Dzieci wyprowadziły się - czas na wakacje

Warto odwiedzić

Styczeń 6, 2024
Dzieci wyprowadziły się - czas na wakacje

Spójrz wstecz i przypomnij sobie te wszystkie wakacje spędzone z dziećmi. Bieszczady, Bałtyk lub za granicą. Zalane słońcem plaże, niezbyt idealne kempingi, wędrówki po mieście. Wspomnienie wakacji pozwala oderwać się od rutyny i powodują, że łezka kręci się w oku.


Wraz z wiekiem zmieniają się nasze możliwości, upodobania i wymagania.
Dobra wiadomość jest taka, że ​​po dziesięcioleciach rodzinnych wakacji możesz teraz być cudownie samolubna! Możesz z nostalgią wspominać wakacje, kiedy niemowlęta i małe dzieci absorbowały 100% twojego czasu w trakcie urlopu.

Wakacje mogę jednak być dla Ciebie radością z  bycia w nowym miejscu, połączoną z przyjemnością zapomnienia o codziennych obowiązkach oraz czerpaniem przyjemności z poznawania nowych ludzi.
Wiele z nas potrzebuje czasu, aby być z naszymi ulubionymi ludźmi, aby ponownie nawiązać kontakt i cieszyć się prostą przyjemnością spędzania czasu razem. 
Jakie są więc dostępne opcje i jak znaleźć tę odpowiednią dla każdego z nas?
Postanowiliśmy zaproponować kilka pomysłów na wakacje po sześćdziesiątce !

Spis treści:

 1. Wakacje na kempingu.
 2. Czy powinniśmy dołączyć do wycieczki grupowej?
 3. Czy powinniśmy spędzać wakacje z przyjaciółmi?
 4. A może rejs?
 5. A co z wakacjami w pojedynkę?

KEMPING

Wakacje na kempingu, które naszym nastolatkom wydawały się wyjątkowo niefajne, w jakiś sposób przekształciły się w ulubione rodzinne wakacje.
Może czas przypomnieć sobie jak to było? Jedź na kemping !

 • Wakacje na kempingu i polu namiotowym pozwalały na bliskość z naturą. Kemping to doskonała okazja do zanurzenia się w przyrodzie. 
 • Kemping to wspólne doświadczenia z partnerem/przyjaciółmi. Kemping tworzy unikalne wspomnienia. Zbieranie drewna na ognisko, gotowanie na wolnym powietrzu, nocowanie w namiocie - to wszystko stanowi wspólne doświadczenia, które wzmacniają więzi rodzinne.
 • Utrwalanie umiejętności życiowych. Przypomnij sobie wiele praktycznych umiejętności, takich jak rozkładanie namiotu, gotowanie na ognisku, czy orientacja w terenie. To cenna powtórka, która pozwoli utrwalić i rozwinąć umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach.
 • Aktywność fizyczna. Kemping zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Możesz uprawiać nordic walking, wspinać się, jeździć na rowerze czy pływać, co sprzyja zdrowemu stylowi życia.
 • Odpoczynek od technologii: Kemping to świetna okazja, aby odciąć się od ekranów i spędzić czas bez elektronicznych gadżetów. To może pomóc w bardziej świadomym przeżywaniu chwil oraz skupieniu się na relacjach z rodziną.
 • Edukacja przyrodnicza Kemping pozwala lepiej zrozumieć przyrodę i ekologię. Możesz obserwować różnorodność flory i fauny, dowiadywać się, jak funkcjonuje ekosystem, oraz zyskiwać szacunek dla środowiska naturalnego.
 • Znacznie niższe koszty. W porównaniu z innymi formami wakacji, kemping może być znacznie tańszą opcją. To świetna alternatywa dla rodzin, które chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy, jednocześnie czerpiąc przyjemność z czasu spędzonego razem.

WYCIECZKI GRUPOWE
Jeśli myślałaś, że wycieczki grupowe są przeznaczone tylko dla solówek, pomyśl jeszcze raz. Wakacje z partnerem w grupie to świetny sposób na nawiązanie nowych przyjaźni, podążanie za istniejącymi zainteresowaniami, a co jeszcze lepsze, wspólne próbowanie nowych zajęć.

Najlepsze jest oczywiście to, że dołączenie do grupy z przewodnikiem oznacza, że ktoś inny zajmie się wszystkimi przygotowaniami i organizacją, dzięki czemu będziesz mogła się zrelaksować i kontynuować wakacje.

Na przykład, jeśli oboje lubicie spacery, zapisanie się na wakacyjną wycieczkę z eskortą może być świetną opcją. Ciesz się luksusem posiadania kogoś, kto będzie planował i prowadził Twoje trasy.

Co więcej, jeśli zdecydujesz się podążać za konkretnymi zainteresowaniami, takimi jak piesze wędrówki lub degustacja wina, istnieje duża szansa, że znajdziesz się wśród ludzi o podobnych poglądach.
Polecamy wycieczki autokarowe do sąsiednich krajów jak Austria, Litwa Czechy, Węgry czy Niemcy oraz te dalsze np. do Grecji czy Włoch.

Czy powinniśmy spędzać wakacje z przyjaciółmi?
Wakacje z wieloletnimi przyjaciółmi mogą być świetną zabawą, szczególnie gdy przyjaźń trwa wiele lat. Cieszcie się wspólnym odkrywaniem nowych miejsc, spędzaniem czasu na słonecznych lunchach i spędzaniem czasu, aby usiąść i porozmawiać o rzeczach, które są dla Was naprawdę ważne.

Rozsądnie jest jednak ustalić przed wyjazdem kilka podstawowych zasad, szczególnie jeśli dzielisz zakwaterowanie.

REJS
a perspektywa bezstresowego rejsu, która mogła przerażać nas po trzydziestce, może teraz wydawać się całkiem atrakcyjna.

WAKACJE W POJEDYNKĘ
Pamiętaj, nikt nigdy nie wymagał, abyś na zawsze dzieliła te same zainteresowania ze swoim partnerem, więc nawet jeśli żyjesz z kimś szczęśliwie przez ponad 30 lat, możliwe, że osobne wakacje dobrze zrobią wam obojgu!

Jeśli nie masz ochoty wyruszać całkowicie w pojedynkę, być może rozważ połączenie sił z najlepszą przyjaciółką lub poszukaj informacji o dołączeniu do małej zorganizowanej wycieczki grupowej.

Redakcja

Styczeń 6, 2024

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły