Odmładzający koktajl

Przepisy

Czerwiec 4, 2018
Odmładzający koktajl

Statystyczna kobieta tuż po 30 - tych urodzinach zaczyna po cichu marzyć o eliksirze młodości, który pozwoliłby jej zachować dotychczasową urodę i cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata. Nie ma oczywiście cudownych środków odmładzających organizm o 30 lat w 30 dni. Dlatego, zamiast likwidować skutki upływającego czasu, znacznie lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest zatrzymanie go.

 

owocowi sprzymierzeńcy młodości

 

Natura obdarzyła nas całym mnóstwem owoców i warzyw o działaniu odmładzającym. Mądre i regularne ich spożywanie może w dużym stopniu spowolnić proces starzenia się organizmu. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość i systematyczność. 

Odmładzające owoce i zioła

odmładzająca moc jagód

 

 • jagody dzięki dużemu stężeniu witaminy „C ” przyspieszają proces produkcji włókien kolagenowych, eliminują depolaryzację kwasu hialuronowego. Te niepozorne, malutkie leśne owoce poprawiają sprężystość i koloryt skóry. Odbudowują tkankę skórną i wpływają na ostrość widzenia.

 • Czarna porzeczka- będąca prawdziwą skarbnicą stężenia witaminy „C”,która pod tym względem wygrywa nawet z cytryną i papryką. Czarne porzeczki podobnie jak jagody przyspieszają produkcję włókien kolagenowych, wzmacniają osłabione włókna i realnie poprawiają stan skóry.

 • Banan będący bogatym źródłem potasu nie dopuszcza do gromadzenia się nadmiaru wody w organizmie. Tym samym zapobiegając powstawaniu cellulitu, spożywany regularnie może przyczynić się do redukcji już powstałego.

 • Imbir – to zioło o specyficznym smaku i zapachu jest doskonałym antyoksydantem. Pobudza krążenie krwi i poprawia jakość tkanek skórnych. Imbir pozytywnie wpływa również na sprężystość skóry, przez co zapobiega powstawaniu zmarszczek, podwójnemu podbródkowi i opadającym policzkom.

 • jogurt naturalny/maślanka/zsiadłe mleko, to naturalne probiotyki. Dzięki żywym kulturom (koloniom) bakterii utrzymuje prawidłowe PH skóry.  Ponadto wymienione przetwory mleczne są źródłem witaminy B odpowiadającej za jakość i stan skóry, a także tłuszczu poprawiającego przyswajalność witamin pochodzenia naturalnego.

 

Odmładzający koktajl owocowy

owocowe koktajle odmładzające

 

Do przygotowania odmładzającego koktajlu będziesz potrzebować

 • 10- 11 świeżych, lub mrożonych jagód

 • 10-11 owoców czarnej porzeczki

 • 10 świeżych malin ( najlepiej słodkich)

 • 1 łyżeczki miodu

 • 1 banana

 • szczypty imbiru

sposób przygotowaniu:

Wszystkie owoce blendujemy i dodajemy 2-3 łyżki jednego z wymienionych produktów mlecznych. Koktajl pijemy 2 razy dziennie po minimum szklance. Uwaga najwięcej właściwości odmładzających ma świeży koktajl, dlatego też nie należy go przechowywać dłużej niż 2 dni. Czas przygotowania 5 min.

Życzymy smacznego !!!

Redakcja

Czerwiec 4, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły