Dodatki, które uczynią Twój ogród wyjątkowym

Porady

Kwiecień 30, 2019
Dodatki, które uczynią Twój ogród wyjątkowym

Urządzając przestrzeń wokół domu, pragniemy, aby było to miejsce wyjątkowe. W ogrodzie pojawiają się rabatki z kolorowymi kwiatami, ozdoby ogrodowe, meble oraz grill. Istnieją jeszcze inne dodatki, które pomogą w uczynieniu tego miejsca wyjątkowym. W jaki sposób zaaranżować ogród?

Doniczki wiszące – kwiatów nigdy za wiele

Wśród popularnych dodatków ogrodowych wyróżnić należy wszelkiego typu donice. Wbrew pozorom kwiaty i inne rośliny mogą zostać zasadzone nie tylko bezpośrednio w ogrodowej ziemi. Pojemniki na rośliny świetnie sprawdzą się na tarasach oraz w miejscach, w których zieleń ma utrudniony wzrost. Ciekawym modelem, który pomoże w ożywieniu aranżacji, są wszelkiego typu wiszące doniczki na kwiaty. Można je umieścić na ścianach budynku, balustradach od balkonów czy też w altankach. Kombinacji jest naprawdę wiele.

Wiszące doniczki ceramiczne to przede wszystkim oszczędność miejsca. Kwiaty nie stoją bezpośrednio na podłożu, lecz znajdują się wyżej. To również sprawia, że ogrodowi można nadać bajkowego charakteru. W tej roli świetnie sprawdzą się przede wszystkim różnego typu wiszące odmiany kwiatów. Decydując się na umieszczenie donic z roślinami w ogrodzie, postawmy na modele w tej samej kolorystyce. W ten sposób zachowamy spójność koncepcji.

Hamaki ogrodowe – dla chwili odpoczynku

Kto nie marzy o chwili relaksu na świeżym powietrzu? Krótkiej drzemce w cieniu drzew? A może odpoczynku z książką w ręku we własnym ogrodzie? Bez względu na to, jakie mamy plany, pomocne w ich zrealizowaniu mogą okazać się hamaki. Hamaki ogrodowe są łatwe w montażu. Odpowiednio dobrany model może posłużyć nam przez wiele lat. Warto jednak pamiętać o tym, aby demontować sprzęt na okres jesienno-zimowy.

Hamaki do ogrodu mogą być wykonane z płótna, materiału tekstylnego czy też występować w formie plecionej huśtawki. Model powinniśmy dobrać w zależności od naszych potrzeb. Jeżeli zamierzamy czytać książkę lub w inny sposób się relaksować, najlepiej wybrać hamaki w formie brazylijskich foteli. Okrągłe huśtawki z plecionki sprawdzą się natomiast w domach, w których są dzieci – będą stanowiły dodatkową atrakcję do zabawy.

 

Redakcja

Kwiecień 30, 2019

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły