KOBIETA PO 60 ZAMIENIA MIESZKANIE NA MAŁY DOMEK (na zgłoszenie)

Dom

Kwiecień 27, 2021
KOBIETA PO 60 ZAMIENIA MIESZKANIE NA MAŁY DOMEK (na zgłoszenie)
  • Masz już dość mieszkania w mieście?
  • Marzy Ci się poranna kawa z ptakami?
  • Nie wiesz, czy stać cię na budowę domu?
  • Przerażają Cię formalności?

SPRZEDAJ SWOJE MIESZKANIE I WYBUDUJ MAŁY DOM NA ZGŁOSZENIE !

Kup działkę tam, gdzie jest taniej-z dala od miasta. Taką parcelę można już kupić za kwotę od 50 do 100 tyś. zł !
A ile kosztuje budowa domu? Wersja minimalna do mały dom o pow. około 50 m2. Aby ograniczyć formalności i koszty warto zastanowić się nad domem na zgłoszenie. To taki mały domek (pow. zabudowy do 35M2) z teoretycznie nieużytkowym poddaszem lub antresolą. Ważne, że do takiego domu możesz dostawić komfortowy taras. No przecież gdzieś będziesz piłą Twoją poranną kawę.

Poniżej trochę więcej konkretów:
35 METROWY DOM NA ZGŁOSZENIE-co można a co nie!

domek na zgłoszenie projekt

MOŻNA:
1. zgłosić budowę domu o pow. zabudowy do 35m2 (liczy się ją po obrysie murów).

2. Wykonać antresolę-dzięki temu zwiększymy w praktyce pow. użytkową. Pamiętajmy, że antresola powinna mieć pow. mniejszą niż kondygnacja, nad którą jest umieszczona. Nie może być też ograniczona ścianami ze wszystkich stron. Przynajmniej z jednej strony musi być otwarta.

3. Domek „na zgłoszenie” najłatwiej postawić na działce rekreacyjnej. Pamiętaj, aby sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania.

4. Wykonać dom na działce bez możliwości podłączenia do kanalizacji, Jest to budynek rekreacyjny i nie musi być podłączony do żadnych mediów. Zdrowy rozsądek podpowiada oczywiście, że prąd i woda (oraz kanalizacja, oczyszczalnia ścieków lub szambo) to pewne minimum, bez którego domek będzie mało przydatny.
Na rynku są jednak dostępne rozwiązania, które pozwalają na niemal całkowite uniezależnienie się od dostawców mediów. Studnię można wykopać, do domu podłączyć małą oczyszczalnię ścieków (model o wydajności do 7,5 m sześć. na dobę nie wymaga pozwoleń), a prąd produkować z paneli zamontowanych na dachu.

Stawiając dom „na zgłoszenie” należy pamiętać, że warto go zgłosić jako dom przeznaczony do rekreacji indywidualnej. W innym razie będziemy musieli się ubiegać o pozwolenie na budowę lub dokonać zgłoszenia z projektem budowlanym.

Czy domek można rozbudować?
Każda rozbudowa będzie wymagała pozwolenia na budowę. Jest kilka sposobów na legalne i niedrogie podniesienie jego powierzchni. Pierwsza to taras.

Budowa tarasu o powierzchni do 35 m kw. nie wymaga żadnych formalności, większy taras wymaga jedynie zgłoszenia. Do domku możemy też dobudować wiatę, garaż i budynek gospodarczy.

domy szkieletowe na zgłoszenie

NIE MOŻNA:
1. wykonać użytkowego poddasza.
2. Wykonać domu piętrowego lub z poddaszem użytkowym.
Mimo że przepisy nie narzucają wysokości budynku, powinien to być dom parterowy. Może mieć jednak strych lub poddasze, W praktyce zagospodarowanie strychu jest już naszą sprawą. Wysokość budynków limituje jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy. Jeśli te dokumenty pozwalają na budowę budynków letniskowych wyższych niż 5 metrów – to bez problemu możemy uwzględnić w planie poddasze, oczywiście nieużytkowe.

Jak dokonać zgłoszenia budowy?
Formularz i mapę otrzymasz w urzędzie (najczęściej jest dostępny na stronie internetowej starostwa). Wystarczy go wypełnić, zaznaczyć na mapie, gdzie stawiasz domek. Jeśli urząd w 21 dni nie zgłosi uwag-możesz działać.

Nasz propozycje małych domków na zgłoszenie:

Redakcja

Kwiecień 27, 2021

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły