Jak w kilka minut zamaskować odrosty? Ekspresowe pokrywanie siwych odrostów. Maskara, pianka, spray

Trendy

Październik 22, 2018
Jak w kilka minut zamaskować odrosty? Ekspresowe pokrywanie siwych odrostów. Maskara, pianka, spray

Odrosty to zmora każdej kobiety. Farbujemy, modelujemy, podcinamy włosy a cały efekt psują odrosty, czyli włosy w naturalnym kolorze u nasady. Problem jest tym większy i bardziej kłopotliwy, jeśli mowa o siwych odrostach u brunetek i szatynek. Czy zdarzyło Ci się w panice przeglądać informacje w sieci pod hasłem „Jak szybko pozbyć się odrostów” ? Podobno co trzecia kobieta po 60-ce regularnie poszukuje ekspresowego sposobu na zamaskowanie siwych włosów. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się siwych odrostów w zaledwie kilka minut.

Kobiety na całym świecie chcą wyglądać młodo i pięknie. W tym celu kupujemy całą gamę odmładzających kosmetyków. Kremy do twarzy od 30 do 60 plus, produkty liftingujące do całego ciała. Dla większości kobiet, szczególnie tych, które już posiadają siwe pasma farba do włosów, jest jednym z odmładzających produktów, bez którego nie mogą żyć. Pokrycie siwych włosów na całej głowie lub samych odrostów sprawia, że ubywa nam lat. Podobno wiek immunologiczny kobiet w krajach wysokorozwiniętych obniżył się aż o 10 lat. Jednak sama świadomość, że fizycznie jesteśmy młodsze od naszych rówieśniczek sprzed kilku dekad, jest marnym pocieszeniem, jeśli siwe odrosty zdradzają nasz wiek. A co gorsza dodają nam dodatkowych kilka lat.

Jak pokryć siwe odrosty w kilka minut?

Wśród kobiet po 60-ce panuje powszechna opinia, że farby przeznaczone do koloryzacji w warunkach domowych, czyli te dostępne w drogeriach nie pokrywają siwych włosów, a sam zabieg trwa stanowczo za długo. Trudno się nie zgodzić, w rzeczywistości większość produktów do samodzielnej koloryzacji nie radzi sobie ze srebrnymi pasmami. Kolejny problem to odrosty, które są widoczne już w kilkanaście dni po nałożeniu koloru. Farbowanie wysusza i niszczy włosy, dlatego lepiej zachować rozsądne przynajmniej 3-4 tygodniowe odstępy pomiędzy kolejną aplikacją koloru. Przerwy te powinny być wydłużane w zależności od wieku i stopnia degradacji struktury włosów. Reasumując kobieta po 60-ce powinna rzadziej farbować odrosty niż 20-latka, której włosy i skóra głowy są młode i zdrowe. Jak na ironię to właśnie dojrzałe panie mają problem z siwymi odrostami, które sprawiają, że fryzura tarci urok. Ponadto srebrne włosy u nasady dodają lat, a tego chcemy uniknąć za wszelką cenę.

 

Jak pozbyć się siwych odrostów w kilka minut ?

Od pewnego czasu na rynku dostępne są produkty do szybkiego maskowania siwych odrostów. Nie gwarantują długotrwałego efektu, ale w błyskawicznym tempie pozwalają na pozbycie się srebrnych włosów. Jeśli chcesz w kilka minut pozbyć się znienawidzonych odrostów, najpierw nałóż wybrany produkt do szybkiej koloryzacji w miejsca najbardziej widoczne. Obrys twarzy i przedziałek, następnie zastanów się, jaką chcesz mieć fryzurę, tak by wszystkie widoczne odrosty pokryć przed stylizacją.

 

Pianka, mascara, spray i puder na siwe odrosty

Do najpopularniejszych produktów, dzięki którym w kilka minut pokryjesz siwe włosy, należą: pianka, spray, mascara i puder na odrosty. Każdy z wymienionych kosmetyków aplikujemy inaczej, ale efekt jest zbliżony. Do wyboru mamy:

Puder pokrywający odrosty to produkt z mikro włóknami węglowymi dostępny w kilku wersjach kolorystycznych od jasnego blondu po czarny. Jest to środek nie tylko maskujący odrosty w zaledwie trzy minuty. Mikro włókna węglowe przyczepiają się do pojedynczych włosów, dając „efekt gałązki”, czyli zwiększają objętość każdego włosa, unosząc go od nasady. Za pomocą pudru na odrosty, nie tylko pozbędziesz się siwych pasemek, ale też uzyskasz bujną fryzurę bez tapirowania. Dla utrzymania efektu włosy można po ekspresowym „farbowaniu” i zakończonej stylizacji spryskać lakierem.


Pianka na odrosty to kolejny produkt, dzięki któremu w dosłownie kilka minut pozbędziesz się siwych odrostów. Ten kosmetyk aplikujemy na mokre włosy, następnie pozostawiamy na 3 do 10 minut w zależności od zaleceń producenta i spłukujemy. Mokre włosy układamy i również możemy utrwalić efekt. Pianka do szybkiego farbowania odrostów jest dostępna tylko w podstawowych kolorach, blond, jasny brąz, ciemny brąz i ciemny brąz.
Mascara na odrosty – to absolutna nowość na ryku, jest to produkt w formie kremu, zamknięty w tubie zakończonej pędzelkiem. Po odbezpieczeniu wystarczy nałożyć „kolor” na siwe odrosty. Czas oczekiwania aż zaschnie mascara to od 3 do 5 minut. Po tym czasie włosy można dowolnie stylizować.
Spray na odrosty to kolor w formie aerozolu, który aplikujemy podobnie jak lakier do włosów. Jednak uwaga! Lakier jest bezbarwny i nawet jeśli nie trafi w miejsce docelowe najczęściej, jest niewidoczny. W przypadku spray do koloryzacji należy uważać, by nie zafarbować sobie twarzy i przedziałka.


Pianka, spray, mascara czy puder na odrosty ?

Wady i zalety produktów do szybkiego maskowania odrostów

Zdecydowaną zaletą wszystkich produktów do ekspresowego pokrywania siwych włosów jest czas potrzebny na zamaskowanie odrostów. Najczęściej wystarczy nam od 3 do 10 minut, by wyglądać jak świeżo po koloryzacji. Kolejnym plusem jest znacznie mniejsza szkodliwość produktu w porównaniu z farbami do włosów. Wymienione produkty nie zawierają amoniaku, dlatego ich aplikacja jest nie tylko szybka, ale też bardzo dyskretna. Do wad z pewnością możemy zaliczyć krótkotrwały efekt, który najczęściej utrzymuje się do pierwszego mycia włosów, oraz cenę. Wymienione produkty kosztują od kilkunastu do nawet 100 zł, a wystarczają jedynie na kilka aplikacji. Jeśli więc Was nie odstraszy. W przypadku systematycznego maskowania siwych włosów np. po każdym myciu głowy tańszym rozwiązaniem będą regularne wizyty w salonie fryzjerskim. Niestety nawet systematyczna koloryzacja w salonie fryzjerskim nie uchroni nas przed niechcianymi i nieestetycznymi odrostami, dlatego warto zainwestować w produkty do maskowania siwych włosów.

Patrycja Deja

Październik 22, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły