Steve Martin kończy 73 lata-koniec oszałamiającej kariery, a może nowa rola ?

Steve Martin kończy 73 lata-koniec oszałamiającej kariery, a może nowa rola ?

Ikona amerykańskiej komedii, jeden z najpopularniejszych aktorów światowej kinematografii. Mężczyzna, który rozbawia miliony osób na całym świecie od wielu w dekad, 14 sierpnia kończy 73 lata. Steve Martin, bo o Nim mowa obchodzi 73 urodziny. Sprawdź, czym nas zaskoczy. Czy Steve Martin wybiera się na aktorską emeryturę, a może pracuje nad kolejną rolą?

Aktor, scenarzysta, iluzjonista i komik, trudno o drugą tak wszechstronnie utalentowaną osobę. Steve Martin jest jednym z niewielu aktorów, na którego widok uśmiechają się pokolenia, przywołując w myślach ulubioną rolę komediową aktora.


Początki kariery

Steve Martin od najmłodszych lat fascynował się biznesem rozrywkowym, podobno zamiłowanie do występów przed publicznością i talent aktorski odziedziczył po ojcu, który również był aktorem, jednak szybko uczeń przerósł mistrza. Steve Martin już jako nastolatek pracował w branży rozrywkowej. W szkole średniej zatrudnił się w Disneylandzie jako bileter. W wolnym czasie od szkoły i obowiązków biletera aktor oddawał się swojej wielkiej pasji. Zafascynowany sztuką iluzji, poznawał jej tajniki i ćwiczył liczne sztuczki. Zapał i ciężka praca sprawiły, już po kilku latach Steve Martin zaczął występować jako iluzjonista. Okres studiów na wydziale aktorskim to początek kolejnego etapu w życiu młodego Martina. Początkujący aktor rozwijał i doskonalił umiejętności komediowe, występując w wielu kabaretach. Praca komika przyniosła mu już wtedy niemałą popularność. Dumny ojciec Glen Vernon Martin w nabierającej tempa karierze aktorskiej syna, upatrywał spełnienia swoich marzeń o pracy w show-biznesie. Dlatego też aktywnie wspierał syna i nie szczędził mu pochwał. Odważny i pewien swojego talentu Steve Martin tuż po studiach 1967 roku rozpoczął pracę scenarzysty przy produkcji komediowego serialu „The Smothers Comedy Tour". Produkcja szybko podbiła serca milionów Amerykanów, stając się wielkim sukcesem stacji telewizyjnej CBS. Sam scenariusz był nominowany do wielu nagród, a oglądalność serialu ciągle rosła. Odważny tekst, niewybredne żarty o zabarwieniu politycznym sprawiły, że po latach świetności „The Smothers Tour” został zdjęty z anteny. Przed całe lata 70- te ubiegłego stulecia, Steve Martin pracował przy wielu komediowych produkcjach, uchodząc za oceanem za jednego najlepszych komików.

Steve Martin - 73 urodziny

 

Steve Martin- za co pokochała go Polska ?

W Polsce prawdziwą popularność przyniosły aktorowi dopiero role wielkoekranowe. Wszyscy pamiętamy kultowe postacie, w które się wcielał Steve Martin. Od lat aktor odkrywa przed nami kolejne zdolności. Postacie odtwarzane przez aktora są ciekawe, sympatyczne i rozbawiają tłumy. Talent aktorski sprawia, że Steve Martin  z wrodzonym wdziękiem gra na instrumentach muzycznych, śpiewa, prezentuje sztuki iluzjonistyczne i rozbawia do łez w każdym filmie z jego udziałem. Jakby tego było mało, jest przystojny. Od początku swojej kariery aktor nie mógł narzekać na powodzenie wśród kobiet, zarówno rówieśniczek, jak i dużo młodszych fanek, które dzisiaj są statecznymi kobietami po 60. Fanki z przed lat nadal widzą w nim tego samego przystojnego i jakże zabawnego faceta, co 40 lat temu.
W Polsce Steve Martin zyskał największą popularność dzięki takim produkcjom jak :
" Grosz z nieba", za rolę w tym filmie aktor był nominowany do Złotego Globu, " Dwoje we mnie", Roxanne", "Micka Jacksona historia z Los Angeles", " Spokojnie Tatuśku", " Ojciec Panny Młodej", " Dzika Lokatorka" , " Fałszywa dwunastka"," Różowa Pantera", " Troje do Pary", " Nowi Miastowi", " Cudotwórca", " Kochajmy się od święta" i wiele innych.

Steve Martin

 

Steve Martin-Oscary

Steve Marten to bardzo wielobarwna postać, w swojej karierze był bileterem, iluzjonistą, grywał na deskach teatru, w kabaretach, w serialach, na wielkim ekranie, dwukrotnie prowadził Galę Rozdania Oscarów. Sam również otrzymał tę prestiżową statuetkę w 2013 roku za całokształt pracy artystycznej. Czy znacie bardziej wszechstronną osobę niż Steve Martin? Aktor 14 sierpnia 2018 obchodzi 73 urodziny. Czym nas zaskoczy niebawem?

Steve Martin

 

Steve Martin - emerytura, a może kolejna rola?

Większość 73 latków, jeśli jeszcze nie przeszła na emeryturę, to właśnie ją planuje, czy Steve Martin również ? Nic z tych rzeczy, znany aktor komediowy ma się dobrze i rozbawia kolejne pokolenia fanów. Obecnie możemy podziwiać talent Steve'a Martina w serialowej produkcji komediowej " Steve Martin and Martin Short", która podbija serca amerykanów.

Patrycja Deja

Sierpień 14, 2018

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły