Mały biały domek na drugą młodość?

Aranżacje

Sierpień 24, 2018
Mały biały domek na drugą młodość?

Mieczysław Fogg śpiewał przed laty, że "Mały biały domek w mej pamięci tkwi. Mały biały domek wciąż mi się śni" - może już czas najwyższy, by te marzenia urzeczywistnić? Mamy dla Was świetną propozycję.

Dom letniskowy, czy całoroczny?

Jeśli obudzi się w Was pragnienie zmiany, kupna działki w zacisznym i malowniczym miejscu oraz wybudowania tam domu, to warto wiedzieć czy waszym celem jest dom letniskowy - do okresowego, wakacyjnego pobytu - czy dom mieszkalny, w którym możecie się zameldować i mieszkać przez cały rok. Taki dom to spora inwestycja, ale też kapitał, którym później możemy zarządzać: wynająć go na cele turystyczne, sprzedać, przepisać dzieciom.

 

Murowany czy szkieletowy?

Kolejnym krokiem może być wybór materiałów, z jakich powstanie nasz wymarzony dom. Zaprzyjaźniona pracownia projektowa PRO ARTE oferuje wszystkie swoje dokumentacje projektowo-budowlane w technologii murowanej oraz lekkiego szkieletu drewnianego. Co do zalet pierwszego, to na pewno przemawia za nim tradycja. Polska obfituje w glinę, w uproszczeniu - po obróbce termicznej - uzyskuje się z niej cegły oraz pustaki ceramiczne. W dużej części naszego kraju od wieków budowano domy z drewna, wystarczy wjechać w rejony ziemi świętokrzyskiej, lubelszczyzny, by się o tym przekonać. Szkieletowe budownictwo popularne w Skandynawii i Ameryce Północnej również się w Polsce przyjęło. Największą zaletą jest szybkość budowy, można ją ukończyć już w ok. 3 miesiące. 

Chcielibyśmy szczególną uwagę zwrócić na dom BAYAMO, który dostępny jest zarówno w technologii murowanej jak i szkieletowej, drewnianej.

Za drzwiami wejściowy mieści się wiatrołap, z którego wchodzimy do głównego ciągu komunikacyjnego domu. Po prawej stronie zlokalizowano dwie blisko 9 metrowe sypialnie, zaś po lewej 17 metrowy salon z aneksem kuchennym, można z niego wyjść na taras. Na wprost wejścia znajduje się łazienka. Ten domek jest kompletny - ma sypialnię dla gospodarzy oraz dla gości, czytelny i prosty układ wnętrza.

Poniżej, klikając na zdjęcie, znajdziecie link do działu realizacji tego domku:

Redakcja

Sierpień 24, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły