Jak wykonać makijaż oczu w stylu Lady Di

Trendy

Sierpień 31, 2018
Jak wykonać makijaż oczu w stylu Lady Di

Księżna Diana przez lata sprytnie wykorzystywała makijaż, raz wyglądała jak anioł, któremu brakuje tylko skrzydeł, y za kilka dni pokazać całemu światu jak bardzo czuje się zraniona przez zdrady Księcia Karola, lub jak powraca do formy po zakończeniu nieudanego małżeństwa. Jako młoda księżna szybko odkryła jak potężną bronią dla każdej kobiety, może być makijaż, równie szybko nauczyła się go wykorzystywać do pokazywania opinii publicznej swoich nastrojów (niekoniecznie prawdziwych). Bliskie Dianie osoby twierdzą nawet, że Lady Di makijaż traktowała jako swego rodzaju maskę, którą nakładała dla dziennikarzy i opinii publicznej.siężna Diana przez lata sprytnie wykorzystywała makijaż, raz wyglądała jak anioł, któremu brakuje tylko skrzydeł, y za kilka dni pokazać całemu światu jak bardzo czuje się zraniona przez zdrady Księcia Karola, lub jak powraca do formy po zakończeniu nieudanego małżeństwa. Jako młoda księżna szybko odkryła jak potężną bronią dla każdej kobiety, może być makijaż, równie szybko nauczyła się go wykorzystywać do pokazywania opinii publicznej swoich nastrojów (niekoniecznie prawdziwych). Bliskie Dianie osoby twierdzą nawet, że Lady Di makijaż traktowała jako swego rodzaju maskę, którą nakładała dla dziennikarzy i opinii publicznej.

Niebieska oprawa oczu

Zaraz po ślubie jako bardzo młoda kobieta Lady Di najczęściej używała niebieskiego eyelinera, którym obrysowywała górną i dolną powiekę. Zabieg ten podkreślał nie tylko młody wiek księżnej, zielone oczy w niebieskiej oprawie wyglądają zjawiskowo. To właśnie z tak wykonanym makijażem oka księżna Diana podbiła serca Brytyjczyków podczas zaręczyn. Za to spojrzenie, głębokie i szczere i jakże piękne pokochały ją miliony. Niebieski eyeliner księżna wykańczała jedynie lekko muśniętymi na czarno rzęsami i odrobiną rozświetlacza, który podkreślał młody wiek i nienaganną cerę. Całości dopełniała bladoróżowa, niemalże niewidzialna szminka jednej ze znanych firm.

Nasza rada:

Zanim nałożysz niebieski eyeliner omieć dolną i górną powiekę pudrem sypkim, lub w kamieniu, upewnij się , że eyeliner jest wodoodporny, jeśli takiego nie posiadasz, delikatnie zwilż niebieską kredkę przed nałożeniem na powiekę, dzięki temu trikowi nie będzie się rozmazywać i nie straci koloru po kilku godzinach. Niebieski makijaż jest piękny, ale tylko wtedy gdy pozostaje na swoim miejscu przez cały dzień

 

Delikatne brązy i kolory ziemi

Po romansie z błękitem, a nawet uzależnieniu od niebieskiego eyelinera jak twierdzą złośliwi przyszła pora na rok 1991, kiedy księżna Diana pokazała się światu w nowej odsłonie. Dobrze wszystkim znany kontur oka zamieniła na delikatny brąz. Prawdopodobnie makijażystka Mary Greenwell, która przygotowywała Lady Di do sesji zdjęciowej dla Vogue'a odkryła wówczas najlepszy make- up dla księżnej Diany. Niebieską kontur oka zastąpił delikatny brąz i kilka odcieni beżu. W tym makijażu księżna wyglądała na zrelaksowaną, szczęśliwą i wypoczętą. Chyba właśnie wtedy księżna odkryła, jak potężną bronią może być makijaż dla kobiety i zaczęła wykorzystywać makijażowe triki dla pokazania lub ukrycia nastroju, samopoczucia, a czasem nawet stanu psychicznego. 

Nasza rada :To jeden z tych makijaży, który łatwo wykonać, a ewentualne niedoskonałości nie są bardzo widoczne. Makijaż oka w barwach ziemi najlepiej wygląda jeśli uzupełnisz go rozświetlaczem, który nałóż na kości policzkowe, wewnętrzne kąciki górnej powieki i wgłębienie nad górną wargą.

Czarna eyeliner na specjalne okazje

W dniu ogłoszenia oficjalnej separacji, o której dużo mówiło się już wcześniej i która wisiała w powietrzu przez lata, Diana pokazała się światu smutna, przygnębiona, wywołująca współczucie i troskę. W tym dniu również księżna sięgnęła po tajną kobiecą broń. Efekt smutnych i przygnębionych oczu osiągnęła dzięki czarnemu eyelinerowi, który został położony również na linii wodnej. W ten sposób księżna nie tylko pokazała opinii publicznej, jak bardzo cierpi z powodu rozpadu małżeństwa, ale też zapewniła sobie współczucie i przychylność kobiet na całym świecie.

Nasza rada: Taki makijaż może podkreślać seksapil i dodawać pazura stylizacji, jeśli czarnego eyelinera nie nałożysz linię wodną. Chcąc uzyskać efekt smutnej Lady Di pomaluj również linię wodną na czarno. Podobnie jak w przypadku niebieskiego konturu oka jeśli nie posiadasz wodoodpornego kosmetyku, zwilż czubek kredki przed aplikacją, a okolice oka zabezpiecz przed "rozmazywaniem" pudrem w kamieniu, lub sypkim.

Brzoskwiniowe fluidy i solarium

Jak większość Brytyjek, tak i księżna Diana cieszyła się jasną, perfekcyjną cerą, której jak na ironię nie mogła pokazywać światu. Większość kobiet na całym świecie marzy o takiej cerze, jaką miała Lady Di, gładka, jasna aż chce się powiedzieć alabastrowa. Jednak ilekroć księżna opuściła pałac bez fluidu o zabarwieniu brzoskwiniowym lub widocznej opalenizny wszystkie gazety rozpisywały się, że księżna Diana jest w złej formie, zmęczona, zmartwiona, lub chora. Dlatego też Lady Di regularnie korzystała z solarium, które miała na swoją wyłączność w pałacu. Jeśli z nie była opalona, nakładała grubą warstwę brzoskwiniowego fluidu imitującego karnację „zdrowej księżniczki” zdaniem dziennikarzy. Kiedyś nawet Księżna podczas jednej z wizyt w redakcji Vogue'a tłumaczyła się z koloru nałożonego fluidu, w którym czuła się nie komfortowo, ale pozwalał uniknąć nieprawdziwych artykułów w prasie brukowej.

Nasza porada:  My oczywiście nie polecamy nakładania brzoskwiniowych, pomarańczowych czy beżowych fluidów w zbyt ciemnym odcieniu, ponieważ taki makijaż postarza.

Krótkie czerwone paznokcie-symbol odzyskanej wolności

w 1994 roku Diana po raz pierwszy pokazała się w zupełnie nowej odsłonie, delikatny niemalże niewidoczny makijaż oparty głównie na barwach ziemi, włosy zaczesane do tyłu i mocny czerwony manicure w wygodnej długości. Ta przemiana była jak symbol wolności dla Diany. Była żona Księcia Karola pokazała całemu światu, że wreszcie jest panią własnego wizerunku, nie ogranicza jej etykieta, ani surowa krytyka męża i królowej. Potem głośno komentowano, że oto narodziła się nowa Lady Di, prawdziwa i szczera, taka, jaką skrywano przed laty pod bezpiecznymi, aczkolwiek pięknymi stylizacjami i bezpiecznym wizerunkiem królowej ludzkich serc.

 

Patrycja Deja

Sierpień 31, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły