Czy warto budować dom za miastem?

Porady

Październik 17, 2020
Czy warto budować dom za miastem?

Obecna sytuacja skłania wielu do refleksji na temat budowy własnego domu. Przymusowe zamknięcie dało się nam wszystkim we znaki. Dla mieszkających w blokach przymusowe zamknięcie stało się jednak znacznie bardzo dotkliwie. Wielu Polaków, którzy posiadają oszczędności lub (oraz) stabilne dochody rozważa budowę albo zakup domu. Praca zdalna zwalnia z obowiązku dojazdu do biura.

Pojawia się pytanie, czy szukać działki pod budowę w granicach miasta, czy na jego rozległych obrzeżach. Postanowiliśmy przygotować za i przeciw każdego rozwiązania.

 

PLUSY BUDOWY W MIEŚCIE:

 • Praca. Wielu z nas nie może jednak przerzucić się w 100% na pracę zdalną. Codzienne dojazdy są koniecznością.
 • Dzieci. Miasto daje jednak więcej możliwość. Kluby sportowe, zajęcia ceramiczne, dostęp do nauczycieli i korepetytorów.
 • Przyzwyczajenia. Kino, teatr, spacer po starówce, centrum handlowe. Dojazd do tych wszystkich miejsc zajmie nam jedynie kilkanaście minut.
 • Rodzina.
 • Znajomi. Zazwyczaj jednak poznajemy w nowym miejscu nowych znajomych, którzy tak jak my postanowili zamieszkać z dala od centrum, mają dzieci w podobnym wieku.

 

WADY BUDOWY W MIEŚCIE:

 • Hałas.
 • Zanieczyszczenie powietrza. Nie bez powodu od kilku lat eksplodowała sprzedaż filtrów powietrza. Szereg ekspertyz i badań pokazuje, że zła jakość powietrza ma bezpośredni wpływ na choroby układu oddechowego.

 

PLUSY BUDOWY POZA MIASTEM:

 • Czyste powietrze.
 • Władze gminne oraz małych miejscowości są skoncentrowane na potrzebach swoich mieszkańców. Z doświadczenia wiemy, że łatwiej i szybciej można załatwić sprawę w urzędzie w małej miejscowości. Zazwyczaj władze dbają o przyjazne place zabaw i boiska. Jest wszystko, czego potrzebuje nowoczesny singiel, młode małżeństwo, rodzina z dziećmi, a także seniorzy.
 • Parcele za miastem są znacznie tańsze niż działki w obrębie miasta. Często działka położona 1km od granicy jest o kilkadziesiąt tysięcy tańsza niż podobna w obrębie miasta.

 

MINUSY BUDOWY POZA MIASTEM:

 • Ograniczony dostęp do restauracji, kin, centrów handlowych,
 • Szkoły ponadpodstawowe. O ile w każdej miejscowości znajdziemy szkołę podstawową, o tyle ze szkołą średnią będzie problem. Jesteśmy zmuszeni wozić dzieci lub zorganizować im inną formę dojazdu do szkoły.

 

Polecamy naszym czytelniczką budowę domu na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Świetne połączenie komunikacyjne, bliskość gór i jeziora daje nam nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu. Wędrówki górskie, jazda na nartach, żeglowanie, jazda na rowerze- te wszystkie aktywności mamy na wyciągnięcie ręki. Już za kwotę około 300 tyś. możemy kupić dom w stanie surowym zamkniętym z działką w miejscowości KALNA k/Bielska-Białej. Deweloper daje możliwość wykonania pozostałych etapów za kwotę około 200 tyś. zł. Za łącznie 500 tyś. kupujemy dom położony na pięknej, widokowej i świetnie skomunikowanej działce.

Redakcja

Październik 17, 2020

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły