Chcesz kupić ubrania na więcej niż jeden sezon? Zwróć uwagę na jakość!

Trendy

Lipiec 31, 2020
Chcesz kupić ubrania na więcej niż jeden sezon? Zwróć uwagę na jakość!

Moda jest bardzo zmienna i chwilowa. W każdym sezonie spotykamy się ze spektakularnymi wzorami, krojami i fasonami. Są one naprawdę piękne i pomysłowe, w końcu projektanci wiedzą co robią. Jedne z trendów wpisują się do naszej codzienności na stałe, inne pojawiają się na jakiś czas, po czym na chwilę znikają, żeby za jakiś czas znowu do nas wrócić. Jednak są również które mają swoje 5 minut, po czym znikają bezpowrotnie. Tak już jest i dotyczy to wszystkich kategorii, niezależnie czy są to spódnice, koszulki czy buty. Czym więc kierować się podczas zakupów, aby nasze wybory zostały z nami na dłużej? Istnieje kilka zasad, z których warto skorzystać, aby później nie zaliczyć modowej wpadki.

Kierujmy się jakością

Kiedy wybieramy ubrania, kierujemy się wieloma czynnikami. Dotyczą one naszego gustu, marki czy ceny. Jednak oprócz kwestii estetycznej, powinniśmy równie dużą wagę przykładać do jakości konkretnej rzeczy. Stawiajmy na dobre tkaniny, najlepiej pochodzenia naturalnego. Niektóre ubrania zawierają również domieszkę sztucznych włókien, jednak nie powinniśmy ich przekreślać. Ich udział procentowy jest niewielki, a znacząco poprawiają nam komfort korzystania. W końcu nie ma nic gorszego niż gniecąca się bluzka czy spódnica. Często bywa tak, że za ubrania wykonane z lepszych materiałów musimy zapłacić więcej. Jednak pamiętajmy -cena nie świadczy o jakości! To, że coś jest drogie to nie oznacza, że jest dobre.

Ponadczasowy fason

Projektanci w każdym sezonie próbują zaskoczyć nas czymś nowym. Dotyczy to nie tylko wzorów i kolorów tkanin, lecz także fasonów. Reinterpretują oni cały czas poszczególne elementy garderoby, nadając im nowe formy albo tworzą coś nowatorskiego, co nawet nie ma jeszcze swojej nazwy. Spójrzmy na przykład na spódnice, ich wybór jest ogromny, a każda z nich wyjątkowa. Jednak jeśli chcemy zrobić zakupy na kilka kolejnych sezonów, bądźmy ostrożni z nowościami. Kto wie czy coś co jest teraz hitem sprzedaży zostanie z nami na dłużej. Celujmy w znajome, praktyczne fasony, które były, są i z pewnością będą modne. Prostota oraz klasyczna gama barw i wzorów będzie strzałem w dziesiątkę. Wybierajmy również takie produkty, których możemy użyć w wielu stylizacjach. Do spódnicy dopasujemy wiele bluzek, a marynarka będzie pasować do wielu par spodni.

Własny styl

Czy jak najbardziej klasycznym elementem jest ołówkowa spódnica to znaczy, że Ty również musisz ją mieć? Wcale nie! Chcąc stworzyć solidną i praktyczną garderobę musimy przede wszystkim kierować się swoim gustem i przeczuciem. To my najlepiej wiemy jakie fasony lubimy i w jakich kolorach czujemy się dobrze. Kolekcje światowych projektantów stworzone są według konkretnej wizji, często przerysowanej, mającej coś na celu. To my musimy zadecydować co w tym wszystkim może być przydatne dla nas i jak możemy wykorzystać to w codziennych stylizacjach. Nikt nam nie da gotowej recepty na modę. A nawet gdyby tak było, nie byłaby to nasza moda. Markowe sukienki, spódnice, spodnie, buty, dodatki -wybór jest ogromny, ale stawiajmy na rzeczy, w których czujemy się dobrze, a na pewno z sentymentem będziemy korzystać z nich przez lata!

Artykuł powstał przy współpracy z Denicler.eu

 

Redakcja

Lipiec 31, 2020

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły