Zostań wzorową panią domu – zobacz, jak czyścić kuchenne AGD!

Porady

Grudzień 4, 2018
Zostań wzorową panią domu – zobacz, jak czyścić kuchenne AGD!

Marzysz o tym, by Twój dom lśnił czystością? Pamiętaj więc o sprzątaniu tych miejsc, które na co dzień się pomija – chociażby urządzeń AGD. Zobacz, jak czyścić kuchenne urządzenia AGD, by zawsze były idealnie czyste i higieniczne – oto kilka wskazówek, z których możesz skorzystać!

Czyszczenie lodówki – o czym powinieneś pamiętać?

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z lodówki? Musisz przyznać, że wyciąganie z niej jedzenia od razu staje się mniej przyjemne. Jak zapobiec takiej sytuacji? Oto porady, które pomogą Ci w zwalczeniu przykrego aromatu i zapobiegną jego powstawaniu w przyszłości:

  • przynajmniej raz w tygodniu rób przegląd zgromadzonej żywności i wyrzucaj to, co już się zepsuło. To właśnie zepsute jedzenie jest odpowiedzialne za przykry zapach w lodówce,
  • staraj się myć lodówkę raz w miesiącu. Jakich środków użyć? Najlepiej sprawdzi się tutaj soda oczyszczoną zmieszana zmieść w lodówce pochłaniacz zapachów, który będzie neutralizować przykre zapachy. Pamiętaj też o jego regularnym wymienianiu,
  • umieść w lodówce miseczkę wypełnioną ziarnami kawy lub sodą oczyszczoną i pozostaw na całą noc – podziała to jak naturalny pochłaniacz zapachów.

 

Jak utrzymać w czystości piekarnik?

Zaschnięte resztki jedzenia i tłuste plamy wewnątrz piekarnika? Nie próbuj zmywać ich standardowymi detergentami – środki te nie są bowiem przeznaczone do kontaktu z żywnością. Co więc zrobić, żeby uporczywe zabrudzenia odeszły od powierzchni? Wystarczy wstawić do piekarnika naczynie wypełnione wodą z kilkoma plasterkami cytryny – po jej zagotowaniu nawet najbardziej uporczywe resztki jedzenia powinny odejść od ścianek po samym przetarciu ściereczką z odrobiną sody oczyszczonej. Nie będziesz zatem potrzebować żadnych środków czyszczących. Co więcej, zastosowanie cytryny zneutralizuje również zapach spalenizny i sprawi, że piekarnik będzie pachnieć świeżością.

 

Czyszczenie drobnych sprzętów AGD – praktyczne wskazówki

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób czyścić inne sprzęty AGD zebrane w kuchni. Oto wskazówki, z których możesz skorzystać:

  • mikrofalówka – wstaw do niej na 30 sekund miseczkę z wodą z kilkoma plasterkami cytryny, a tłusty osad od razu stanie się łatwiejszy do usunięcia,
  • ekspres do kawy – pamiętaj o regularnym czyszczeniu układu mlecznego, gdyż to w nim może się gromadzić najwięcej bakterii. Więcej sposobów na utrzymanie ekspresu w czystości znajdziesz tutaj: Jak dbać o ekspres do kawy?
  • czajnik elektryczny – jeśli masz twardą wodę w kranie, w czajniku będzie się zbierać kamień. Usuniesz go, wsypując do środka łyżeczkę kwasku cytrynowego i zagotuj wodę, a osad odejdzie od spodu czajnika. Wtedy łatwo wypłuczesz go pod bieżącą wodę,
  • okap kuchenny – najważniejszą kwestię stanowi tutaj utrzymanie w czystości filtrów. Te wykonane z węgla aktywnego należy po prostu wymienić na nowe. Filtry wytworzone ze stali można z kolei umyć pod bieżącą wodą lub też włożyć do zmywarki – a potem zamontować od nowa.

Redakcja

Grudzień 4, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły