Powiększanie piersi – czy warto?

Beauty ekspert radzi

Styczeń 2, 2023
Powiększanie piersi – czy warto?

Powiększanie piersi – tak czy nie?

To pytanie tak naprawdę musi sobie zadać każda kobieta, która chciałaby dokonać zmiany w swoim wyglądzie. Kanonów piękna jest wiele, nie dla wszystkich duży biust jest atrakcyjny lub wygodny, ale wiele kobiet decyduje się właśnie na powiększanie piersi z tego powodu – aby mieć po prostu duży biust. Ale to nie wszystko! Operacja powiększająca piersi pozwala również uzyskać ich symetryczność, podniesienie, wyrównanie asymetrii, a tym samym bardziej młody i atrakcyjny wygląd.

Powiększanie piersi krok po kroku

Przede wszystkim decydując się na operację powiększenia piersi, musisz zastanowić się jaki kształt biustu i projekcja najbardziej ci się podobają. Jaki chcesz uzyskać efekt? Piersi bardziej wypukłe i wyraziste czy dyskretne o naturalnym wyglądzie. To będzie znaczące przy wyborze techniki powiększania piersi (czy implantami, czy własnym tłuszczem). Staraj się zbierać zdjęcia, które obrazowałyby efekt, o jakim marzysz. Jednak pamiętaj, że na spotkaniu z chirurgiem te zdjęcia będą jedynie wyznacznikiem dla lekarza, który będzie wykonywał zabieg. Nigdy nie jest możliwe uzyskanie tego samego efektu powiększania piersi u dwóch różnych pacjentek. Wszystko dlatego, że każda kobieta jest inna – ma inną budowę ciała, rozstaw piersi, położenie brodawek itp. Wszystkie te aspekty będą rzutowały na finalny efekt powiększania piersi. W następnym etapie umów się na konsultację z chirurgiem plastykiem. Na spotkaniu tym lekarz wyjaśni ci, jaka metoda będzie najlepsza w twoim przypadku, i która umożliwi ci osiągnięcie wymarzonego efektu. Pamiętaj też, że nie powinnaś mieć nierealistycznych oczekiwań. Dobry chirurg wyjaśni ci na czym polegają różnice w doborze metody powiększania piersi i jakie mogą dać (bądź nie) efekty.

Powiększanie piersi implantami

Jeśli myślisz o powiększaniu piersi to pewnie ta metoda, jako pierwsza przychodzi ci do głowy. Implanty silikonowe jest to jedna z najpopularniejszych metod, którą wybierają pacjentki na całym świecie. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają uzyskać wiele kształtów, które nie byłyby możliwe do osiągnięcia innymi metodami. Ale nie jest tu mowa jedynie o dużych, wyrazistych piersiach. Są również implanty, które mają anatomiczne kształty, układają się jak naturalna pierś – dlatego dają bardzo realistyczne wrażenie. Powiększanie piersi może dać w tym przypadku dowolny, piękny efekt – taki o jakim marzysz.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Czy słyszałaś o tej metodzie? To alternatywny sposób powiększania biustu, który nie wymaga zastosowania ciała obcego, jakim są implanty silikonowe. Zabieg ten daje podwójne korzyści. Przede wszystkim umożliwia powiększenie piersi w sposób naturalny i z naturalnym efektem końcowym (biust „faluje” i zachowuje się tak jak do tej pory). Do zabiegu wykorzystuje się własną tkankę tłuszczową pacjentki, nie ma zatem ryzyka wystąpienia powikłań czy odrzucenia przeszczepu. Co więcej, podanie tłuszczu w piersi wiąże się też oczywiście z koniecznością pobrania go z innego miejsca na ciele, a więc wyszczuplenia tej okolicy ciała, w której tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze (najczęściej jest to brzuch, uda, boczki). W wyniku zabiegu piersi są powiększone, naturalne, subtelne. Zabieg ma jeden minus – część z przeszczepionej tkanki tłuszczowej z czasem ulegnie wchłonięciu.

Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/piersi/powiekszanie-piersi/

Redakcja

Styczeń 2, 2023

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły