Projekty domów szkieletowych

Aranżacje

Marzec 17, 2020
Projekty domów szkieletowych

Może być murowany lub z bali drewnianych, czy też z tak zwanego szkieletu drewnianego. Szkielet? Brzmi trochę strasznie. Spokojnie, taki dom jest wykonany ze słupów konstrukcyjnych, pomiędzy którymi spoczywa wełna, zamkniętą płytami włóknowymi, OSB3, specjalnymi foliami paro (od środka) i wiatroizolacyjnymi (od zewnątrz). Brzmi skomplikowanie? Nie daj się zwieść. Domy szkieletowe to fajne, przyjazne i ciepłe domy.

Popularność projektów typowych jest duża. Dostępna na rynku oferta może wpędzać w zakłopotanie. Gdy wybór jest za duży, to trudno o podjęcie decyzji. Może się okazać, że nasze kryteria, co do liczby pokoi, ulokowania kuchni, salonu, obecności garażu spełnia więcej niż jeden projekt. Co zrobić w takiej sytuacji? 

Siła detalu i mądrego wyboru

Najlepiej uchwycić się jakiegoś szczegółu obecnego na naszej działce, zabudowy sąsiadującej, charakteru danego regionu. Mamy domek w górach? Może warto wybrać dom z bali, wybudowaliśmy się na Śląsku, to może klinkierowe wykończenia? Obecnie istnieje możliwość łączenia różnych materiałów wykończeniowych, wybór jest nieograniczony. A nawet wprawione oko najbardziej wścibskiego sąsiada nie zgadnie, co kryje się w środku: mur, drewno, keramzyt?

Pokaż kotku, co masz w środku?

Intencją tego artykułu jest przekonać Was do projektów w technologii szkieletowej. Przykładowy przekrój ściany w tym typie budownictwa, rekomendowany przez pracownię projektową z Żor prezentuje się następująco, licząc od wewnątrz: tynk cienkowarstwowy wraz z systemowymi siatkami i klejem oraz kołkowaniem, płyta konstrukcyjna, folia paroizolacyjna, wełna mineralna, słupki konstrukcyjne, płyta OSB3 lub inna, folia wiatroizolacyjna, styropian ryflowany lub wełna mineralna oraz tynk akrylowy. 

Projekty domów szkieletowych hity

Do najczęściej wybieranych, atrakcyjnych wizualnie oraz funkcjonalnie projektów można zdecydowanie zaliczyć dokumentację domu mieszkalnego z garażem oraz dodatkowym pokojem na parterze o nazwie TRYPOLIS 3 szkielet drewniany Na górze część nocna z sypialnianą.

Na drugiej pozycji znajduje się dom RIO 2 szkielet drewniany, który odpowiada mu funkcjami z drobnymi wyjątkiem (nie ma gabinetu/pokoju gościnnego na parterze). Ukazuje też nieco inne podejście do estetyki i dizajnu elewacji. 

Trzecia pozycja to dom z podwójnym garażem, parterowy bez części nocnej, sypialnianej na poddaszu. Gorąco polecamy ALEXANDRIĘ szkielet drewniany

 

Redakcja

Marzec 17, 2020

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły