Dlaczego lakier hybrydowy pęka?

Zdrowie i uroda

Styczeń 27, 2024
Dlaczego lakier hybrydowy pęka?

Każda kobieta, która zawsze pragnie wyglądać elegancko i stylowo doskonale wie, jak ważny jest manicure. Z tego powodu coraz więcej pań decyduje się używanie lakierów hybrydowych. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim paznokcie pięknie się prezentują, a sam lakier jest niezwykle trwały. Niestety zdarza się, że lakier hybrydowy zaczyna pękać. Dlaczego tak się dzieje i jak temu przeciwdziałać?

Dlaczego hybryda pęka?

Jak można przeczytać w serwisie ze stylizacjami paznokci hybrydowych. Jedną z przyczyn pękania hybrydy jest nierównomierne rozłożenie lakieru hybrydowego. W sytuacji, w której paznokcie są pokryte hybrydą w sposób nierównomierny w miejscach, w których warstwa lakieru jest cieńsza, są bardziej narażone na pęknięcia i złamania. Dlatego zawsze pamiętać trzeba o równomiernym nakładaniu lakieru. Przyczyną pękania hybrydy często jest także niewłaściwe przygotowanie płytki paznokcia. Mowa tu choćby o nieprawidłowym matowieniu paznokci naturalnych, czy o pozostawieniu ojejku na paznokciach co może prowadzić do mniejszej przyczepności lakieru. W rezultacie hybryda może po prostu pękać. Na jakie inne przyczyny pękania hybrydy należy jeszcze zwrócić uwagę? Na pewno wspomnieć trzeba o niewłaściwym utwardzaniu lakieru pod lampą UV. Jeśli czas utwardzania będzie zbyt krótki lub zbyt długi, wówczas hybryda może niestety zacząć pękać. Uwagę zwrócić należy również na gęstość lakieru hybrydowego. Jeśli konsystencja lakieru jest zbyt gęsta, tym trudniej jest go równomiernie rozprowadzić. W efekcie na paznokciach zaczynają tworzyć się naprężenia, które prowadzą do powstawania pęknięć.

Przyczyny pękania lakieru hybrydowego

O kilku przyczynach pękania hybrydy już wspomniano. Mowa tu przede wszystkim o nakładaniu zbyt cienkich warstw lakieru, o zbyt krótkim lub zbyt długim utrwalaniu lakieru pod lampą UV, a także o złym przygotowaniu paznokci do manicure hybrydowego. Nie są to jednak wszystkie przyczyny pękania lakieru hybrydowego. Przyczyną pękania hybrydy może być również zbyt długie noszenie manicure hybrydowego. Nawet jeśli paznokcie odrastają wolno, to lakier hybrydowy nie powinien być na nich utrzymywany zbyt długo. Najlepiej, aby był zmieniany co 2-3 tygodnie. Im dłużej hybryda noszona jest na paznokciach, tym większe ryzyko osłabienia jej trwałości. Dlatego ważne jest, aby manicure hybrydowe zmieniać regularnie. Lakier hybrydowy może także pękać z powodu zbyt długich paznokci. Jeśli posiada się krótką płytę i wykonuje przedłużenie bądź nadbudowę na hybrydzie, wówczas może okazać się, że takie rozwiązanie prowadzić będzie do pękania lakieru. Na koniec koniecznie wspomnieć trzeba jeszcze o samych produktach. Stosowanie niskiej jakości lakieru hybrydowego to prosta droga do tego, aby po krótkim czasie borykać się z problemem pękania takie lakieru.

Co zrobić, aby paznokcie hybrydowe były trwałe i nie pękały?

Panie posiadające cienką płytę paznokciową zadbać powinny o jej wzmocnienie. W przeciwnym razie problem pękania lakieru hybrydowego będzie się powtarzał. W celu wzmocnienia płytki paznokciowej warto korzystać z takich produktów jak oliwki, odżywki, czy serum do paznokci. Ważne, aby stosowany produkt składać się z naturalnych składników. Można mieć wówczas pewność, że będzie właściwie odżywiał, nawilżał, odbudowywał, wygładzał i chronił paznokcie. Koniecznie pamiętać trzeba również o tym, aby zawsze właściwie przygotować paznokcie przed nałożeniem lakieru hybrydowego. Nie małe znaczenie ma również sama technika jego nakładania. Przede wszystkim nie można go nakładać zbyt dużo i absolutnie nie można zalewać lakierem skórki.

Pęknięta hybryda - co zrobić?

Jeśli pęknięcie pojawiło się jedynie na lakierze, a sam paznokieć jest cały, wówczas wystarczy spiłować top i uszkodzoną część lakieru, a następnie nałoży ponownie kolejną warstwę. W przypadku głębszego pęknięcia sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. W takim przypadku często konieczne jest spiłowanie całej hybrydy, aż do pękniętego miejsca na paznokciu. Następnie użyć należy cleanera i nałożyć pierwszą, cienką warstwę bazy. Należy robić to bardzo delikatnie, a potem utwardzić paznokieć pod lampą UV. Kolejne kroki to nałożenie drugiej warstwy, utwardzenie, opiłowanie i nałożenie koloru.

 

 

Redakcja

Styczeń 27, 2024

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły