Aranżacja domu z bali

Aranżacje

Lipiec 18, 2018
Aranżacja domu z bali

Wiele osób decydujących się na budowę drewnianego domu z bali lub szkieletowego staje przed poważnym dylematem. Czy taki dom wymaga aranżacji w stylu wiejskim, góralskim, shabby chic, prowansalskim, lub rustykalnym? Czy wypada dom z bali urządzić nowocześnie lub w stylu glamour? A może uda się stworzyć harmonię między stylem skandynawskim i projektem domu z bali ?

 

Ściany w domu z bali drewniane czy gipsowe?

kolor ścian w domu z bali

 

Ściany w domu z bali, w zależności od rodzaju bala mogą być płaskie lub półokrągłe. Możemy je jedynie zaimpregnować olejem lub bejcą, tak by drewno pozostało widoczne. Kolejna możliwość to pokrycie bali wewnątrz farbą, dzięki której drewno nabierze nowego oblicza, lub montaż płyt G-K, czyli popularnych płyt gipsowych, dzięki którym wnętrze drewnianego domu będzie wyglądało jak w murowanym. Płyty gipsowo – kartonowe po zaszpachlowaniu łączeń możemy zagruntować i pomalować na dowolny kolor farbą przeznaczoną do malowania ścian. Ponadto w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka gipsowe ściany możemy pokryć płytkami, kafelkami, ozdobnym kamieniem itp. Tak naprawdę technika wykończenia i aranżacji wnętrz domu drewnianego szkieletowego lub z bali jest zupełnie dowolna. Wszystko zależy od pomysłowości właścicieli i upodobań estetycznych.

Wiejskie fusion najmodniejsza aranżacja drewnianego domu

wiejskie fusion

 

wiejskie fusion

 

kuchnia w domu z bali

 

Drewniany dom w stylu wiejskim to aranżacja z przewagą drewna, obecnie najmodniejszym trendem w aranżacji wnętrz jest wiejskie fusion. Styl ten jest połączeniem wiejskich, masywnych i nadgryzionych przez ząb czasu pojedynczych elementów z kontrastującymi nowoczesnymi. Nasza propozycja to masywny stół z grubych popękanych drewnianych desek i taka też ława zestawiona z nowoczesnymi, wygodnym kanapami. W naszej aranżacji występują masywne, surowe drewniane elementy jak półka, stojak itp. Drewniany dom zamiast w górach został przewrotnie postawiony na niewielkiej prywatnej plaży. Projekt tego drewnianego domu jest najlepszym, dowodem na to, że drewniany dom pasuje do każdej scenerii. Czasem wystarczą dodatki, by projekt drewnianego domu nabrał nadmorskiego, lub miejskiego charakteru. Kuchnia w tym wnętrzu jest połączeniem nowoczesnej stali nierdzewnej i praktycznych, nowoczesnych, aczkolwiek stylizowanych na wiejskie mebli wykonanych z płyty MDF idealnie imitującej drewno. Masywne uchwyty meblowe, korespondują ze ścianami wyłożonymi płytkami w barwach ziemi i piękną, kamienną obudową okapu. Łazienka w tej aranżacji jest połączeniem drewna z naturalnym kamieniem. Podłogę wyłożono modnymi, nowoczesnymi płytkami imitującymi do złudzenia marmur, zamiast blatów pojawiły się stare, drewniane podkłady kolejowe z odzysku. Aranżacja łazienki nabiera lekkości dzięki przeszklonej kabinie prysznicowej, nowoczesnej chromowanej armaturze i pięknemu żyrandolowi w stylu glamour rozświetlającemu łazienkę dziesiątkami malutkich kryształków.

Drewno, drewno i jeszcze raz drewno, czyli drewniany total

w domu z bali

 

nowoczesne aranżacje z drewnem

 

Miłośnicy naturalnego drewna bardzo często pozostawiają jego pierwotny wygląd w całym wnętrzu. Wówczas ściana składa się z wielu półokrągłych lub prostokątnych bali. Takie rozwiązanie oczywiście jest urocze, ale po jakimś czasie może być męczące. Choć drewno używane do budowy domów z bali nie jest ciemne, pomieszczenia będą ciemniejsze od tych pomalowanych jasnymi barwami. Ponadto zmiana koloru ścian nie jest tak prosta, jak w przypadku ścian murowanych, czy gipsowych. Drewniany Total to luksus dla wybrańców, którym obcowanie z drewnem sprawia przyjemność. Niektórzy projektanci wnętrz do takich drewnianych od sufitu po podłogę wnętrz proponują meble wykonane z tworzyw sztucznych, imitujących pleksi, plastik, a nawet szkło. Jest to jedna z możliwości przełamania i ożywienia drewnianych wnętrz. Bywają i takie aranżacje, w których poza meblami wypoczynkowymi i sprzętami RTV i AGD próżno szukać innych materiałów niż drewno.

Aranżacja drewnianego domu – minimalizm i nowoczesność

nowoczesność i tradycja

 

modna kuchnia

 

nowoczesne wnętrze drewnianego domu

 

Wnętrze drewnianego domu z bali nabierze nowoczesnej lekkości po zamontowaniu płyt G- K i pomalowaniu ich na modne kolory. W większości drewnianych domów sufit jest zdobiony przez naturalne elementy konstrukcyjne, jakimi są belki podsufitowe. W nowoczesnych aranżacjach można je pozostawić na widoku malując na kolor ścian lub jeden z mocnych kolorów pojawiających się w aranżacji wnętrza, można też obudować gipsowymi płytami, dzięki czemu we wnętrzu pojawią się modne geometryczne elementy. Doskonałym kontrastem dla stonowanego, drewnianego projektu domu będą mocne, zdecydowane barwy wewnątrz. Jasne ściany, piękna nowoczesna podłoga wykładana połyskującymi płytkami, podwieszony sufit mocno zaakcentowany jak przystało na aranżację 2018. Nie zapominajmy, że w tym roku wszystkie sufitowe wariacje są dozwolone, a więc wyeksponowane kolorem czerwonym obudowane belki podsufitowe nie będą przesadą. Puste czerwone ramki na białej ścianie oraz nowoczesna biało czarna tapeta to również zabieg specjalny, mający na celu przełamać spokój i harmonię panującą w domach z bali. Kolejnym celowym zabiegiem jest imitacja okna z widokiem na długą, rozświetloną nadmorskim słońcem trawę. Jeśli zależy Wam na stworzeniu wnętrza kontrastującego z sielską elegancją domu z bali, ta aranżacja jest dla Was idealna. Podobnie jak kolejne wnętrze, w którym również drewniane ściany pokryto gipsowymi płytami, z płyt G-K powstały ścianki działowe idealnie wpisujące się w całą aranżację. Salon otwarty na kuchnie z subtelną funkcjonalną ścianką tworząca barek i oddzielającą przestrzeń do gotowania od wypoczynkowej. W tym wnętrzu zerwano całkowicie z drewnem, które pojawia się na zewnątrz. W strefie dziennej pojawiły się wszystkie materiały oprócz drewna, nawet podłoga została nie wiedzieć czemu wyłożona panelami podłogowymi PCV.

 

Nowoczesna kuchnia w domu z bali

Kuchnia od zawsze była serem domu, niegdyś stanowiła nierozerwalną częścią przydomowego ogródka, z którego prosto do kuchni trafiały warzywa i owoce. To właśnie do tego pomieszczenia przynoszono również dzbany i ogromne słoje z miodem z własnej pasieki, czy jeszcze ciepłym mlekiem od krowy. Prezentowana aranżacja kuchni kontrastuje z drewnianym budynkiem. Założeniem właścicieli i dekoratorów było pokazanie jak nowoczesna, luksusowa kuchnia może powstać w drewnianym domu. Podłoga została pokryta dużymi płytkami na wysoki połysk, podwieszono sufit, na którym zamontowano punktowe oświetlenie, odbijające się w podłodze. Maskując wszystkie elementy konstrukcyjne i naturalne drewno dekorator sprawił, że wnętrze w niczym nie nawiązuje do tego elewacji budynku. Jedynym nawiązaniem do drewna są meble wykonane z płyty MDF imitującej drewno, ale różne od tego, z którego powstał dom.

modne meble kuchenne

 

Kontrasty są w modzie

Gra kontrastów to jeden z najmodniejszych i ponadczasowych trendów w aranżacji wnętrz, a mimo to przyszli właściciele drewnianych domów często obawiają się łączenia tradycyjnych materiałów z nowoczesnymi. A nawet więcej budując dom z bali czują się w pewien sposób zobowiązani urządzić go w sposób nawiązujący do części zewnętrznej domu. Tego problemu nie mają natomiast właściciele murowanych domów, które aranżują w dowolny sposób. Pamiętacie modę na boazerię, ludowe i góralskie ozdoby w latach 80 ? Ściany wykładane drewnem wyrastały jak grzyby po deszczu w betonowych blokach, murowanych domach à la kostka. Nikt wówczas nie zastanawiał się jak taka aranżacja ma się do całości budynku. Dlatego, jeśli marzy Wam się drewniany dom, nie powinnyście się obawiać ograniczeń aranżacyjnych.

Patrycja Deja

Lipiec 18, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły