Materiał na sukienkę na imprezę okolicznościową

Trendy

Kwiecień 18, 2019
Materiał na sukienkę na imprezę okolicznościową

Ciepłe miesiące wiosenne zachęcają do wprowadzania zmian w sposobie ubierania. Widoczne jest to zwłaszcza w przypadku kobiet, które coraz chętniej odsłaniają nogi. Do ich garderoby trafiają sukienki i spódnice, które dobrze sprawdzą się wiosną i latem, ale także sukienki odpowiednie na imprezy okolicznościowe. Powszechnie wiadomo, że w maju odbywają się uroczystości komunijne, na które wypada założyć stosowną kreację. Można ją kupić w sklepie bądź uszyć według własnego pomysłu. W drugim przypadku należy wybrać nie tylko fason, ale także odpowiedni materiał na sukienkę.

Nie tylko uroczystości komunijne

Św ięta Wielkanocne niejako rozpoczynają sezon imprez okolicznościowych. To przede wszystkim wiosną i latem odbywają się liczne spotkania rodzinne i imprezy okolicznościowe, takie jak chrzciny czy wesela, z kolei w maju organizowane są wspomniane już wyżej uroczystości komunijne.

Na tego typu uroczystości nie wypada pójść w stroju codziennym, sportowym. O ile w przypadku mężczyzn rozwiązanie jest stosunkowo proste – wystarczy dobrej jakości garnitur, o tyle w przypadku kobiet poszukiwanie idealnej kreacji rodzi często wiele problemów. Mimo że sklepowe półki i wieszaki uginają się od nadmiaru ubrań, niekiedy trudno znaleźć sukienkę, która będzie zarówno ładnie wyglądała na wieszaku, jak i dobrze układała się na ciele.

Szycie sukienek nadal w modzie

Wydawać by się mogło, że dziś mało kto decyduje się na szycie kreacji na wymiar, chyba że mówimy o gwiazdach wielkiego formatu, które zamawiają sukienki u znanych projektantów. Tymczasem okazuje się, że wiele kobiet nie tylko interesuje się modą, ale potrafi również obsługiwać maszynę do szycia i od czasu do czasu szyje coś dla siebie, członków swojej rodziny, bliskich przyjaciół. A nawet jeśli nie potrafi samodzielnie uszyć kreacji, może kupić odpowiedni materiał na sukienkę (szeroki wybór tkanin sukienkowych znajdziesz w tym sklepie internetowym) i zanieść go do krawcowej.

Jaki materiał na sukienkę wybrać?

W tej kwestii oczywiście można poradzić się krawcowej, choć internet również pełen jest publikacji na temat sukienek na imprezy okolicznościowe. Można uznać, że sukienka na chrzciny będzie odpowiednia również na uroczystość komunijną, ale nie zawsze sprawdzi się w przypadku wesela. Wszystko zależy od tego, gdzie i w jaki sposób organizowana jest uroczystość weselna, czy jest to obiad w eleganckiej restauracji, czy też całonocna impreza taneczna w luksusowej sali weselnej.

Materiał na sukienkę szytą z myślą o udziale w imprezie okolicznościowej powinien być tkaniną dobrej jakości. Ważne, by materiał zachowywał elegancki wygląd, mimo wielogodzinnego noszenia i częstych zmian pozycji np. w tańcu. Tkanina nie powinna się odkształcać i nadmiernie gnieść, gdyż w przeciwnym razie sukienka, a tym samym osoba, która ją nosi, przestanie wyglądać schludnie.

Sukienki koktajlowe, ale także suknie wieczorowe, szczególnie często szyje się z tafty, szyfonu, satyny, żakardów wizytowych, ale także koronek czy weluru. Wytworny wygląd może zyskać zarówno kreacja, do której uszycia wykorzystano jeden konkretny materiał na sukienkę, jak i strój skomponowany z różnych tkanin. Obecnie modne jest właściwie wszystko, dlatego nie ma konkretnych wskazań na temat tego, jak powinna wyglądać sukienka na chrzciny, komunię czy wesele.

Redakcja

Kwiecień 18, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły