Własny sklep internetowy po 60

Styl życia

Lipiec 10, 2021
Własny sklep internetowy po 60

Własny sklep internetowy po 60? Czemu nie?

Emerytura w naszym kraju to temat rzeka, ale nie będziemy się dziś zapuszczać w te grząskie rejony. Zamiast tego skupimy się na możliwościach, które otwierają się po 60. roku życia. A wbrew pozorom jest ich całkiem sporo. Nieodżałowany Krzysztof Krawczyk śpiewał: „Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować”. I my się z tym całkowicie zgadzamy, dlatego dzisiaj wyjątkowa propozycja na biznes po 60., czyli własny sklep internetowy. To nowy temat dla Ciebie? W takim razie ten artykuł Ci go przybliży i jednocześnie rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dlaczego warto założyć swój sklep internetowy?

Handel przeniósł się do internetu. I nie powinno to dziwić, bo taka forma jest szybka, bezpieczna i przyjemna. Ale dziś przyjrzymy się jej z drugiej strony, bo tak duża popularność wiąże się z dużymi możliwościami, które możesz wykorzystać. Jeżeli zawsze marzyłaś o własnym biznesie, to teraz masz świetną okazję, aby go posmakować. Co więcej, możesz to zrobić bez zbędnych formalności, bo założenie swojego sklepu internetowego nie musi się wiązać z zakładaniem firmy. Jeżeli więc przeraża Cię tzw. papierologia, to wiedz, że możesz prowadzić biznes bez niej. Oczywiście jest pewien haczyk, ponieważ przychód z takiej działalności nie może przekraczać w miesiącu połowy kwoty minimalnego wynagrodzenia, czyli w tym roku do 1.400 złotych. Mimo wszystko warto, bo już nawet dodatkowy 1.000 złotych miesięcznie, to przyjemny zastrzyk gotówki, prawda?

Porównanie najpopularniejszych platform sklepowych dostępnych na rynku

Skoro już wiemy, że warto mieć swój sklep internetowy, to teraz czas na najważniejszy krok, czyli jego założenie. Brzmi skomplikowanie, jednak tylko brzmi, bo to dosłownie bułka z masłem. Oczywiście wtedy, gdy wybierzesz właściwą platformę. Na rynku istnieje całkiem sporo popularnych rozwiązań sklepowych (np. Shoper, Shoplo, Sky-Shop itd.), ale najciekawiej prezentuje się oferta systemu TrisoSHOP. Dlaczego? Bo to właśnie TrisoSHOP posiada najbardziej intuicyjny panel do zarządzania sklepem, więc jego obsługą mogą zająć się nawet laicy, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia nie tylko w branży, ale w sieci w ogóle. Dodatkowo koszty uruchomienia sklepu są stosunkowo niskie, a dział obsługi klienta pomocny, więc w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań, można śmiało do nich pisać i dzwonić.

oprogramowanie sklepu

Dobrze, ale po co zakładać sklep, jak nie ma się towaru do sprzedaży? I tutaj także warto przyjrzeć się ofercie wspomnianej wyżej firmy, ponieważ współpracują oni z kilkudziesięcioma sprawdzonymi hurtowniami, które można łatwo zintegrować, czyli podpiąć do Twojego sklepu internetowego. Dzięki temu nie potrzebujesz mieć fizycznego produktu, aby sprzedawać go w sieci. Poza tym taka hurtownia bierze na siebie kwestie pakowania i wysyłki towaru, więc odpada Ci całkiem sporo pracy. Genialne w swojej prostocie, a ciągle niedoceniane rozwiązanie. Oczywiście, jeśli posiadasz własny produkt (np. popularny w ostatnim czasie hand-made), to również możesz go włączyć do swojej oferty, a wtedy zysk ze sprzedaży trafia całkowicie na Twoje konto. Tak, bo TrisoSHOP nie pobiera prowizji ze sprzedaży, więc łatwo obliczysz, ile zarobisz na takim biznesie.

Co sprzedawać w internecie i jak to robić?

Wiesz już, że warto sprzedawać w internecie i wiesz, jak to założyć sklep online, więc teraz krótko zastanowimy się nad tym, co sprzedawać. Odpowiedź jest całkiem prosta: co chcesz. Oczywiście, to duże uproszczenie, ale pokazuje Ci pewną skalę, bo sprzedaż online nie ma w zasadzie ograniczeń. Owszem, niektóre produkty sprzedaje się łatwiej niż inne, ale dobrą opcją są kosmetyki, artykuły spożywcze oraz ubrania. Zwłaszcza gdy nie chcesz podbijać rynku, a po prostu dorobić do swojej emerytury dodatkowy 1.000 złotych. Warto jednak pamiętać, że nic nie zadzieje się samo, więc musisz rozreklamować swój sklep internetowy. Ale spokojnie, nie chodzi o kosztowne reklamy, bo wystarczy, że poinformujesz swoją rodzinę oraz bliskich i dalszych krewnych, że zaczęłaś nowy biznes, a na pewno zyskasz pierwszych klientów. Klientów, którzy chętnie Cię wesprą, bo własny sklep internetowy po 60. roku życia, to powód do dumy. Przekonaj się o tym osobiście i zobacz, że prowadzenie swojego biznesu może być przyjemnością.

Redakcja

Lipiec 10, 2021

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły