coś, czego być może nie próbowałaś, co może pomóc.

Feng Shui to starożytna chińska praktyka, która koncentruje się na tym, jak urządzamy wszystko w naszych przestrzeniach mieszkalnych. Kolory, kształty i określone przedmioty są umieszczane lub pomijane w naszych domach, aby zapewnić optymalny wpływ na poszczególne obszary naszego życia.

Zgodnie z Feng Shui, miejsce, w którym znajduje się sypialnia w domu, jak również wszystko, co się w niej znajduje, może wpływać na jakość snu.

Sypialnie najlepiej zlokalizować z tyłu domu.

Jeśli nie tam znajduje się Twoja sypialnia, możesz zmienić jej lokalizację, jeśli możesz zamienić ją na gabinet, pokój gościnny lub sypialnię swojego dziecka, które ma teraz 30 lat i mieszka po drugiej stronie kraju. Jeśli jednak nie możesz zmienić miejsca do spania, istnieje wiele sposobów, dzięki którym zastosowanie praktyk Feng Shui może przekształcić Twoją sypialnię w sanktuarium snu, którego potrzebujesz w tym momencie swojego życia.

Łózko powinno znajdować się naprzeciwko drzwi pokoju, ale nie bezpośrednio przed nimi.

Siedząc w łóżku, powinnaś mieć dobry widok na drzwi i wszystko, co może przez nie przejść. W Feng Shui nazywa się to pozycją dowodzenia. Zagłówek musi być solidny, bez prętów, trzpieni, otwartych przestrzeni lub półek, aby stworzyć poczucie bezpieczeństwa i stabilności za tobą. Podobnie zagłówek nie powinien znajdować się pod oknem ani przed nim, ale przy solidnej ścianie. Jeśli naprawdę nie ma innego miejsca na ustawienie łóżka, powieś draperie za wezgłowiem. Zrównoważ obie strony łóżka, umieszczając podobne szafki nocne i lampy lub oprawy oświetleniowe po obu stronach. Zrób to, nawet jeśli śpisz sama i korzystasz tylko z jednej strony łóżka. Dobrze jest mieć pewne rzeczy na szafkach nocnych lub na nich, ale utrzymuj je w porządku i bez bałaganu. Unikaj umieszczania podnóżków, ławek, kufrów lub czegokolwiek innego w nogach łóżka i zostaw wystarczająco dużo miejsca, aby umożliwić swobodne chodzenie po obu stronach łóżka. Nie przechowuj niczego pod łóżkiem i utrzymuj tę przestrzeń całkowicie czystą.

Upewnij się, że cały pokój ma łatwy, naturalny przepływ energii, wyobraź sobie wodę płynącą w drzwiach pokoju. Dokąd to zmierza? Gdzie utknął lub został przekierowany? Czy jakieś ostre krawędzie wystają do strumienia? Ustaw meble tak, aby wyimaginowana woda płynnie przepływała do i wokół pokoju i usuń wszelkie ostre krawędzie skierowane w stronę łóżka lub drzwi. Upewnij się, że drzwi otwierają się całkowicie, a za nimi nie ma nic, co mogłoby uniemożliwić ich całkowite otwarcie. Jeśli w łazience lub szafie nie ma drzwi, załóż zasłonę na całej długości, aby zakryć otwór.

 

Kolory w sypialni powinny być miękkie, a nie odważne.

W Feng Shui oznacza to więcej energii yin niż yang, tworząc spokojne, odprężone uczucie. Ciepłe odcienie ziemi, pastele, kremowe opalenizny i neutralne odcienie to dobry wybór. Spójrz na swoje ściany, zasłony okienne, pościel, obrazy na ścianach, zdjęcia i wszystkie meble w pokoju, zwracając uwagę na kolory, które raczej koją niż pobudzają. Szukaj miękkich tekstur i zaokrąglonych – a nie ostrych – krawędzi. W ciągu dnia najlepsze jest naturalne światło, podczas gdy w nocy chcesz zablokować wszelkie światło z zewnątrz i użyć miękkiego sztucznego oświetlenia w pomieszczeniach.

Upewnij się, że zawartość wszelkich dzieł sztuki, które masz w sypialni, jest również spokojna i kojąca. To nie jest miejsce na aktywne sceny. Nie jest to też miejsce na rodzinne zdjęcia, lustra czy obrazy wody.

Idealnie byłoby, gdyby twoje łóżko nie znajdowało się pod pochyłym sufitem ani belką przecinającą nad głową. Nie zawsze można kontrolować tego rodzaju elementy architektoniczne, ale zwykle można pomalować belki, aby wtapiały się w sufit. Łatwiej jest poradzić sobie z wentylatorami sufitowymi lub żyrandolami zwisającymi nad łóżkiem, po prostu je zdejmując, ale jeśli nie jest to możliwe, możesz użyć koloru, aby obiekt wtopił się w sufit, na przykład biały wentylator na białym suficie lub wymień ostrza na takie, które mają kształt liści palmowych.

Uważaj na wszystko, co wisi na ścianie nad łóżkiem, unikaj wszystkiego, co wystaje ze ściany (np. półki), wszystkiego, co jest zbyt duże lub czegokolwiek, co wydaje się ciemne lub ciężkie.

Połóż się na łóżku, zamknij oczy i przyzwyczaj się do ciemności. Następnie otwórz oczy. Co widzisz, kiedy się budzisz? Pomyśl o tym, aby pierwsza rzecz, na którą spojrzysz każdego ranka, była piękna, spokojna, spokojna i urocza. Upewnij się, że jest to coś, co cię uszczęśliwia.

Sypialnia to nie miejsce na elektronikę.

Unikaj telewizorów, komputerów, telefonów komórkowych lub wszelkiego rodzaju ekranów w sypialni. Twoje domowe biuro lub biurko nir powinny znajdować się w Twojej sypialni.

Jeśli złamanie tej zasady jest absolutnie konieczne, ponieważ po prostu nie masz innego miejsca, aby je umieścić, znajdź sposób na zamaskowanie go od miejsca do spania. Być może możesz użyć stojącego parawanu lub stworzyć ścianę z zasłoną, aby nie widzieć swojego biurka, gdy jesteś w łóżku.

Upewnij się, że zasłony okienne dobrze blokują światło z zewnątrz. Kiedy kładziesz się spać, zamknij wszystkie drzwi do pokoju – szaf, łazienek i reszty domu – tworząc przytulny kokon na noc.

Pamiętaj, że to Twoja sypialnia,

uczyń ją miejscem, które kochasz, w którym czujesz się spokojna, zrelaksowana i w pełni bezpieczna. Jeśli chcesz, możesz dodać oczyszczacz powietrza lub dyfuzor olejków eterycznych, aby wypełnić pokój uspokajającymi aromatami, takimi jak lawenda lub rumianek.

Nie musisz wprowadzać wszystkich zmian naraz. Kiedy poczujesz efekty jednej zmiany, będziesz chciała zrobić więcej. Bez względu na przyczyny problemów ze snem, od zmartwień po hormony, użyj Feng Shui, aby stworzyć wymarzone miejsce do odpoczynku w nocy.

Redakcja

Luty 19, 2023

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły