Modny sufit 2018

Aranżacje

Lipiec 27, 2018
Modny sufit 2018

Dekoracja sufitu przez lata była tak prosta i oczywista, że nie wiele osób zawracało sobie nim głowę, malując całą powierzchnię nad głową na biało i montując żyrandol. Rewolucją dla wielu osób była moda na podwieszane sufity i oświetlenie punktowe, czyli nieco już oklepane, ale nadal urokliwe halogeny. W 2018 roku sufit po wielu wiekach zaniedbania i zapomnienia zdobimy i dekorujemy niczym piątą ścianę. Przypomnijmy, że sufit był równie bogato zdobiony, jak ściany już w Imperium Rzymskim, potem freski kolorowe malowidła, oraz ozdobne sztukaterie wykonywano na pałacowych sufitach, a nawet w mieszkaniach miejskich kamienic. Trend ten przeminął, by teraz powrócić. A jak wygląda współczesna aranżacja sufitu.

Sufit piąta ściana do dekoracji

Jeśli marzy Wam się gwieździste niebo nad głową w salonie lub pełne srogich chmur w tym roku możecie sobie na to pozwolić. Choć samo malowanie wzorów i klejenie tapet to za mało. Po latach zapomnienia sufity mają swoje pięć minut. Zgodnie z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz, przestrzeń tą możemy dekorować dowolnie, ale pamiętając, że wszelkie sufitowe wariacje dają znacznie więcej możliwości dekoratorskich niż ściany. To sufit decyduje o wysokości pomieszczenia. Spadzisty, czyli skośny sprawia, że aranżacja staje się wyjątkowa i przytulna, wysoki dodaje klasy, podwieszony ociepla wnętrze.

 

Wpływ aranżacji sufitu na pomieszczenie

Odpowiednio zagospodarowany sufit może wizualnie zmienić wysokość, kształt, a nawet rozmiar pomieszczenia. Pewnie większość z Was zastanawia się jak to możliwe, przecież ponad połowa ludzi nie patrzy na sufit i nie jest w stanie przypomnieć sobie jakie oświetlenie jest w często odwiedzanych domach. Zdaniem dekoratorów wnętrz owszem rzadko zwracamy uwagę na sufity, bo większość z nich wygląda tak samo. Jeśli już znajdziemy się w domu z nietypową aranżacją sufitu ożywieni o niej opowiadamy bliskim i znajomym. Tymczasem aranżacja sufitu może mieć bardzo duży wpływ na całe pomieszczenie. A w tym roku dozwolone są wszystkie nawet najbardziej wyszukane rozwiązania. Modne są sufity podwieszane, skośne, z belkami, przestrzennymi bryłami geometrycznymi, tapetami, fototapetami, kolorowymi belkami konstrukcyjnymi, a nawet z więcej niż jednym rodzajem oświetlenia.

Najmodniejszy sufit 2018

Najmodniejszy sufit w 2018 roku i jak przewidują dekoratorzy wnętrz przez kilka kolejnych sezonów to ten mocno zaakcentowany. Do najmodniejszych aranżacji sufitu w 2018 roku należą:

 • Sufit podwieszany z oświetleniem LED. Takie rozwiązanie pojawiało się nieśmiało już w poprzednich sezonach. W tym roku sufit wysuwa się na prowadzenie,    dozwolone są wszelkie wariacje z płytą G-K i taśmami LED. Możemy    zatem tworzyć modne geometryczne konstrukcje, fantazyjnie    oświetlone, które np. będą wyznaczały strefy w salonie, lub    całej strefie dziennej.

      
 • Sufit w kolorowe pasy, taki efekt możemy uzyskać na kilka sposobów, za pomocą belek podsufitowych,    które malujemy w modne dwu, lub trzy kolorowe pasy, lub montując    bryły geometryczne z płyty G-K z ukrytymi wielobarwnymi taśmami LED.

 

 • Sufit  z tapetą lub fototapetą   jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy uzyskać nieoczywisty i zaskakujący efekt. Fototapeta ze spiralną perspektywą sprawi, że niskie pomieszczenie wizualnie się podwyższy. Fototapeta przedstawiająca dno oceanu to aranżacja sufitu, od której trudno będzie oderwać będzie oczy. Zygzaki, pasy, kropki i szachownica to wzory do niedawna występujące na podłodze. W 2018 roku odważnie wkroczyły na sufit tworząc niezapomniane efekty.

      
 • Plafony, halogeny i żyrandole.  Jeśli do tej pory nie mogłyście się zdecydować, który rodzaj    oświetlenia wybrać, w tym sezonie nie musicie z niczego    rezygnować. Tegoroczne aranżacje sufitu często są połączeniem    więcej niż jednego rodzaju oświetlenia, szczególnie w    pomieszczeniach, w których jedyną ozdobą sufitu jest właśnie    światło.

      
 • Malowidła na suficie –ten rodzaj aranżacji sufitu jest prawie tak stary, jak świat. Kiedyś malowano anioły i świętych na sufitach, dziś malujemy motywy roślinne rodem z dżungli, liście, zarośla i piękne kwiaty.

      
 • Kosmiczny sufit -to kolejny gorący trend, nieco przypominający „kosmiczną modę” końca lat 80- tych ubiegłego stulecia. W kosmicznych aranżacjach sufitu 2018 nie powinno zabraknąć malowideł planet, gwieździstego nieba i srebrnych i złotych elementów, oraz wielobarwnego oświetlenia.

 • ztukaterie, rozety, listy    gzymsowe to kolejna możliwość aranżacji sufitu, do niedawna zarezerwowana dla pałacowych wnętrz. W tym roku wyszukane ozdoby gipsowe wkraczają odważnie do niewielkich pomieszczeń, dodając im klasy i elegancji. O ile w ubiegłych sezonach gipsowe ozdoby sufitu najczęściej malowaliśmy na biało, w tym roku złoto, srebro, a nawet marsala i wszystkie pastelowe barwy również nie będą przesadą. Jeśli marzy Wam się sufit w wielkim styku możecie połączyć gipsowe ozdoby z sufitowymi malowidłami. Taka aranżacja sufitu w klasycznej jadalni, czy salonie zachwyci wszystkich.

 • Czarny sufit 2018 to również    tegoroczny hit w aranżacji wnętrz, zaskakujący, czasem    przerażający może wyglądać łagodnie i bardzo elegancko.    Pamiętajmy jednak, że czerń na suficie jest bardzo urokliwa,    wręcz uwodzicielska ale tylko odpowiednio oświetlona. Ciemne    sufity kochają światło kryształki i przezroczyste szkło    odbijające i rozpraszające promienie świetlne. Gra światła    ogrywana w tej aranżacji główną rolę.

      
 • Geometria na suficie to kolejne    rozwiązanie, któremu trudno się oprzeć, tym bardziej że bryły    geometryczne zagościły w naszych domach już w ubiegłym roku i    nadal są gorącym trendem. Gotowe ozdoby z gipsu lub własnoręczne    wycinanki z płyty G-K mogą stworzyć ciekawą aranżację sufitu.

      
 • Kolorowy sufit 2018 – jeśli    brakuje Wam odwagi na ekstrawaganckie ozdoby sufitu, ale chcecie by    wasze wnętrza podążały za najnowszymi trendami w aranżacji    wnętrz wystarczy pomalować przestrzeń nad głową na jeden, lub    dwa kolory. Z modną biało błękitną ścianą w pasy idealnie    będzie się komponował błękitny sufit. Jeśli sufit pozostaje    jednobarwny ważne by korespondował z elementami dekoracyjnymi w    pomieszczeniu, główną ścianą, zasłonami, lub zupełnie    przewrotnie podłogą.

 

Jak pomalować  sufit

Sufit w 2018 roku  jak już wspomnieliśmy to piąta ściana do aranżacji, zapomnijmy zatem o białej farbie i postawmy na inne kolory. A jakie kolory sufitu najlepiej się sprawdzą ? Zimne barwy wizualnie powiększą pomieszczenie, sprawią, że sufit będzie odbijał światło, ciepłe wizualnie zmniejszają pomalowaną przestrzeń i przytłoczą pomieszczenie.

Patrycja Deja

Lipiec 27, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły