Nietrzymanie moczu? Raz na zawsze pozbądź się tego krępującego problemu!

Zdrowie i uroda

Lipiec 8, 2023
Nietrzymanie moczu? Raz na zawsze pozbądź się tego krępującego problemu!

Nietrzymanie moczu — źródło dyskomfortu fizycznego i psychicznego 

Wiele osób, które cierpią na nietrzymanie moczu, zbyt późno decyduje się na leczenie. W konsekwencji problem się pogłębia, powodując coraz większy dyskomfort fizyczny i psychiczny. To poczucie wstydu sprawia, że nie podejmujesz leczenia. Wiedz jednak o tym, że współczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są komfortowe. 

Nietrzymanie moczu to nierzadko źródło różnego rodzaju zahamowań. Obawiasz się krępujących sytuacji, więc rezygnujesz z aktywności fizycznej i seksualnej. Mało tego nietrzymanie moczu wpływa na poczucie Twojej wartości, nie wspominając o tym, że stanowi poważne utrudnienie w życiu codziennym. 

Jakie są rodzaje nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu, zwane również inkontynencją, dzieli się na: wysiłkowe, naglące, wynikające z przepełnienia pęcherza, mieszane i pozazwieraczowe. 

Naglące nietrzymanie moczu jest wynikiem nadmiernej aktywności pęcherza moczowego. Pacjenci cierpiący na tego typu dolegliwość skarżą się na wprost niemożliwą do opanowania potrzebę oddania moczu. W tym przypadku często dochodzi także do nocnego nietrzymania moczu.

Inkontynencja z przepełnienia pęcherza pojawia się wtedy, gdy pęcherz zostanie całkowicie wypełniony. Zwieracze nie potrafią sobie poradzić z długotrwałym utrzymaniem moczu, więc pacjent go popuszcza.

Powszechne jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Pod wpływem kichania, kaszlu lub wysiłku fizycznego dochodzi do silnego ciśnienia, które wywiera wpływ na cewkę moczową. Owo ciśnienie jest na tyle silne, że ma miejsce mimowolne popuszczanie moczu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu nie powoduje uczucia parcia, co jest jego cechą charakterystyczną.

Natomiast nietrzymanie moczu mieszane jest połączeniem naglącej i wysiłkowej inkontynencji. 

Pozazwieraczowe nietrzymanie moczu to nic innego, jak bezwiedne oddawanie moczu. Wynika ono z nieprawidłowej budowy anatomicznej przetoki, która łączy układ moczowy z pochwą.

Kiedy pojawia się nietrzymanie moczu? 

Przyczyn nietrzymania moczu może być wiele. Często skarżą się na nie kobiety po ciąży i porodzie oraz w okresie menopauzy. Spora grupa kobiet po 30 roku życia również cierpi na inkontynencję. Pierwszy stopień nietrzymania moczu jest związany z napięciem powłok brzusznych, czyli mimowolne oddawani moczu pojawia się, gdy kichasz, śmiejesz się lub podnosisz ciężkie przedmioty. Drugi stopień nietrzymania moczu objawia się tym, że mocz wypływa, kiedy wykonujesz codzienne czynności, takie jak chodzenie po schodach czy praca fizyczna. Trzeci stopień nietrzymania moczu jest dolegliwością najbardziej uciążliwą, ponieważ wiąże się z mimowolnym oddawaniem moczu nawet podczas stania. 

Laserowe leczenie nietrzymanie moczu — na czym polega?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to nieinwazyjna metoda zapobieganie inkontynencji. Laser wyposażony w specjalną końcówkę wprowadza się do pochwy. Urządzenie to emituje energię powodującą fototermiczne obkurczanie mięśni pochwy i dna miednicy. Efektem zabiegu jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. Sesja z wykorzystaniem lasera jest komfortowa — odrobinę przypomina badanie ginekologiczne. 

Jednocześnie zabieg jest wysoce bezpieczny, nieinwazyjny i krótkotrwały. Wykonasz go nawet pomiędzy codziennymi obowiązkami. 

Zabieg z wykorzystaniem fotela terapeutycznego — remedium na inkontynencję

Czy wiesz, jak ważne jest prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy, zwanych także mięśniami Kegla? Silne mięśnie Kegla ułatwiają poród, poprawiają satysfakcję z życia seksualnego i oczywiście pomagają kontrolować trzymanie moczu. U mężczyzn pełnią one podobną funkcję jak u kobiet — wspierają erekcję i kontrolują oddawanie moczu. Właściwie funkcjonujące mięśnie Kegla zapobiegają także prostacie. 

Twoim remedium na problemy z nietrzymaniem moczu jest zabieg z wykorzystaniem fotela terapeutycznego. Urządzenie to wykona za Ciebie bardzo intensywny trening mięśni dna miednicy. Fotel terapeutyczny wykorzystuje technologię HIFEM, która pobudza mięśnie Kegla do pracy i przywraca kontrolę mięśniowo-nerwową. 

Skoncentrowana energia elektromagnetyczna stymuluje cały obszar dna miednicy. 28-minutowa sesja wywołuje 11 tysięcy skurczy o niebywałej intensywności. Aby odzyskać pełną kontrolę nad pęcherzem moczowym, wystarczy tylko 8 sesji.

Pozbądź się problemu nietrzymania moczu i popraw swoje codzienne funkcjonowanie! Zacznij znowu cieszyć się seksem i aktywnością fizyczną.  

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://drzazgaclinic.pl/zabiegi/nietrzymanie-moczu/

 

Redakcja

Lipiec 8, 2023

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły