Historia prezerwatyw

Beauty ekspert radzi

Wrzesień 25, 2019
Historia prezerwatyw

Historia prezerwatyw wbrew pozorom jest bardzo długa i sięga dawnych czasów. Jest to najbardziej popularna i jednocześnie chyba najtańsza forma skutecznej antykoncepcji, która w dzisiejszych czasach jest dostępna praktycznie w każdym sklepie.

Historia prezerwatyw wbrew pozorom jest bardzo długa i sięga dawnych czasów. Jest to najbardziej popularna i jednocześnie chyba najtańsza forma skutecznej antykoncepcji, która w dzisiejszych czasach jest dostępna praktycznie w każdym sklepie. Dlaczego produkuje się przeróżne gatunki prezerwatyw, co dają one we współżyciu seksualnym, jaka jest ich przeszłość i co czeka prezerwatywy w przyszłości? Wszystkiego dowiesz się z tego właśnie artykułu!

Historia antykoncepcji w postaci prezerwatyw

Antykoncepcja, mniej lub bardziej skuteczna, była stosowana w tej samej formie przez dosłownie tysiące lat. Ich historia sięga niemal 3 000 r. p. n. e. Pierwsze ślady stosowania antykoncepcji w postaci prezerwatyw odkryte zostały przez naukowców. We francuskiej jaskini odnaleziono malutki, które przedstawiały współżycie mężczyzny i kobiety. Penis mężczyzny na tym malunku był wyraźnie osłonięty. Przez wiele wieków prezerwatywy tworzone były z materiałów, które kompletnie nie kojarzą nam się z dzisiejszym, finalnym wyrobem. Były to między innymi jelita zwierzęce czy len.

W XV wieku w Azji zaczęto używać prezerwatyw na żołądź. Nie tylko miały zapobiegać one zapłodnieniom, ale również ochraniać przed chorobami wenerycznymi. W Chinach do produkcji prezerwatyw używano jedwabiu oraz jelit owiec, a w Japonio skorupy żółwia czy zwierzęcych róg. Jak można sobie wyobrazić – nie było to najlepsze rozwiązanie zapewniające maksymalne doznania. Prezerwatywy z lnu stały się popularne w piętnastym wieku, natomiast ich użytkowanie znane było już w 1000 lat p.n.e.

Dopiero w 1839 roku prawdziwą rewolucję rozpoczęło wynalezienie wulkanizacji kauczuku. Jednak pierwsze kondomy produkowane w ten właśnie sposób były w 1855 roku. Wówczas miały one grubość dętki rowerowej! Była to prawdziwa rewolucja w świecie antykoncepcji, ponieważ było to również świetne zabezpieczenie przed chorobami wenerycznymi. W 1919 roku wynaleziono lateksowy substytut, który zrewolucjonizował produkcję prezerwatyw. Dzisiaj używa się również kauczuku naturalnego, który jest świetnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na lateks. Jak widać historia prezerwatyw jest rozległa i jak najbardziej ciekawa.

Dostępne rozwiązania

Aktualnie świat prezerwatyw dostępny jest w przeróżnych wersjach. Łatwo zakupić możemy prezerwatywy z wypustkami i prążkami. Często mają one za zadanie nie tylko zwiększyć doznania u kobiet, ale również – poprzez specjalny lubrykant – opóźnić wytrysk. Pozwala to na łatwiejsze osiągnięcie równoczesnego orgazmu u obu stron.  Takie prezerwatywy są indywidualną kwestią upodobań – dlatego nie pozostaje Ci nic innego jak testowanie różnych rodzai na samym sobie. Pamiętaj, że liczy się tutaj także zdanie partnerki. Do dyspozycji masz również prezerwatywy nawilżane, nienawilżane, nielateksowe i przeróżne smaki oraz zapachy. Znajdziecie takie propozycje na https://sexactive.pl/

Co czeka w przyszłości prezerwatywy?

Jak wiadomo, w świecie prezerwatyw od tysięcy lat dąży się do jak najprzyjemniejszych doznań. Dla wielu liczy się jak najbardziej realne doznania. Dlatego w produkcji prezerwatyw dąży się do uzyskania jak najcieńszych produktów, które proponują najlepsze doznania. To wszystko przy pełnej protekcji i komforcie.

Redakcja

Wrzesień 25, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły